logo

Čerņigovas mērs sirsnīgi pateicas ogrēniešiem

03.11.2015

Humānās palīdzības krava uz Čerņigovu (Ukraina) devās otrdien, 27.oktobrī, galamērķi tā sasniedza piektdien, 30.oktobrī.

Bija plānots, ka Čerņigovā Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis sagaidīs humānās palīdzības kravu un pilsētas vadībai nodos Ogres novada iedzīvotāju, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju saziedotās mantas karā cietušo Čerņigovas ģimeņu atbalstam. Diemžēl kravu sagaidīt neizdevās – tai nācās ilgāk pakavēties, šķērsojot valstu robežas.

Jau vēstīts, ka šīs nedēļas sākumā E.Helmanis devās uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vadītās delegācijas sastāvā. Pēc vizītes Kijevā E. Helmanis apmeklēja Čerņigovu – Ogres novada sadraudzības pilsētu Ukrainā, kur tikās ar pilsētas mēru Oleksandru Sokolovu un pašvaldības pārstāvjiem.

Tikšanās laikā tika pārrunātas abu pašvaldību turpmākās sadarbības paplašināšanas iespējas. E.Helmanis: “Kijevā, tiekoties ar Ukrainas valdības un Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem, spriedām par kopīgu projektu realizēšanu, piesaistot Eiropas Savienības fondu investīcijas. Sadarbība starp Ogres novada un Čerņigovas pilsētas pašvaldībām šobrīd ir aktīva, taču tā ir jāpaplašina ne tikai humānās palīdzības un starpkultūru sakaru jomā, bet arī saimnieciska rakstura projektos. Vienojāmies, ka pirmais šāda rakstura pārrobežu projekts būs saistīts ar izglītības iestāžu ēku renovāciju, paaugstinot to energoefektivitāti.” Piesaistot ES fondu investīcijas, Ogrē plānots veikt Ogres 1. vidusskolas ēku renovāciju, savukārt Čerņigovā tā būs šīs pilsētas 5.vidusskola, informē E.Helmanis.

Tikšanās reizē nācies runāt arī par bēdīgu jautājumu. E.Helmanis: “Militārajā konfliktā kā brīvprātīgais Ukrainas valsti aizstāvēt pret prokremliskajiem teroristiem bija devies latvietis Jānis Lupiks. Diemžēl viņam nebija lemts atgriezties mājās, un trīs bērnu ģimene nu ir palikusi bez tēva. Ar Čerņigovas pilsētas mēru pārrunājām, kā palīdzēt šai Čerņigovas apgabalā dzīvojošajai ģimenei.”

“Čerņigovas pilsētas mērs pašvaldības un visu pilsētas iedzīvotāju vārdā sūta mūsu novada iedzīvotājiem sirsnīgus sveicienus un pateicas par atbalstu ukraiņu tautai,” atgriezies no vizītes Ukrainā, saka E.Helmanis.

Tikšanās laikā Čerņigovas pilsētas mērs O.Sokolovs pasniedza E.Helmanim Pateicības rakstu – par nozīmīgu personisku ieguldījumu sadraudzības partneru sadarbības attīstībā, humānās palīdzības akcijas organizēšanā, sniedzot palīdzību ģimenēm, kuras cietušas  pretterorisma operācijās Ukrainā. “Man pasniegtais Pateicības raksts ir pateicība visiem Ogres novada iedzīvotājiem, jo tikai kopā mēs varam paveikt iecerētos darbus savā novadā un palīdzēt citiem, kuriem mūsu atbalsts un drauga plecs ir nepieciešams,” atzīst E.Helmanis.

Jāpiebilst, ka par personisku ieguldījumu starptautiskās sadarbības veicināšanā pirms dažiem gadiem  E.Helmanis saņēmis pateicību no Maimanas pilsētas (Afganistāna) mēra, pagājušajā gadā – no Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Latvijā. Viņa veikumu atzinīgi novērtējusi arī Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija. Kā zināms, pateicoties sadarbībai ar Maimanu, pagājušajā gadā tika īstenots projekts, ASV Gaisa spēku un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku inženieriem veicot Ogres 1.vidusskolas ēkas jumta renovāciju.

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.