logo

Aptauja: augustā «Vienotība» zaudējusi 2% atbalstītāju

17.09.2013 TVNET/BNS

Augustā «Vienotības» atbalstītāju skaits sarucis par 2%, liecina tirgus un socioloģisko pētījumu kompānijas «SKDS» augusta aptauju dati, savukārt populārākā partija aizvien bijusi «Saskaņas centrs» (SC), svētdien vēsta LTV raidījums «De facto».

Raidījums vēsta, ka pēdējais augustā SKDS veiktais pētījums rāda, ka zaudētāji drīzāk ir «Vienotība», kamēr kopējais vietu sadalījums nav mainījies – pirmie tradicionāli ir SC ar 24,5%, otrajā vietā Zaļo un zemnieku savienība ar 12,3%, savukārt trešo vietu vēlētāju aptaujās ieņem – «Vienotība» ar 10,1% iedzīvotāju atbalstu.

Ceturtā populārākā partija ir Nacionālā apvienība ar 9,4% vēlētāju atbalstu. Savukārt par Reformu partiju ir gatavi balsot vien 2,9 % balsstiesīgo iedzīvotāju.

Dati liecina, ka mēneša laikā Vienotības reitings ir krities par 2 %. Savukārt RP reitings mēneša laikā samazinājies no 3,7% uz 2,9%, kamēr SC reitings kāpis no 23,9% uz 24,5%. Arī ZZS reitings mēneša laikā kāpis no 10,6% uz 12,3%, bet Nacionālajai apvienībai no 8,5% uz 9,4%.

Raidījums norāda, ka pagaidām nav zināms, kā Žanetes Jaunzemes-Grendes (Nacionālā apvienība) krišana no ministres krēsla ietekmēs viņas pārstāvētās partijas reitingus. Tai pat laikā iepriekšējie skandāli ap viņas darbību Nacionālās apvienības atbalstītāju daudzumu īpaši neietekmēja. Piemēram, pērngad maijā, kad Jaunzeme-Grende konfliktēja ar rakstniekiem un «Kultūras alianses» dalībniekiem, nacionāļu reitings palika bez īpašām izmaiņām. To, ka vēlētāji kultūras ministri nesaista ar viņas partiju, vēl spilgtāk apliecināja otrs skandāls – gadu mijā, kad ministrei tika pārmesta nelietderīga valsts naudas šķiešana komandējumam uz Austrāliju. «Nekā personīga» vēsta, ka SKDS sociologi fiksējuši, ka tieši tobrīd Nacionālās apvienības reitings nevis nokritās, bet gluži pretēji – pieauga.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš norāda, ka pēdējā laika «Vienotības» pārstāvju retorika norāda, ka šīs partijas pārstāvji saistībā ar vēlētāju atbalstu vairs nejūtas pārāk stipri, tālab arvien uzkrītošāk sākuši runāt par nacionāliem jautājumiem. «Kas nu būs, ja Repše nodibinās partiju, tad skaidrs, ka viņš bloķēsies tur ar prokrieviskiem spēkiem un tad jau mums te maize nebūs ko ēst un neatkarība tai pat dienā pazudīs. Tās īstenībā ir Nacionālās apvienības tēmas. Un te, protams, ja abas šī te partijas ar vienādu intensitāti spiež, izspēlē šīs nacionālās kārtis, tad vēlētāju balsis sadalās un tas ir neatkarīgi no tā, vai Nacionālā apvienība ir opozīcijā, vai pozīcijā kopā ar «Vienotību«,» skaidro Kaktiņš.

Sociologs norādīja, ka pēdējā laikā no «Vienotības» aizvien tiek daudz prasīts un partijai tiek atgādināti priekšvēlēšanu solījumi, kas cilvēkiem lika balsot par partiju, kas ne visas ir piepildījušās. «Šādā kontekstā, protams, ka Vienotība ir ļoti, ļoti neērtā situācijā,» piebilda Kaktiņš.

 

Pārpublicēts no portāla Tvnet.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.