logo

Austrumu naudai-nē!

18.09.2014 Gunta Liepiņa Saeimā

Gunta Liepiņa ir 11. Saeimas deputāte un 12. Saeimas vēlēšanu kandidāte Vidzemē, jūrmalniece.

Saeima 18. septembrī noraidīja Nacionālās apvienības izstrādātos grozījumus Imigrācijas likumā, kuri paredz, ka valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā ir nepieciešams tūlītēji pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Paliek spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas nosaka, ka termiņuzturēšanās atļaujas trešo valstu (arī Krievijas) pilsoņi varēs saņemt, iegādājoties nekustamo īpašumu ne lētāk kā 250000 EUR vērtībā, iemaksājot valsts budžetā vismaz 25000 EUR.

Summa var šķist galvu reibinoša, tomēr tā ir relatīva, dažam tā ir daļa vienas dienas ienākumiem- īpaši, Putina rezidentiem, ar Krievijas valsts budžeta atbalstu cīņai par „krievu pasauli”.

Tātad, panākta tikai plaši atvērto durvju neliela pievēršana. Nacionālajai apvienībai neizdevās pārliecināt koalīcijas partnerus apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, lai arī tika norādīts, ka tas ir saistīts ar valsts apdraudējumu. Esošie notikumi Ukrainā, nekautrīgās runas par „krievu pasauli” tikai apliecina Nacionālās apvienības izvirzīto prasību aktuālu nepieciešamību, kas, sekojot notikumu attīstībai, jau šķiet nepietiekamas.

Ir jāpievērš būtiska uzmanība arī investoriem- tam no kurienes nāk investīcijas un to izcelsmei. Lielas bažas ir par lieluzņēmumiem, kas jau ir pārdoti vai tiek gatavoti iegādei Krievijas pārstāvjiem, vai tās politikas slēpti simpatizējošām personām. Lielo uzņēmumu, kā arī banku darbības un bankroti spēj izdarīt milzīgus triecienus mūsu valsts ekonomikai, līdz ar to iedzīvotāju labklājībai. Tādēļ jau iepriekš ir jānovērš visnelielākās iespējas kaitējumam, kas stingri būtu uzraugāms. Nacionālā apvienība vienmēr ir uzstājusies pret valstij vai tautai nelabvēlīgiem lēmumiem, kas parādīsies ilgtermiņā. Diemžēl, ne vienmēr esam guvuši atbalstu pie politiskajiem partneriem.

Latvijas iedzīvotāju uzmanība ir pievēsta bankas ”Citadele” pārdošanas procesam ASV investoriem. Tika pieņemts lēmums nekādā gadījumā neiesaistīties darījumos ar Krievijas biznesmeņiem. Taču daudzās Latvijas pilsētās  krievu investoru klātbūtne tiek uzņemta kā “glābējkomanda”.

„Liepājas metalurgs”-jaunais investors no austrumiem jau tagad tiek izvērtēts kā apšaubāmu darījumu dīleris. Viņu  vajājot skandāli un tiesvedības. Jelgavā ienāk URALVAGONZAVOD, kas ir Krievijas valstij pilnībā piederošs koncerns ar pamatdarbību tanku un militārās tehnikas būvniecībā. Ielaižot šo koncernu Latvijā, respektīvi – Eiropas Savienībā, mēs ļausim tam iegādāties modernus ražošanas līdzekļus un gūt papildus peļņu, ko izmantot smagās militārās tehnikas attīstīšanā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube atzina, ka, zinot, ar kādiem tālejošākiem mērķiem citās valstīs tiek īstenoti līdzīga veida projekti, uz “Uralvagonzavod” ienākšanu Latvijā vajadzētu raudzīties ļoti uzmanīgi.

Apdraudēta ir arī Jūrmalas pilsēta. Kopš ir ieviestas TUA (termiņuzturēšanās atļaujas), neviens investors nav pieteicies savu naudu ieguldīt Ķemeru viesnīcas kā ārstnieciskā kūrorta iestādes attīstībā. Neviens investors nav pieteicies savu naudu ieguldīt tūrisma servisa ražotnes attīstībā, tūrisma pakalpojumu uzņēmumu būvniecībā (ja jaunbūve arī tiek definēta par viesnīcu vai viesu namu, jau būvniecības laikā to cenšas izpārdot apartamentos, noformējot par „numuriņa” iegādi privātīpašumā). Nauda tiek ieguldīta tikai dārgu apartamentu celtniecībai un iegādei, kas attālina Jūrmalu no eiropeiska kūrorta, kas ir pieejams lielākajai sabiedrības daļai un atbilstu viesu no ES interesēm. Jūrmalu turpina pārvērst no unikāla kūrorta par kosmopolītisku trešo valstu pilsoņu piejūras villu (”dāču”) vietu.  Vietējie iedzīvotāji ar rūgtumu noraugās kā viņu acu priekšā Latvija zaudē senu koka arhitektūras kūrorta pērli – zinātnieku, mākslinieku, literātu, mediķu, sabiedrisko darbinieku  uzturēšanās un radošā darba vietu.

Nacionālā apvienība turpinās strādāt, pārliecināt un pierādīt, ka uzturēšanās atļauju izsniegšana ir jāpārtrauc valsts apdraudējuma novēršanas un pārvarēšanas nolūkos, kā arī investīciju kontrolei jākļūst daudz stingrākai.

Tāpēc jādomā, kas neļauj un nevilina Latvijā ienākt rietumu investoriem. Likumdošana, mūsu nespēja piedāvāt pievilcīgus biznesa apstākļus?

Jāstrādā, lai radītu par jauna līmeņa sadarbību ar rietumiem investīciju piesaistīšanā. Tas ir mūsu ceļš.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.