logo

Bankai “Citadele” ir jāpaliek valsts īpašumā (1)

24.07.2013 Latvijā

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!’’ – ‘’Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) valde pieņēmusi lēmumu aicināt Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ekonomikas ministru Danielu Pavļutu apturēt visas procesuālās darbības, kas saistītas ar valsts īpašumā esošās bankas „Citadele” pārdošanu.

Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs, norāda, ka Ministru kabineta lēmums atsākt bankas pārdošanas procesu ir sasteigts un nepārdomāts un līdz ar to rada aizdomas par mēģinājumu izstumt no tirgus spēcīgu konkurentu, tā veicinot Skandināvu banku ietekmi Latvijā. Pamatojumam par nepiemērotu laiku bankas „Citadele” pārdošanai Gaidis Bērziņš min divus argumentus: “Pirmkārt, šobrīd visā Eiropā banku sektors joprojām pārdzīvo krīzes sekas, arī Latvijā, un par to liecina fakts, ka uzņēmēju kreditēšana faktiski nenotiek. Otrkārt, banka ir veiksmīgi attīstījusies – tā vairs nav restrukturizācijas fāzē, kas liek secināt, ka banka ir dzīvotspējīga un tā spēj pildīt biznesa plānā paredzētos uzdevumus. Paturot banku savā īpašumā, valsts būtu ieguvēja, bet lēti pārdodot – zaudētāja.”

Turklāt pastāv bažas arī par konsultantu piesaistes procedūru un konsultantiem deleģēto atbildību. „Valdībai rūpīgi jāizraugās konsultanti. Tiem jābūt augstākās raudzes profesionāļiem, lai nesanāk kā gadījumā ar „Liepājas metalurgu”, kad valdība konsultantiem „Prudentia Advisers” maksā, bet redzama rezultāta nav”, tā NA viedokli skaidro Gaidis Bērziņš.

Banka „Citadele” ir trešā lielākā banka Latvijā, ņemot vērā klienta skaitu, un ir sasniegusi optimālo biznesa atdevi pie esošā restrukturizācijas plāna iespējām, strādājot ar peļņu. To apliecina arī 2012. gada rādītāji, kad bankas „Citadele” peļņa bija 5,5 miljoni un arī koncerna “Citadele” peļņa bijusi par deviņiem miljoniem lielāka nekā 2011. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Laila Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Reinis Ozolkāja

    05.08.2013 01:13

    Es arī labprāt gribētu, lai banka tiktu saglabāta, taču, kad tika saņemti līdzekļi no ES bankas glābšanai, tika apstiprināti arī ES noteikumi par šādām situacijām, kas paredz bankas obligātu pārdošanu pēc konkrēta termiņa. Ārējo līdzekļu piešķiršana normālai komercbankai kropļo konkurenci, tāpēc arī ir šādi noteikumi, un, ja tos mēs nepildīsim, būs jāmaksā diezgan liels sods.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.