logo

Baiba Broka: VL-TB/LNNK vadībā Rīga taps par pilsētu, kurā cilvēki grib dzīvot (1)

23.02.2017 Emīlija Kozule Pašvaldībās

Baiba Broka. Foto: NA

LETA intervija ar Baibu Broku, Nacionālās apvienības izvirzīto Rīgas mēra amata kandidāti.

(C) LETA. Autors: Emīlija Kozule. Datums: 2017.gada 22.februāris.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pilnais deputātu kandidātu saraksts pašvaldību vēlēšanām Rīgā vēl ir tapšanas stadijā. Tomēr mērķis ir nokomplektēt to maksimāli spēcīgu. Tajā būs arī pašreizējie 12 VL-TB/LNNK Rīgas domes deputāti, kas, būdami opozīcijā, panākuši atbalstu daudziem saviem ierosinājumiem, intervijā aģentūrai LETA stāsta VL-TB/LNNK izvirzītā Rīgas mēra amata kandidāte, Latvijas Universitātes rektora biroja vadītāja Baiba Broka. Viņa uzsver, ka viena no VL-TB/LNNK prioritātēm ir Rīgas finanšu plānošana, vadības sakārtošana un uzņēmējdarbības veicināšana. “Ir jāpanāk, lai galvaspilsētā būtu pievilcīga vide, kurā cilvēki gribētu dzīvot,” uzsver Broka. Viņa arī izsakās, ka dažādi skandāli un nepietiekami kritiski izvērtēti projekti ir padarījuši valsts galvaspilsētu par sliktas saimniekošanas kaunpilnu piemēru.

Kāpēc vēlētājiem Rīgas domes vēlēšanās būtu jābalso par VL-TB/LNNK sarakstu? Ar ko jūs būsiet labāki par pārējiem?

Nacionālā apvienība konsekventi ietur savu līniju un pilda savus solījumus gan valsts, gan pašvaldību līmenī. Tas ir atbalsts ģimenēm, atbalsts latviskai kultūrai, latviešu identitātei, kā arī saimniecisko jautājumu risināšana – uzņēmējdarbības attīstīšana, kapitālsabiedrību darbības caurredzamība. Arī uz nākamajām vēlēšanām mēs savus uzstādījumus nemainām.

Uz cik mandātiem nākamajā Rīgas domē cer VL-TB/LNNK?

Mūsu lielā ambīcija ir, lai kopā ar pārējām latviskajām partijām – “Vienotību” un Zaļo un zemnieku savienību, ar kurām esam noslēguši sadarbības līgumu, – pēc nākamajām vēlēšanām varētu pārņemt varu Rīgas domē. Līdz ar to mēs cīnīsimies par iespējami lielāku mandātu skaitu.

Kas būs VL-TB/LNNK deputātu kandidātu sarakstā Rīgas domes vēlēšanās?

Pirmkārt, nākamajās vēlēšanās kandidēs pašreizējie VL-TB/LNNK Rīgas domes deputāti, kuri jau četrus gadus ir strādājuši pašvaldībā. Mūsu 12 deputāti ir pārstāvēti visās pašvaldības komitejās. Lai arī mēs esam opozīcijas frakcija, daudzi mūsu ierosinājumi ir guvuši atbalstu un tiek ņemti vērā. Tas pierāda, ka, arī būdami opozīcijā, mēs strādājam.

Vai no Saeimas VL-TB/LNNK frakcijas deputātiem kāds kandidēs Rīgas domes vēlēšanās?

Nacionālā apvienība ar vislielāko atbildību raugās uz Rīgas pašvaldību, un tāpēc kā iespējamie Rīgas mēra kandidāti bija uzrunāti Saeimas deputāti Romāns Naudiņš un Rihards Kols. Sarunas joprojām turpinās, tostarp ar Saeimā un valdībā strādājošajiem partijas biedriem. Protams, partija vēlas Rīgas domes vēlēšanās startēt ar maksimāli spēcīgu deputātu kandidātu sarakstu. Pilnais deputātu kandidātu saraksts vēl ir tapšanas stadijā. Vairāki cilvēki ir izrādījuši interesi, bet es negribētu steigties notikumiem pa priekšu.

Savās reklāmās “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) biedē ar to, ka labējās partijas, nākot pie varas galvaspilsētā, atņems piešķirtās atlaides. Ko jūs varat teikt par šiem apgalvojumiem?

