logo

Deputāti atbalstījuši lielākus sodus par valodas normu pārkāpšanu

25.05.2017 Aiga Aizpuriete Saeimā

Šodien Saeima balsoja par Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) sagatavotajiem grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Ar 58 balsīm PAR un 20 balsīm PRET likumprojekts nodots atbildīgajai Juridiskajai komisijai. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl jāskata Saeimas Juridiskajā komisijā un trīs lasījumos Saeimā. Grozījumi paredz būtiski palielināt sodus par valsts valodas normu neievērošanu.

  •  Proporcionāli tiek palielināti sodi juridiskām personām.
  • Tiek palielināta atbildība atkārtotu pārkāpumu gadījumos. Valsts amatpersonām atkārtotu pārkāpumu gadījumos paredzēta iespēja piemērot sodu – atcelšanu no amata uz laiku līdz 3 gadiem.
  • Paredzētas sankcijas par informāciju svešvalodā, kas tiek izsūtīta vai izsniegta personām bez to pieprasījuma.

Grozījumu mērķis ir rūpēties par to, lai latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda nebūtu tikai norma “uz papīra”, bet izpaustos reālajā dzīvē. Atbilstoši Valsts valodas centra sniegtajai informācijai 2016. gada laikā konstatēti 418 pārkāpumi. NA uzskata, ka valodas normu neievērošana 27 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas nav pielīdzināmi pārkāpumiem neilgi pēc šo normu ieviešanas. Ja pārkāpumi, turklāt atkārtoti un arī no amatpersonu puses joprojām notiek, tad sankcijām jābūt bargākām.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. “Var jau teikt, ka sodi ne vienmēr ir efektīvākais līdzeklis un ka vajadzīga pozitīvā motivācija, bet, kā jebkurā jomā, ir cilvēki, kuriem tā nelīdz. Ja persona 27 gadus pēc neatkarības atjaunošanas nespēj pieņemt valsts pamatus, tad konkrētajā situācijā pozitīvā motivācija vienkārši nestrādā.”

Minētos grozījumus atbalsta virkne patriotisku organizāciju: Latvijas Nacionālo karavīru biedrība, Latvijas Nacionālo partizānu apvienība, Latviešu Virsnieku apvienība, Daugavas Vanagu Centrālā valde, Daugavas Vanagi Latvijā, Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība, Rīgas politiski represēto biedrība, Motoapvienība „Dieva suņi” un daudzas citas organizācijas.

 

Papildu informācija:

Aiga Aizpuriete
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK” frakcijas
Preses sekretāre
Tālr.:
+371 67087299
Mob.tālr.
+371 29490982
E-pasts:
aiga.aizpuriete@saeima.lv

www.nacionalaapvieniba.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.