logo

10 būtiski padomi 18. novembra Lāpu gājiena dalībniekiem (5)

15.11.2013 Latvijā

1. Pulcēšanās lāpu gājienam notiek pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojumā.

2. Organizatori dalībniekiem nodrošina ap 8000 uzpildītas lāpas, taču dalībnieku skaits parasti ir krietni lielāks. Lai droši saņemtu lāpu, nāciet pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa iespējami savlaicīgāk: lāpu dalīšana sāksies plkst. 17.00.

3. No plkst. 17.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa notiks svētku koncerts, kurā piedalīsies arī bijušie rokgrupas „Līvi” mūziķi. Tiem, kas ierodas agrāk, lūgums nākt tuvāk skatuvei, lai atvieglotu lāpu izplatīšanas darbu.

4. Saņemot lāpu, katrs saņems arī rakstisku instrukciju par drošības apsvērumiem, kas jāņem vērā gājiena laikā. Lūgums uzmanīgi iepazīties un saglabāt!

5. Ja ņemat līdzi savu karogu, ejiet gājiena ārmalā – tā, lai karoga audumam nebūtu risks saskarties ar uguni!

6. Gājiena laikā neatpalieciet no priekšējiem gājiena dalībniekiem, lai neveidotu „pārrāvumus”, vienlaikus ieturot ugunsdrošu distanci.

7. Gājiena laikā aizliegts nesaskaņoti izplatīt jebkādus reklāmas vai informatīvos materiālus, izmantot plakātus, ar savu rīcību traucēt citiem pasākuma dalībniekiem vai jebkā diskreditēt pasākumu.

8. Ja jūtat apdraudējumu pasākuma norisei (provokācijas, kāda dalībnieka nepiemērota uzvedība, nedrošas lāpas utt), lūdzu, vērsieties pie tuvākajiem kārtības uzturētājiem: valsts vai pašvaldības policijas, profesionālas apsardzes firmas darbiniekiem vai privātiem kārtības uzturētājiem, kurus varēs atpazīt pēc atstarojošām vestēm!

9. Lāpu gājiens sāksies plkst. 18.00 un sasniegs Brīvības pieminekli ap plkst. 19.00. Brīvības cīnītāji neizvēlējās laika apstākļus, tāpat arī svētku gājiens notiks neatkarīgi no jebkādiem laika apstākļiem. Parūpējieties par piemērotu apģērbu!

10. Ņemiet līdzi radus, draugus, paziņas! Šis būs varens latviskā spēka un iedvesmas avots. Uz tikšanos!

Plašāk par 18.novembra Lāpu gājienu

 

Foto Visi foto

VideoVisi video

thumb
thumb
thumb
thumb

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Dace Kalniņa

    15.11.2013 18:22

    Arnold, Māri, - neesiet lepni, atnāciet un novērtējiet klātienē. Daudzi lāpu gājiena dalībnieki vēl vairākas nedēļas pēc pasākuma izsaka savu sajūsmu un atzīst, ka no visiem svētku pasākumiem tieši šis ir tas, kas visvairāk saviļņo, ļauj izjust kopību ar saviem tautiešiem un lepnumu par Latviju. 10 tūkstoši cilvēku, kas pēc pasākuma dodas mājās ar apņemšanos darīt Latviju labāku un uzspodrinātu varbūt ikdienas laikā ierūsējušo nacionālo pašapziņu, ir daudz. Viņi to nodos arī citiem sev apkārt, viņi būs stiprāki, iespējams, tas kādam no viņiem novērsīs domas par emigrāciju, rīdziniekiem ļaus izturēt ikdienu, kas daudziem Rīgas latviešiem norit ienaidnieku ielenkumā. Ja uguns ir masonu simbols, tad masoni, acīmredzot, ļoti aktīvi uzdarbojās jau akmens laikmetā.

  • Māris Bērziņš

    15.11.2013 15:21

    Domāju, ka lāpu gājieni, sveču izlikšana uz raudu mūra ir baznīcēnu pirksts ar āža kāju, vistīrākais nacionālpopulisms. Pie tam viss notiek pa tumsu. Tie gājieni arī beigsies ar dedzināšanu. Prezidenta pils mūris gandrīz jau aizdegās.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.