Pirmkārt, es gribu teikt, ka daudzi no sociālajiem labumiem, ko patlaban bauda rīdzinieki, ir piešķirti arī ar VL-TB/LNNK un “Vienotības” deputātu balsīm – brīvpusdienas bērniem, pabalsti represētajām personām un citi pabalsti. Gribu uzsvērt, ka tā nav “Saskaņas” un GKR privātā nauda, kas tiek sadalīta sociāliem mērķiem. Tā ir visu rīdzinieku nodokļos samaksātā nauda. Par tās sadali dažādiem mērķiem ir līdzatbildīgi visi Rīgas domes deputāti. Ja kāds pašvaldībā atrodas vadošā amatā, tas nenozīmē, ka viņš var lemt vienpersoniski.

Katru gadu, kad tiek apspriests nākamā gada budžets, VL-TB/LNNK nāk klajā ar priekšlikumu palielināt sociālo atbalstu dažādām iedzīvotāju grupām – pensionāriem, politiski represētajiem, maznodrošinātajiem, ģimenēm ar bērniem.

Kad pagājušajā Rīgas domes ārkārtas sēdē tika lemts par cenu politiku Rīgas Zooloģiskajā dārzā un ierosinājumu piešķirt ieejas maksas atlaides, VL-TB/LNNK nāca klajā ar piedāvājumu piešķirt atlaides Goda ģimenēm – daudzbērnu ģimenēm. Mērķis bija cēls, bet Rīgas domes koalīcija to noraidīja, tā apliecinot savu duālo dabu.

Gribu uzsvērt, ka Nacionālā apvienība, nākot pie varas Rīgas domē, neatņems rīdziniekiem piešķirtos sociālos labumus, bet, tieši otrādi, centīsies atbalstu palielināt. Sadarbības memorandā, ko ir parakstījušas valdības koalīcijas partijas, kas kandidēs Rīgas domes vēlēšanās, tiek uzsvērts, ka “partneri apņemas saglabāt visa veida sociālo atbalstu dažādām Rīgas iedzīvotāju grupām un, konsultējoties ar iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un speciālistiem, izvērtēt iespējas šo atbalstu paplašināt un pilnveidot”.

Pašvaldības atbalsts, mūsuprāt, pienākas arī vientuļajām mātēm ar bērniem. Vientuļā māte ar diviem bērniem ir līdzīgā finansiālajā situācijā kā ģimenes, kurās ir abi vecāki un trīs bērni.

Tiek daudz runāts par bezmaksas braukšanas biļetēm atsevišķām pasažieru kategorijām, bet tiek noklusēts, ka pēdējos gados Rīgā ārkārtīgi pieaug bezpajumtnieku skaits, ir trūkums pēc īslaicīgās sociālās aprūpes gultām, sociālo darbinieku trūkums. Sakarā ar nekustamā īpašuma nodokļa paaugstināšanu ļoti daudzi rīdzinieki ir spiesti meklēt sev citu mājvietu. Tie ir jautājumi, par kuriem Rīgas domes vadībai ir neērti runāt.

Ko VL-TB/LNNK konkrēti sola dažādām iedzīvotāju grupām: pensionāriem, strādājošajiem, ģimenēm ar bērniem, mazturīgajiem?

Būtisks ir atbalsts ģimenēm, kas nozīmē, ka visiem bērniem jābūt nodrošinātām vietām bērnudārzā. Katru gadu VL-TB/LNNK frakcija ir lūgusi palielināt pašvaldības pabalstu par bērna piedzimšanu, ir atbalstīts mūsu rosinājums par svētku pabalstu 100 un vairāk gadu sasniegušām personām.

Mēs esam panākuši, ka tiek paaugstināti pabalsti politiski represētām personām. VL-TB/LNNK frakcija ir lūgusi paaugstināt atbalstu arī maznodrošinātām personām. Kādreiz maznodrošinātās personas saņēma īpašu atbalstu Ziemassvētkos pārtikas iegādei. Tagad šāda veida atbalsti ir pazuduši, tas it kā tiek kompensēts ar bezmaksas sabiedriskā transporta biļetēm. Manuprāt, šāda pieeja ne vienmēr sasniedz mērķi. Sociālā atbalsta politikai un pieejai jābūt individualizētai. Reizēm cilvēkam ir akūti vajadzīga pašvaldības finanšu palīdzība, bet formālie kritēriji to nepieļauj. Pašvaldības sociālās palīdzības piešķiršanā ir jābūt individualizētai pieejai.

