logo

Vairāki simti apmeklē NA diskusiju “Jaunais nacionālisms”

03.07.2019 Latvijā

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Aizvadīta Nacionālās Apvienības VL-TB/LNNK rīkotā diskusija “Jaunais nacionālisms”, kurā diskusijas vadītājs Rihards Kols kopā ar valstiski domājošiem dažādu nozaru pārstāvjiem, paneļdiskusijas formātā debatēja, lauza mītus un atbildēja uz klātesošo jautājumiem.

Pasākums pulcēja vairākus simtus cilvēku un auditorijai bija uzdevums izpildīt interaktīvo aptauju, minot vārdus, kas asociējas ar nacionālismu. Aptauja tika veikta pirms un pēc pasākuma, un tās rezultāti norādīja, ka diskusija daļai no klātesošajiem veicināja izpratni par nacionālisma jēdzienu.

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Diskusijas moderators: Rihards Kols

Diskusijas dalībnieki:
Gatis Irbe
Gacho (īstajā vārdā Gatis Irbe) ir mūziķis, kas uz Latvijas hiphopa skatuves darbojies nu jau divdesmit gadus. Laika gaitā attīstoties kā mākslinieks, Gatis Irbe šodien ir pāraudzis Gacho, priekšplānā izvirzot projektu “Mesa” un ienākumus no albuma ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem un viņu rehabilitācijai. Mesa muzikālo žanru varētu nodēvēt kā paradoksu un pārdomu hiphopu žanra klasiskajā izpildījumā.

Krisjanis Putnins
Austrālijas latvietis Krišjānis Putniņš Folkklubu ALA Rīgā atvēra tikai 21 gada vecumā kā hobiju bez konkrēta mērķa. Gadi gājuši, piedzīvoti dažādi laiki, bet folkklubs ALA joprojām ir viens no Latvijas zināmākajiem dzīvās mūzikas klubiem, kuru iecienījuši gan vietējie, gan pilsētas viesi. Kad Krišjānis pirmo reizi Rīgā atvēra folkklubu, Latvijā vēl nebija tāda tautiskā kustība, kāda tagad ir, un tā nebūtu iespējama bez ALAs. Krišjānis ir piedalījies folkloras kustības atdzimšanā un palīdzējis to popularizēt.

Artūrs Butāns
Uzņēmējs Artūrs Butāns pēc prombūtnes Vācijā,atgriezās Latvijā un 19 gadu vecumā uzsāka uzņēmējdarbības gaitas Liepājā, tostarp dibinot kultūrvietu “Kursas Putni”. Artūrs pierādīja, ka arī ārpus Rīgas var izveidot veiksmīgu biznesu bez pieredzes un bez aizņēmumiem. Savos uzņēmumos dod priekšroku darbiniekiem, kuri neprot krievu valodu. Dažus gadus vēlāk, pēc studijām Sidnejā, Artūrs atgriezās Latvijā jau otro reizi, un šobrīd ir pārņēmis vadību viesnīcā “TwoWheels”, kā arī kopā ar Rimantu Ziedoni vada raidījumu “Latviešu dēkaiņi pasaulē”.

Ingemārs Dzenis
Iecienītās mazās alus darītavas Alķīmiķis kreatīvais direktors Ingemārs Dzenis rada alus ar tādiem interesantiem nosaukumiem kā Bērnības trauma un Sweet Tramp, un aicina viesus izbaudīt brūža atmosfēru gastrobārā Alķīmiķis, kurā viss atspoguļo šī brīža situāciju un tendences pasaulē. Viens no apvienības Tru Fix Kru komandas – fiksēto velosipēdu kustības aizsācējiem Latvijā. Nu jau ikoniskā pilsētas bāra Vest un nule atvērtā uzkodu bāra Mañana līdzīpašnieks. Izteikts sava darba pratējs.

Ansis Pūpols
Filmu autors un politiķis Ansis Pūpols, strādājot televīzijā, 11 gadus izgaismojis nelikumības. Pēc viņa sižetiem tika atbrīvotas valsts un pašvaldību amatpersonas, vairākām atteikta pielaide valsts noslēpumam. Viņa stāsti ir palīdzējuši sabiedrībai ielūkoties varas un ietekmes aizkulisēs. To rezultātā ir grozīti vairāki normatīvie akti. Nesen Pūpols uzsācis savu ceļu politikā, jo ir pārliecināts par savu ideju dzīvotspēju.

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

Foto: Ēriks Eriksons, MotionLatvia Media

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.