logo

Arī latviešu skola Jaunciemā zem sitiena

20.02.2019 Edvards Ratnieks

Rīgas domē (RD), pamatojoties uz Izglītības, kultūras un sporta departamenta izveidoto plānu, paredzēta vairāku izglītības iestāžu reorganizācija un likvidācija. Vairums bērnu vecāku, kuri šo informāciju uzzina beidzamajā brīdī, ir neizpratnē par domes plāniem.

Lai arī domē ir izveidota komisija, kas lemj par skolu optimizāciju, kurā iekļauti arī opozīcijas pārstāvji, tās dalībnieki par iecerēm tika informēti īsu brīdi pirms komisijas sēdes. Sabiedrībā lielu rezonansi izraisījusi Čiekurkalna divu skolu iespējamā apvienošana, savukārt šobrīd lielu satraukumu rada 7.pamatskolas likvidācija, kas ir vienīgā skola Trīsciema, Sužu un Jaunciema apkaimē, kur mācības notiek valsts valodā.

Nacionālās apvienības (NA) Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis:

Saprotams, ka skolu tīkla reforma ir jāvērtē valsts mērogā, taču katrai pašvaldībai ir vistiešākās iespējas ietekmēt katras skolas pastāvēšanu, ja vien ir tāda griba, diemžēl dome izvēlējusies iet vieglāko ceļu – skolu slēgt.”

Deputāti ir saņēmuši vecāku un iedzīvotāju sūdzības par šo iespējamo RD lēmumu un NA nolēmusi neatbalstīt skolas likvidāciju, jo šādi tiek ierobežota izglītības pieejamība. Vecāki pauduši sašutumu, ka par šādiem plāniem iepriekš neko nav zinājuši.

NA Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Locis:

Apzināmies skolu tīkla sakārtošanas nepieciešamību, jo daudzas skolas ir tikai daļēji piepildītas un skolēnu skaits samazinājies, taču nav pieļaujama vienīgās latviešu skolas slēgšana attiecīgajā Rīgas apkaimē.”

Aizstāvot izglītības valsts valodā pieejamību visās apkaimēs, NA frakcija pieprasa domes amatpersonām savlaicīgi sniegt nepieciešamo informāciju, lai pienācīgi izvērtētu katru Rīgas skolas reorganizāciju vai likvidāciju.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.