Rīdzinieki nav apmierināti ar veselības aprūpes pieejamību. Piemērs par Rīgas Dzemdību namu atklāj, ka steidzami būtu risināmi jautājumi par atalgojumu. Risinājums ir jārod, cieši sadarbojoties ar valdību – Veselības ministriju.

VL-TB/LNNK uzskata, ka sociālās palīdzības jomā ir jāatrisina arī īslaicīgas sociālās aprūpes gultu pieejamība, jāpalielina sociālo darbinieku un aprūpētāju skaits Rīgā. Patlaban Rīgā šim pakalpojumam ir garas rindas, jo trūkst resursu, infrastruktūras un darbinieku.

Ir jādomā par dienesta dzīvokļu pieejamību tiem jaunajiem speciālistiem, kas Rīgai ir vajadzīgi, jo citas pašvaldības šādas iespējas jau piedāvā, aicinot pie sevis medicīnas un sociālos darbiniekus. Turklāt jānodrošina atbalsts esošajiem sociālā darba veicējiem – darbiniekiem, kas strādā ar nelabvēlīgajām ģimenēm un bez vecāku aprūpes atstātajiem bērniem.

Mūsuprāt, nav godīgi, ka bezmaksas braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā pienākas tikai nestrādājošiem pensionāriem. Daudziem pensionāriem strādāšana ir drīzāk formāla, viņi nepelna tik daudz, lai kompensētu nepieciešamību pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Būtu jādomā, kā pašvaldība var atbalstīt arī strādājošos pensionārus.

Mums ir jādomā ne tikai par pensionāriem, kuru pārvietošanās ar sabiedrisko transportu Rīgā ir vairāk vai mazāk sakārtota, bet arī par jauno paaudzi. Te es domāju studentus, kuriem šobrīd ir samazināta braukšanas maksa līdz 0,30 eiro par braucienu. Es uzskatu, ka patlaban Rīga neizmanto savu potenciālu – būt par studentiem draudzīgu pilsētu. Zinot, cik pieticīga ir daudzu studentu rocība, vajadzētu panākt studentu atbrīvošanu no braukšanas maksas galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, ko varētu izdarīt, sakārtojot pārvaldību “Rīgas satiksmē” un novēršot nesaprotamās naudas plūsmas. Rīgas pašvaldība sadarbībā ar augstskolām var attīstīt studentu viesnīcas.

Vai VL-TB/LNNK uzskata, ka Rīgā vajag turpināt optimizēt skolu tīklu?

Tas ir sadarbības jautājums kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju, kur patlaban tiek izvērtēta skolu noslodze un izglītības kvalitāte. Galvaspilsētā ir skolas, kur joprojām ir liels konkurss, un ir skolas, kas netiek pilnībā nokomplektētas.

Manuprāt, galvaspilsētā lielākā problēma ir nevis skolas, bet gan bērnudārzi, īpaši latviešu grupiņu veidošana. Šī Rīgas domes sasaukuma laikā galvaspilsētā bērnudārzos nav atvērta neviena latviešu grupiņa. Latviešu bērni patlaban Rīgā tiek apdalīti visvairāk. Viņiem tiek piedāvāts apmeklēt grupas ar krievu mācību valodu, bet jaunas latviešu grupas bērnudārzos netiek veidotas. Vienlaikus redzam citu tendenci, ka daudzas mazākumtautību ģimenes izvēlas sūtīt savus bērnus latviešu bērnudārzā.

Nacionālā apvienība iestājas par pāriešanu uz mācībām bērnudārzos tikai valsts valodā. Jūs atbalstāt šo ierosinājumu?

Tas bija paredzēts VL-TB/LNNK priekšvēlēšanu programmā 2013.gadā, šo ierosinājumu mēs uzturam spēkā arī tagad. Es šo piemēru redzu no savas personīgās pieredzes. Es esmu dzīvojusi ārzemēs un esmu vērojusi, kā cittautiešu integrācija sabiedrībā sākas jau bērnudārzā. Maziem bērniem nav nekādu psiholoģisku aizspriedumu, viņi kopā izaug absolūti pozitīvā vidē. Protams, ir vajadzīgi pedagogi, kas prot strādāt ar dažādās valodās runājošiem bērniem. Uz skolu bērni aiziet, zinot valodu un savas mītnes zemes kultūru.

