logo

Dace Melbārde ieņems atbildīgo EP Kultūras un izglītības komitejas viceprezidentes un koordinatores amatu

13.07.2019 Kārlis Būmeisters Eiropas Parlamentā

Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) ievēlēta par EP Kultūras un izglītības komitejas otro vicepriekšsēdētāju, savukārt deputātes pārstāvētā frakcija Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa (ECR) izvirzījusi Melbārdi atbildīgajā frakcijas koordinatora amatā, uzticot vadīt politiskās grupas darbu minētajā komitejā. Tādējādi ietekmīgos koordinatoru amatus pildīs abi Nacionālās apvienības EP deputāti.

EP frakcijas ir tiesīgas izvirzīt vienu atbildīgo deputātu koordinatoru katrā no EP komitejām, kas turpmāk tajās organizēs frakcijas deputātu darbu, paudīs grupas nostāju komiteju sēdēs un kopā ar citu frakciju koordinatoriem pieņems komitejas organizatoriskos un procedurālos lēmumus, kā arī deputātu vidū apstiprinās atbildīgos likumprojektu ziņotājus.

Jau informēts, ka EP Kultūras un izglītības komiteju 751 ievēlēto deputātu vidū devītajā EP sasaukumā pārstāvēs 31 deputāts. Dace Melbārde kā deputāte aizvietotāja strādās arī EP Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejā. Šobrīd no Latvijas deputātiem atbildīgais koordinatora amats atkārtoti uzticēts arī Daces Melbārdes ECR grupas kolēģim Robertam Zīlem (NA), kurš turpinās vadīt frakcijas darbu transporta nozarē.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.