logo

Arī mazām valstīm ir tiesības būt uzklausītām

26.04.2019 Kārlis Būmeisters Eiropas Parlamentā

Jans Zahradils un Roberts Zīle. Foto: ACRE.

Divu dienu vizītē Rīgā ieradies trešās lielākās Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas un to veidojošās ACRE Eiropas partijas Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidāts Jans Zahradils. Tiekoties ar medijiem, kā arī augstākajām valsts amatpersonām, noslēdzot vizīti ar dalību konferencē, Zahradils uzsvēra, kādēļ mazu ES dalībvalstu aktīva pārstāvniecība EP un kopējā ES politikā ir būtiska, lai spētu iestāties par godīgu politiku gan lauksaimniecības maksājumu, gan patiesa ES brīvā tirgus veicināšanas, konvenciālās un kiberdrošības jautājumos. Amatpersonu Rīgā uzņēma Eiropas partijas līdzdibinātājas Nacionālās apvienības līderis EP vēlēšanās un EP frakcijas kolēģis Roberts Zīle.

Tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, pārrunāto jautājumu vidū abas amatpersonas bija vienisprātis par to, ka Eiropas drošība pamatā balstās un tā jāstiprina, pamatojoties uz transatlantisko sadarbību NATO, nevis ciešākā ES Drošības savienībā vai kopējā ES armijas izveidē.

Drošības, tostarp kiberdrošības izaicinājumus Jans Zahradils pārrunāja arī ar Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Rihardu Kolu, diskutējot par ES brīvās tirdzniecības līgumu nākotnes iespējām un kritizējot pašreizējās ES augstās pārstāves ārlietās Frederikas Mogerīnī īstenoto politisko un ārlietu dienesta kursu.

Jans Zahradils solīja atbalstu arī LR Zemkopības ministram Kasparam Gerhardam vienlīdzīgākas ES lauksaimniecības politikas īstenošanas atbalstā, kas būtisks ir arī viņa valstī Čehijā.

Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā no Latvijas EP deputātiem strādā Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Piektdien, 26. aprīlī, Rīgā notikušajā konferencē Jans Zahradils, Roberts Zīle, piedaloties ārvalstu un Latvijas ekspertiem, diskutēja par ES Vienoto tirgu un drošību, vērtējot tā pašreizējos sasniegumus un ierobežojumus, kā arī nākotnes perspektīvas.

Intervija ar Janu Zahradilu lasāma un klausāma arī LSM https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/ek-priekssedetaja-amata-kandidats-jans-zahradils-mazajam-valstim-ir-tiesibas-but-uzklausitam.a317106/

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.