Daudzas ģimenes ar bērniem no Rīgas pārceļas uz dzīvi Pierīgā. Vai šo procesu var un vajag ierobežot?

Brīdī, kad Rīgas dome pacēla nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), viens no kritērijiem, lai saņemtu tā atlaides, bija īpašumā deklarēto iedzīvotāju skaits. Tad diezgan daudzi izlēma deklarēties Rīgā. Palielinājās galvenokārt latviskā galvaspilsētas iedzīvotāju daļa.

Ja Rīgā ir jāmaksā nesamērīgi liels NĪN, jaunā ģimene, protams, vērtē un skatās, kur tai ir izdevīgāk dzīvot. Rīgai nākas konkurēt ar Pierīgas apdzīvotajām vietām. Ir jāpanāk, lai galvaspilsētā būtu pievilcīga vide, kurā cilvēki gribētu dzīvot.

VL-TB/LNNK iestājas par atbalstu jaunajām ģimenēm. Ar mūsu partijas pūlēm ir panākts, ka valdība izveidoja garantiju fondu pirmajai iemaksai par pirmo mājokli jaunajām ģimenēm. Bet Rīgas dome rada šķēršļus ar milzīgo NĪN, kura piemērošanas kārtība galvaspilsētā būtu jāpārskata, piemērojot atlaides par dzimtas māju un jaunās ģimenes pirmo mājokli.

Kā būtu iespējams palielināt galvaspilsētas pievilcību investoriem un aktivizēt uzņēmējdarbības vidi?

Viena no VL-TB/LNNK prioritātēm ir Rīgas finanšu plānošanas un vadības sakārtošana un uzņēmējdarbības veicināšana. Rīgas pašvaldībai ir ārkārtīgi augsts parādu līmenis, tāpēc nav iespējams nodrošināt ilgtspējīgu un sabalansētu budžetu. Rīgas pilsētas kredītreitings jau divus gadus ir bez uzlabojumiem un zemāks nekā Latvijas valstij. Starptautiskās kredītreitingu aģentūras norāda, ka Rīgas domes finanšu vadības kapacitāte un ilgtermiņa finanšu plānošana ir vāja un negatīvi ekonomiskie notikumi var būtiski ietekmēt tās spēju pildīt uzņemtās saistības.

Rīgai ir iespēja paplašināt ieņēmumu bāzi un kļūt par jauno uzņēmumu un radošo inovāciju centru Baltijā, jo tieši galvaspilsētā atrodas lielākās Latvijas augstskolas, kas šobrīd saviem spēkiem atbalsta jaunos zinātniekus, bet viņu atklājumu izmantošanai komercdarbībā nepieciešams lielāks atbalsts caur biznesa inkubatoriem. Pašlaik ir Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgais “Zaļais inkubators”, kur studenti zinātnes atziņas mēģina komercializēt. Tajā darbojošies jaunie uzņēmumi 2015.gadā valsts budžetā samaksāja gandrīz 1,8 miljonus eiro.

Līdz šim augstskolas saviem spēkiem ir meklējušas investorus. Vairāki studentu uzņēmumi ir atraduši investorus gan no ASV, kas ir pārpirkuši šos uzņēmumus, gan no Eiropas. Tomēr studentu iespējas ir ierobežotas. Ideju ir vairāk, nekā augstskolas pašas spēj atbalstīt, tāpēc pašvaldība varētu iesaistīties un iedrošināt jaunos uzņēmējus un zinātniekus. Ir jāveicina Rīgas domes sadarbība ar uzņēmējiem uz publiskās privātās partnerības pamatiem, stāvparku izveidošana, studentu viesnīcu būvniecība, bērnudārzu būvniecība. Rīgas dome varētu reklamēt studentu uzņēmumus, kā arī atbalstīt tos finansiāli no programmas “Atspēriens” sadarbībā ar “Swedbank”. Rīgas dome varētu būt pasūtītājs jaunām “zaļām” inovatīvām idejām. Latvijas Universitātē ir 13 fakultātes, kas var pilnībā nosegt visas tautsaimniecības nozares, kas varētu interesēt galvaspilsētu. Rīga varētu būt paraugs zinātnieku inovatīvo ideju izmantošanā.

Kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai palielinātu Rīgas budžeta ieņēmumus?

