logo

Dace Melbārde Minskā paraksta Latvijas un Baltkrievijas sadarbības programmu kultūrā un mākslā (1)

09.06.2016 Sintija Lase Valdībā

9. un 10. jūnijā kultūras ministre Dace Melbārde darba vizītē Minskā tiekas ar Baltkrievijas kultūras ministru Borisu Svetlovu un parakstīs Latvijas un Baltkrievijas starpministriju sadarbības programmu kultūras un mākslas jomā 2016. – 2018. gadam.

Programma paredz sadarbības paplašināšanu un tiešu kontaktu nodibināšanu starp mūzikas iestādēm, koncertorganizācijām, radošajām savienībām, muzejiem, nacionālajām un publiskajām bibliotēkām, kā arī atsevišķu izpildītājmākslinieku, mūzikas kolektīvu un speciālistu apmaiņu kultūras un mākslas jomā.

Programma turpinās sekmēt Latvijas un Baltkrievijas izpildītājmākslinieku dalību starptautiskos mūzikas festivālos un konkursos abu valstu teritorijās. Tāpat programma turpinās atbalstīt sadarbību kinematogrāfijas un nemateriālā kultūras mantojuma jomā, teātra sadarbību un apmaiņas viesizrāžu organizēšanu.

Programma paredz arī atbalstīt mākslas izglītības jomu un tiešus kontaktus starp abu valstu specializētajām kultūras un mākslas augstākās un vidējās izglītības iestādēm. Tostarp paredzēts atbalsts arī programmas ERASMUS+ ietvaros, lai rīkotu meistarklases, pasniedzēju apmaiņas vizītes, starptautiskus konkursus un īstenotu kopīgus projektus.

Juridiskais pamats Latvijas un Baltkrievijas sadarbībai kultūras jomā tika likts 2002. gada aprīlī, kad Minskā tika parakstīta „Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Baltkrievijas Republikas Kultūras ministrijas vienošanās par sadarbību kultūrā un mākslā”. Sadarbība kultūrā ir nozīmīga Latvijas – Baltkrievijas attiecībās, un pēdējos gados tā ir bijusi īpaši intensīva.

Iepriekšējā sadarbības programma starp ministrijām tika parakstīta 2013.gada martā Baltkrievijas kultūras ministra Borisa Svetlova darba vizītes laikā Latvijā.

Abu valstu kultūras sakarus būtiski veicina Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā, organizējot izstādes, koncertus, māksliniecisko un pašdarbības kolektīvu apmaiņas vizītes.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Māris Ošs

    16.06.2016 21:24

    Rainis uzrādīja mūsu saikni ar baltkrieviem + Lukašenko ir apskaužams Saimnieks ar vārdu!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.