logo

Aigars Lūsis vairs nepraktizēs kā maksātnespējas administrators (11)

04.11.2013 Aigars Lūsis Latvijā

Aigars Lūsis

Pēdējo nedēļu laikā publiskajā telpā izskanējuši dažādi nievājoši izteikumi, kas vērsti pret maksātnespējas procesa administratoriem. Analizējot situāciju, kļūst saprotams, ka galvenais iemesls šādiem uzbrukumiem ir tas, ka administratori šobrīd mūsu valstī ir aktīvi iestājušies pret ārvalstu komercbanku patvaļu un nekaunību, par to nemitīgi saņemot, bet izturot sitienus. Uzbrukumi administratoriem saasinājās laikā, kad Nacionālā apvienība (NA) stingri iestājās pret termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecību nekustamo īpašumu iegādes darījumos. Gan pret NA, gan administratoriem tika sākta apmelojumu kampaņa, solot tajā ieguldīt līdz pat miljonam latu. Tā kā esmu gan NA biedrs, gan maksātnespējas administrators, tad mana persona izrādījās viena no centrālajām šajā kampaņā.

Kaut nedomāju, ka mana aiziešana no maksātnespējas administratoru rindām tūlīt varētu pilnībā pārtraukt uzbrukumus nozares profesionāļiem, tomēr ceru, ka kaut nedaudz, bet tā publiskos nievājumus varētu mazināt, jo uzskatu, ka tieši cilvēka raksturs un uzvedības principi ir pamatlietas, ar kurām veidot labāku pasauli.

Tāpēc esmu nolēmis pēc 19 gadus ilgas praktizēšanas pilnībā pārtraukt savu darbību kā maksātnespējas procesa administrators. Izstājos no Latvijas Sertificētu maksātnespējas procesu administratoru asociācijas, šīs asociācijas padomes, nolieku savu sertifikātu un pārtraucu praktizēt šai jomā.

Esmu pateicīgs saviem kolēģiem juristiem, zvērinātiem revidentiem un advokātiem, kuri, ļoti labi saprotot situāciju, ka medijos izskanējušo nievājošo attieksmi pret administratoru profesiju lielā mērā ir veicinājusi mana nonākšana publiskās cīņas arēnā, izrādījuši solidaritāti, drosmi un izpratni. Vienlaikus izsaku nožēlu par to, ka šajā nevienlīdzīgajā naudas varas cīņā tik daudzām ģimenēm Latvijā ir nācies dzirdēt aizskarošus un nievājošus vārdus par viņu vai viņu tuvinieku profesiju.

Esmu priecīgs un lepns, ka turpināšu strādāt NA. Nekad neesmu slēpis, ka mans mērķis ir daudzskaitlīga, plaukstoša tauta stiprā valstī. Tam esmu veltījis daudz savu pūļu un turpināšu to darīt. Uzskatu, ka NA ir partija, kurai ir skaidra vērtību sistēma un kura nebaidās tās konsekventi aizstāvēt.

Aigars Lūsis
NA ģenerālsekretārs

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Māris Bērziņš

  05.11.2013 14:42

  Qui se ipse laudat, cito derisorem invenit - Kas pats sevi slavē, tas viegli kļūst par izsmiekla objektu.

 • Jānis Derums

  05.11.2013 13:15

  Ievēroju,ka vakar it kā es būtu ierakstījis komentāru. Acīmredzot tas ir cits Jānis Derums, teiksim Nr.2

  • 1. Jānis Derums

   07.11.2013 16:21

   Sveiki! Jāni! Es pārlabošu sevi uz 1. Jānis Derums lai mūs nesajauc:)

 • Jānis Derums

  05.11.2013 13:13

  Armand Smagar! Var argumentāti kritizēt kādu NA darbību, vai politiķi. bet vulgāri kādu apsaukājot, Tavam sacītajam zūd jebkāds svars un tas zaudē jēgu!

 • Māris Bērziņš

  05.11.2013 12:57

  Dažādu domu mikslis un šaubos, vai tā bija A. Lūša ideja. Šobrīd Latvijas turīgākā iedzīvotāju mazā daļa ir tieši administratori un tiesu izpildītāji, kuri nedara godu jurista mundierim. A. Lūsis nav ļaunuma sakne, bet gan šīs sabiedrības sekas. Es domāju, ka viņš ar laiku arī zaudēs advokāta statusu, kuru jau zaudēja I. Baltiņa. Tas kas par 19 gadiem sastrādāts, tas tiks atlīdzināts dubultīgi. Cēloņu - seku likums.

 • Armands Smagars

  04.11.2013 11:26

  ,,Gan pret NA, gan administratoriem tika sākta apmelojumu kampaņa solot tajā ieguldīt līdz pat miljonam latu,, ????? Vai Lūša kungs nepārvērtē administratoru nozīmi.Daudzi piemēri liecina par šo darboņu klaji krāpniecisko rīcību! NA lēnām pārtop par veco TB/LNNK.Lūsis varētu ieņemt Lakuča vietu ,bet Iesalnieks vai Parādnieks būtu cienīgi turpināt Dura Jobeļa ceļu politikā.

  • ezis x

   04.11.2013 17:45

   Tu, Armand, parvērtē savas propagandista spējas. Ar krievnacistiem raksturīgo mēdīšanos ("Duris Jobelis"), tu sevi nododi un diskreditē savu iepriekš sacīto.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.