Pirmām kārtām ir svarīgi sakārtot uzņēmējdarbības atbalstu, veidot industriālos parkus, uz kuriem varētu aicināt investorus, kuri varētu pārnest uz Latviju savus ražošanas procesus. Jaunajiem uzņēmumiem to darbības sākuma posmā pašvaldība varētu dot NĪN atlaides, ja tiek veidotas jaunas darba vietas.

Uzņēmējdarbības veicināšanai ir plašāk jāizmanto Rīgas Brīvostas teritorija, kurā ir daudz ražošanai noderīgu brīvu teritoriju.

Nozīmīgs uzņēmējdarbības pilnveidošanas virziens ir kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošana. Pašvaldībai piederošajās kapitālsabiedrībās ir jāveic strukturāls funkciju un finanšu audits un jāievieš korporatīvās pārvaldības principi atbilstoši OECD labajai praksei. Patlaban Rīgas domes opozīcijai nav informācijas par finanšu resursu izlietošanu kapitālsabiedrībās, turklāt konstatēti daudzi skandāli saistībā ar kapitālsabiedrību iepirkumiem un korupciju tajās. Pārvaldības uzlabošana ļaus efektīvāk rīkoties ar finanšu resursiem, lai nodrošinātu caurskatāmu, tiesisku kapitālsabiedrību darbību un nodrošinātu to attīstību.

Kāda būs VL-TB/LNNK politika NĪN jomā?

Jautājums par NĪN nacionālajai apvienībai pēc būtības ir svarīgs. VL-TB/LNNK gan valstī kopumā, gan Rīgas domē iestājas par dzimtas mājas koncepta ieviešanu. Dzimtas mājai, ko cilvēks ir mantojis no saviem senčiem, būtu jāpiešķir īpašas NĪN atlaides, kopumā jādomā par paplašinātu personu loku, kam piešķirt atlaides, lai nodoklis ir samaksājams. Pašreiz, ja divi pensionāri dzīvo no saviem senčiem mantotā mājā, viņi tiek “sodīti” ar milzīgu NĪN, ko nespēj samaksāt.

Kurus lielos investīciju projektus jūs izvirzītu par prioritāti, ja pārņemtu varu Rīgā?

Ir jāturpina tie projekti, kas iekļauti kā valstiski svarīgi kopējā Nacionālās attīstības plānā. Viens no tiem ir pabeigt Dienvidu tilta pēdējo kārtu, izveidojot sasaisti ar Jelgavas šoseju. Šajā projektā Rīgas dome ir ieguldījusi ārkārtīgi lielus līdzekļus un loģiski šķiet pabeigt projektu līdz beigām.

Nākamais projekts ir infrastruktūras attīstība sasaistē ar “Rail Baltica” projekta realizāciju. Paralēli šim projektam ir jādomā par apkalpojošās infrastruktūras izveidi pasažieru ērtībai un Rīgas satiksmes organizācijai kopumā.

Ir jārod risinājums par Ziemeļu šķērsojuma projekta virzību. Mērķis ir atbrīvot Rīgas centru no kravas automašīnām un transporta tīklu veidot atbilstoši Rīgas ostas attīstības vajadzībām. Ir veiktas vairākas izpētes, iztērēti lieli līdzekļi. Dažādu tehnisko risinājumu izpētei Rīgas dome ir iztērējusi gandrīz 2,6 miljonus eiro.

Pēdējo gadu laikā Rīga ir izcēlusies ar vairākiem liela mēroga projektiem, kuru nepieciešamība nav pietiekami kritiski izvērtēta un kuru izmaksas, darījumu necaurskatāmība, korupcijas skandāli ir padarījuši mūsu valsts galvaspilsētu par sliktas saimniekošanas kaunpilnu piemēru. Esot mazākumā Rīgas domē, nacionālajai apvienībai nav iespējas šo izsaimniekošanas neprātu apturēt. Taču darbs opozīcijā man ir ļāvis saprast, kā funkcionē lielpilsētas mehānisms un kas tieši ir jādara citādi.

Nacionālā apvienība vēlas panākt, ka daudzdzīvokļu namu īpašnieki saņem kvalitatīvu namu apsaimniekošanas pakalpojumu, jo pašreiz ir ārkārtīgi daudz sūdzību un liela neapmierinātība ar apsaimniekotāju darbu – nesaprotami rēķini, neatsaucība un lēna trūkumu novēršana.

