logo

Baiba Broka tiek izvirzīta par tieslietu ministra amata kandidātu (7)

05.11.2013 Laila Ozoliņa Valdībā

Baiba Broka

Šodien Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” valdes un frakcijas kopsēdē tika skatīts jautājums par tieslietu ministra amata kandidātu. Ar vienbalsīgu atbalstu tika pieņemts lēmums virzīt Baibu Broku kā tieslietu ministra amata kandidātu. Baiba Broka ir TB/LNNK biedre, tieslietu ministra padomniece un Rīgas domes frakcijas vadītāja.

Nacionālā apvienība (NA) pirms šī lēmuma sazinājās ar Baibu Broku un saņēma viņas piekrišanu kandidēt. NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Baibas Brokas izvēle ir likumsakarīga, jo viņa ir sevi pierādījusi gan kā profesionāla juriste, gan kā spēcīga līdere. “Baiba Broka ir kandidāte, kura spēs atrisināt tieslietu sistēmas problēmas un sakārtot savā pārziņā esošo nozari,” teica G.Bērziņš.

NA valde nolēma, ka apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš vērsīsies pie premjerministra Valda Dombrovska ar aicinājumu tikties ar tieslietu ministra amata kandidāti B.Broku un paust savu nostāju.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Zigmārs Ungurs

  06.11.2013 18:12

  Paga, paga, tiek ziņots, ka Baiba Broka ir TB/LNNK biedre... Vai tad tas dalījums partijās vēl pastāv? Es domāju, ka pastāv tikai viena pati NA. Pat VL savu mājaslapu likvidēja par labu kopājam NA. Un kā tad iznāk? NA izvirza Broku, bet VL paliek malā? Ļoti slikta ziņa, es pieļauju, ka teksta autore nesaprot, ko raksta.

  • Kalvis Apsītis

   06.11.2013 19:08

   Lai nezaudētu tiesības uz valsts dotācijām (daudzos tūkstošos mērāms atbalsts no budžeta, kas pienākas visām tām partijām, kuras iepriekšējās Saeimas vēlēšanās saņēma >2% balsu) Nacionālā apvienība joprojām skaitās divu partiju apvienība. Tās reorganizācija par vienu partiju notiks īsi pirms 12.Saeimas vēlēšanām. Pašreizējā situācija ir tāda, ka cilvēks nevar iestāties NA, neiestājoties vai nu TB/LNNK vai arī "Visu Latvijai!". Savukārt naudu var ziedot 3 dažādos kontos - atsevišķi VL!, atsevišķi TB/LNNK un arī kopīgajā NA kontā. KNAB ziedojumu datubāze uzskaita to, ka cilvēki aktīvi ziedo visos 3 veidos.

  • Ivo Ozols

   06.11.2013 21:39

   Juridiski vēl ir gan VL! , gan TB/LNNK, faktiski šis vēsturiskais dalījums biedru attiecībās jau labu laiku kā ir pazudis. Ja pareizi saprotu, tuvākajā kongresā, 7. decembrī, tiks izdarīts pēdējais darbs apvienošanas procesā.

 • Māris Bērziņš

  06.11.2013 10:12

  Gudrība un tiesiskums tiek aizstāts ar spēku. Kā tad ar Kārli Krēsliņu? Viņš tak arī Demokrātiskais patriots. Arī metīsiet ārā no Saeimas? Demokrātijas pats augstākais līmenis, izmest cilvēku, nenosaucot Statūtu punkta pārkāpumu. LPSR laikos vismaz pantu atrada. Bērziņam, Rasnačam un Lūsim ir jāatņem juristu diplomi. Arī komentāru dzēšana neko labu neliecina, ka diez vai kāds profesionālis pie Jums nāks. Faktiski paši ieprogrammējiet, ka būsiet maza partija, kurai nākotnē draud Latvijas Ceļa liktenis. Pirmais atmodas likums ir cienīt līdzcilvēkus, rīkoties taisnīgi un tad sabiedrība Tevi godās, bet ne otrādāk, visus necienīt un gaidīt, kad pašu godā liks!

 • Kalvis Apsītis

  05.11.2013 14:56

  Sk. http://www.diena.lv/latvija/viedokli/broka-riga-javada-nezaudejot-latvisko-identitati-jaunais-vilnis-11-novembra-krastmala-nav-istaja-vie-13975942 (intervija laikrakstam "Diena" ar Sandri Toču, 2012.g. 2.novembris). Ļoti cienu B.Broku par gūtajiem panākumiem RD vēlēšanās. No otras puses, vienu daļu vēlētāju (to pašu, kuri Rīgā ar divu trešdaļu pārsvaru noraidīja Lindermana ieceri par divām valsts valodām) ir grūti mobilizēt tad, ja pārāk pozitīvi izsakās par esošo mēru N.Ušakovu. Ir labi, ja politiķim ir draudzīgs, nekonfrontējošs stils - bet vismaz nacionālās politikas līmenī būtu skaidrāk jāiezīmē atšķirības gan ideoloģijā, gan arī konkrētajā rīcībā. Lai neizrādītos tā, ka galvenais ieguvums no nacionāli noskaņota Rīgas mēra, salīdzinot ar SC mēru, būtu tikai fasādes lieta - "Jaunā viļņa" un "Mumij Troļļ" koncertu aizstāšana ar latviskākām dekorācijām, kā varētu secināt no šajā intervijā izklāstītās priekšvēlēšanu programmas. Domāju, ka kandidāte, piekrītot kandidēt uz šādu amatu, apliecinājusi sevi kā iekšēji stipru un ļoti drosmīgu cilvēku; lai viņai vislabākās sekmes nacionālās politikas līmenī! "Turēsim augstā godā savas tautas stiprākos ļaudis!" (Viens no Ceturtās Atmodas desmit likumiem.)

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.