logo

Atbalstīts Nacionālās apvienības priekšlikums ģimenēm ar bērniem palielināt dīkstāves pabalstu

06.04.2020 Valdībā

Pirmdien valdības Sadarbības sanāksmes sēdē koalīcijas partneri piekrituši Nacionālās apvienības priekšlikumam dīkstāves pabalstam nodrošināt papildu piemaksu 50 eiro apmērā par katru bērnu ģimenē.

Aizstāvot priekšlikumu Nacionālā apvienība akcentēja, ka dīkstāves pabalsts, kas tiek aprēķināts visiem vienādi – neatkarīgi no apgādājamo skaita, nav taisnīgs.

Katrs bērns ģimenei ir prieka un mīlestības avots, bet ekonomiski tās ir būtiskas izmaksas mājsaimniecībai. Lemjot par krīzes laika atbalsta pasākumiem, apgādībā esošo bērnu skaits ir jāņem vērā. Varu paust gandarījumu, ka šobrīd tā ir kļuvusi par visas valdības kopēju pozīciju,” atzīst Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars, skaidrojot, ka, piemēram, 700 eiro pabalsts personai, kam nav apgādājamo, un personai ar vairākiem bērniem nozīmē pavisam atšķirīgu faktisko situāciju.

Paredzēts, ka valdības Sadarbības sanāksmes sēdē panāktā vienošanās tiks apstiprināta jau šonedēļ.

Iepriekš bija noteikts, ka dīkstāves pabalsts visiem noteikts vienāds – 75% apmērā no vidējās bruto algas, bet ne vairāk kā 700 eiro par kalendāro mēnesi.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.