Galvaspilsētā transporta un infrastruktūras jomā, paralēli valstiski nozīmīgu infrastruktūras projektu ieviešanai, ir jānodrošina kvalitatīvi esošo ielu, pagalmu remonti un esošās infrastruktūras modernizācija. Rīgā jāveido pārdomāti sabiedriskā transporta maršruti, lai atvieglotu automašīnu satiksmi Rīgas centrā un samazinātu gaisa piesārņojumu, piemēram, atbalstot elektroautomobiļu ieviešanu un autotransporta koplietošanu Rīgā.

Kā jūs vērtējat Rīgas Brīvostas darbu? Kas tajā būtu jāuzlabo? Kur jūs meklētu nākamo ostas pārvaldnieku?

Es jau trīs gadus esmu Rīgas Brīvostas valdē kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve un vienlaikus esmu Rīgas domes deputāte. Tas man dod priekšrocību saņemt informāciju par to, kā strādā un attīstās šis Rīgai svarīgais uzņēmums.

Ekonomisko sankciju apstākļos osta ir spējusi labi saglabāt savu darbību. Pateicoties uzņēmējiem, kas strādā ostā, ogļu kravu apjoms pēdējā trimestrī ir pieaudzis.

Brīvostā tiek veiktas izmaiņas, kas saistītas ar administratīvo funkciju izvērtēšanu un optimizāciju. Tika veikts ļoti nopietns funkcionāls audits, lai izanalizētu, cik efektīvi darbojas ostas administrācija. Tika nolemts samazināt atsevišķu funkciju veikšanu un arī personālu, izvēloties funkcijas nodrošināšanai ārpakalpojumus, un ietaupīt ievērojamus finanšu līdzekļus, kurus var novirzīt attīstībai. Pārmaiņu rezultātā ir ietaupīti ievērojami finanšu resursi. Veicot reorganizāciju, tika ņemti vērā Valsts kontroles novērojumi un starptautisko kompāniju ieteikumi, OECD korporatīvās pārvaldības principi, lai ostas korporatīvā pārvaldība atbilstu starptautiskajiem principiem.

Nākamo Rīgas Brīvostas pārvaldnieku izraudzīsimies atklātā starptautiskā konkursā, lai viņš pašreizējos sarežģītajos ekonomiskajos apstākļos spētu saglabāt esošos darbības apjomus un piedāvāt konkrētu risinājumu, kā piesaistīt investīcijas un nodrošināt tālāku ostas attīstību.

Kāda būs VL-TB/LNNK priekšvēlēšanu kampaņa?

Rīgā ir ļoti strikti reglamentēta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana. Nacionālā apvienība nekad nav bijusi raksturīga ar lielas naudas šķiešanu reklāmām. Mūsu izvēlētā metode ir individualizētas tikšanās ar vēlētājiem. Es jau šobrīd esmu sākusi tikties ar dažādām mērķa grupām. Mēs kā komanda ar vēlētājiem dažādās Rīgas vietās tiekamies jau visus šos četrus gadus, visu laiku uzturam kontaktu. Viens no svarīgākajiem veidiem, kā sasniegt savus vēlētājus, ir sociālie tīkli. Mēs tos izmantojam, lai skaidrotu savu priekšvēlēšanu programmu.

Vai labējo partiju noslēgtajam sadarbības memorandam Rīgas domē varētu pievienoties arī Mārtiņa Bondara pārstāvētā Latvijas Reģionu apvienība un partija “Latvijas attīstībai”?

Redzēsim, kāda būs Bondara kunga attieksme. Viņa līdzšinējie izteikumi par dažādiem faktiem man liek domāt, ka tuvojas kārtējais populisma iznāciens. Mums, trim latviskajām partijām, ir pilnīgi skaidrs, ka sadarbība ar “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai” nav iespējama. Mums ir svarīgi, lai Latvijas galvaspilsēta Rīga būtu latviska un attīstītos ar visu valsti vienotā virzienā gan ekonomiski, gan ģeopolitiski. Patlaban redzam, ka Nila Ušakova (S) vadītajai Rīgai ir savs ceļš.

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Janis Sondars

    02.03.2017 02:46

    Kas gan ir zināms, ka Broka ir Ušakova sievas draudzene.... tākā... viss jau ir izlemts... Broka ir tik skata pēc

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.