logo

Baiba Broka: Kāpēc es kandidēju uz Eiropas Parlamentu?

21.05.2014 Baiba Broka Eiropas Parlamentā

Baiba Broka

Man ir svarīgas nacionālas un konservatīvas vērtības, tāpēc 2006. gadā esmu uzsākusi savu politisko darbību politiskajā partijā „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, kas šobrīd, apvienojoties ar politisko partiju „Visu Latvijai!”, ir pārtapusi Nacionālajā apvienībā (NA).

Tādas mums visiem nozīmīgas vērtības kā ģimene, latviešu valoda, kultūra, vēsture un Latvijas valsts ir jāsargā visos līmeņos – lai tā būtu pašvaldība, valsts vai Eiropas Savienība.

Jūtos gandarīta, ka NA komanda ir atgriezusies Rīgas Domē uz palikšanu, un neļaus Rīgas kungiem iegrimt pašapmierinātībā. Lai arī ne ilgu laiku, tomēr pēc manas iniciatīvas uzsākām pildīt Rīgas vēlētājiem dotos solījumus – pēc NA iniciatīvas Rīga atjaunoja dalību organizācijā „Eiropas pilsētas brīvas no narkotikām” ( ECAD); izveidotas 2 darba vietas Labklājības departamentā, lai strādātu ar atkarību prevencijas un profilakses pasākumiem; pašvaldības policijai cīņa ar narkotikām tika izvirzīta kā prioritāte un tas ir redzams arī praksē cīņā ar „SPICE” (tā saucamajām „legālajām narkotikām”). Uzsākām darbu pie likumu grozījumiem, lai risinātu dalītā īpašuma jautājumus. Šo darbu esmu turpinājusi esot tieslietu ministre un grozījumi likumos ir iesniegti Saeimā, kur tie ir atbalstīti jau otrajā lasījumā, kas risinās dalītā īpašuma problemātiku, nosakot kārtību, kā veidojami funkcionāli nepieciešamie zemes gabali, nosaka maksimālos zemes nomas maksas griestus.

Arī mans darbs valdībā ļauj aizstāvēt nacionālu politiku visas valsts līmenī. Izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanā, atbalsts Valsts valodas centram, cīņa par Latvijas zemes saglabāšanu Latvijas cilvēku īpašumā, atbalsts ģimenēm, risinot uzturlīdzekļu (alimentu) jautājumus, cīņa ar narkotikām, grozījumi Krimināllikumā, paredzot atbildību par PSRS un nacistiskās Vācijas agresijas fakta noliegšanu – tās ir tikai dažas lietas, ko pieminu.

Daudz Latvijai būtisku lēmumu tiek pieņemti Eiropas Savienībā. Gan par struktūrfondiem un citām naudas lietām, gan par principiem un vērtībām.

Vai Eiropā pastiprināsies federalizācijas tendences un nacionālo valstu loma mazināsies? Vai aizvien vairāk lemšanas būs Briselē, nevis Rīgā? Vai tradicionāla ģimene tiks aizsargāta vai atzīta par maznozīmīgu? Visos šajos jautājumos jābūt dzirdamai Latvijas balsij, te visur jābūt pārstāvētam nacionāli un konservatīvi domājošu Latvijas cilvēku viedoklim. Un man ir vēlme un pārliecība to darīt, jo latviešu valoda, ģimene un mīlestība uz Latviju ir man būtiskas vērtības.

Eiropas Savienībai ir jābūt draudzīgai ģimenei un drošai visiem pilsoņiem visā Eiropas Savienībā.

Baiba Broka
Eiropas Parlamenta deputāta kandidāte (NA)

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.