logo

9. jūlijā notiks LNNK 30 gadu jubilejas svētki

02.07.2018

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” aicina LNNK aktīvistus un citus nacionāli domājošus cilvēkus uz LNNK 30 gadu jubilejas svētkiem pirmdien, 9. jūlijā. Plkst. 14:00 paredzēta Edvīna Šnores dokumentālās filmas “Berklavs” demonstrēšana Latvijas Kara muzeja lielajā zālē. Plkst. 16:00 notiks koncerts un atmiņu ugunskurs Arkādijas parkā.

Neatkarīgās Latvijas pamati un tiesiskā pēctecība ar 1918. gada Latviju vislielākajā mērā balstās uz LNNK jeb Latvijas Nacionālās neatkarības kustības pūliņiem. LNNK dibināta 1988. gada 10. jūlijā Arkādijas parkā. Neatkarības un nacionālās simbolikas atjaunošana, Latvijas pilsoņa statuss, latviešu valodas kā valsts valodas statuss, cenzūras izbeigšana, brīvā tirgus ekonomika, cilvēktiesību ievērošana, cieņa pret reliģiju – tās visas vēl 30 gadus senā pagātnē šķita pārdrošas prasības, par ko LNNK aktīvisti piedzīvoja padomju režīma represijas. Šodien LNNK izvirzītās prasības un deklarētās brīvības baudām kā pašsaprotamas. Par to jāpateicas vairāku organizāciju un indivīdu centieniem; to vidū LNNK izceļama kā vienīgā masveida tautas kustība, kas jau sākotnēji atklāti iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu un deklarēja to skaidros principos.

LNNK galvenie uzdevumi – ekonomiskās neatkarības nodrošināšana, demogrāfiskā stāvokļa uzlabošana un kultūras tradīciju aizsardzība, vēršanās pret latviešu diskrimināciju – ir aktuāli joprojām. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ir šīs kustības mantiniece gan juridiski, gan idejiski. Tāpēc aicinām 2018. gada 9. jūlijā Arkādijas parkā pieminēt LNNK dibināšanas 30. gadadienu ar dziesmām, sarunām un arī cienastiem, ko katrs ir aicināts ņemt līdzi kopējam galdam. Aicināti piedalīties ir gan LNNK vecbiedri, gan visu paaudžu nacionālkonservatīvās idejas atbalstītāji.

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Kalniņa

Tālr. +371 67087299
E-pasts: Dace.Kalnina@saeima.lv

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.