logo

Dace Melbārde tiekas ar Čehijas kultūras ministru Danielu Hermanu

03.09.2016 Baiba Kauliņa Valdībā

2. un 3. septembrī Latvijā viesojas Čehijas Republikas kultūras ministrs Daniels Hermans. Piektdien, 2.septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā D.Hermans tikās ar Latvijas kultūras ministri Daci Melbārdi.

Abi ministri bija vienisprātis par Latvijas un Čehijas vēsturiskajām paralēlēm un kopīgajām interesēm, kas veido labu pamatu savstarpējai sadarbībai un pieredzes apmaiņai. Čehijas kultūras ministrs sarunas laikā augsti novērtēja Latvijas kultūrizglītības sistēmu, kā arī Kultūras ministrijas (KM) veidoto atbalsta sistēmu kultūras aktivitātēm diasporas jomā. Ministri apsprieda arī radošo industriju un mediju politikas jautājumus.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā D.Hermans tikās arī ar čehu literatūras tulkotājiem. Čehijas kultūras ministrs viesojās arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM), kur ar KM vadību pārrunāja plānoto sadarbību kultūras jomā. Iecerēto sadarbību tikšanās laikā savstarpēji apsprieda arī LNMM direktore Māra Lāce un Čehijas Nacionālā muzeja direktors Mihails Lukešs.

Sestdien, 3. septembrī, D.Hermans un D.Melbārde dosies uz Bausku un Rundāli. Bauskā tiks prezentēta grāmata par čehu restauratoru 20 gadu darbu Latvijā, īpaši Bauskas pils restaurācijā paveikto. Bauskas pils muzejā kultūras ministri apskatīs Čehijas Nacionālā muzeja sagatavoto izstādi „Kārlis IV – Čehijas karalis un Romas ķeizars”, kas veltīta Čehijas karaļa un Romas impērijas ķeizara Kārļa IV Luksemburga (1316-1378) 700 gadu jubilejai, ko Čehijā šogad plaši atzīmē ar izstādēm un kultūras pasākumiem. Vizītes noslēgumā ministri apmeklēs Rundāles pils ansambli.

Juridiskais pamats Latvijas un Čehijas sadarbībai kultūras jomā tika likts 1999. gadā, kad tika noslēgts „Latvijas Republikas valdības un Čehijas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūras jomā”. Sadarbība kultūrā ir nozīmīga Latvijas – Čehijas attiecībās, un pēdējos gados tā bijusi īpaši intensīva muzeju, kultūras pieminekļu aizsardzības, bibliotēku, literatūras un kino jomās.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Kauliņa, kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.