logo

Ārlietu komisijas vadītājs: Situācija ar imigrantu pulcēšanos pie Grieķijas robežas jārisina ES un Turcijas dialogā

03.03.2020 LETA Pasaulē

Foto – Saeimas administrācija
Situācija ar imigrantu pulcēšanos un mēģinājumiem šķērsot Grieķijas robežu jārisina Eiropas Savienības (ES) un Turcijas dialogā, šodien aģentūrai LETA sacīja Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols (VL-TB/LNNK).
Politiķis atzina, ka pašlaik situācijas attīstība nav prognozējama. No vienas puses Turcijā ir ap 3,6 miljonu bēgļu no Sīrijas, reizē Turcijas daļā pie Grieķijas robežas pašlaik pulcējas arī imigranti, kas nav no Sīrijas, norādīja Kols.
Vaicāts par to, vai šajā situācijā būtu vajadzīga Latvijas robežsargu nosūtīšana uz Grieķiju tās robežas apsardzes stiprināšanai, politiķis norādīja, ka, ja Grieķija izteiks šādu lūgumu, tas tiks izvērtēts. Pašlaik pieejamā informācija gan liecina, ka Grieķija tiek galā ar situāciju.
Politiķis akcentēja, ka Latvija vienmēr ir iestājusies par ES ārējās robežas stiprināšanu un ka mūsu valsts salīdzinoši krietni virs vidējā līmeņa ES ir sniegusi atbalstu šajā jomā citām dalībvalstīm. Jau līdz šim Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras “Frontex” līmenī esam nosūtījuši gan savus robežsargus, gan arī mūsu krasta apsardze ir piedalījušies misijās Vidusjūrā, pastāstīja Kols. Tas liecina, ka Latvija jau iepriekš un arī tagad solidarizējusies ar ES dalībvalstīm ārējās robežas apsardzības nodrošināšanā, pauda politiķis.
Kols norādīja, ka pašlaik ir krietni citādāka situācija nekā 2015.gadā, kad Eiropa piedzīvoja migrācijas krīzi. Grieķijā pašlaik arī ir cita valdība, kas šajā situācijā jau lēmusi mēnesi neizskatīt patvēruma piešķiršanas pieteikumus, vērsa uzmanību politiķis. Tāpat šajā situācijā jāseko, vai imigrantu ceļš no Turcijas nenovirzās uz Grieķijas kaimiņvalsti Bulgāriju, piebilda Ārlietu komisijas vadītājs.
Kā ziņots, pēc Turcijas paziņojuma par savu robežu nenoslēgšanu cilvēkiem, kas vēlas doties uz Eiropu, kā rezultātā Grieķija sestdien bija spiesta novērst 4000 organizētu, masveidīgu un nelegālu robežas šķērsošanas gadījumu no Turcijas puses.
Trīs ES institūciju – Eiropas Komisijas (EK), Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropadomes – vadītāji apmeklēs Grieķijas robežu ar Turciju, lai migrācijas krīzes saasināšanās apstākļos paustu atbalstu Atēnām, pirmdien pavēstīja EK prezidente Urzula fon der Leiena. EK prezidente preses konferencē Briselē sacīja, ka viņa, kā arī Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un EP prezidents Davids Sasoli otrdien pavadīs Grieķijas premjerministru Kriaku Micotaki uz robežas reģionu.
Grieķija apturējusi patvēruma piešķiršanas procedūras, lai nepieļautu, ka tūkstošiem migrantu šķērso tās robežu ar Turciju, kur prezidents Redžeps Tajips Erdoans sekmē migrantu virzīšanos ES robežas virzienā, lai vērstu spiedienu pret ES un panāktu, ka ES viņu atbalsta, Sīrijā saasinoties militārajai konfrontācijai Sīrijas armijas un tur izvietoto Turcijas bruņoto spēku starpā.
“Izaicinājumi, ar kuriem šobrīd sastopas Grieķija, ir izaicinājumi Eiropai,” viņa piebilda.
Turcija piektdien paziņoja, ka vairs neturēs slēgtu savu robežu cilvēkiem, kas vēlas doties uz Eiropu. Šādu lēmumu Ankara pieņēma pēc tam, kad Sīrijas aviācijas uzlidojumā Idlibas provincē tika nogalināti 33 Turcijas armijas karavīri.
Rīga, 2.marts, LETA.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.