logo

E. Jakubausks: Jaunieši var lietas risināt daudz ātrāk un kreatīvāk

25.05.2021 Elīna Bērziņa Jauniešiem

Edijs Jakubausks, deputāta amata kandidāts Saldus novadā

Kāpēc jauniešiem ir jākandidē vēlēšanās?

Jauniešiem ir cits skatījums uz notiekošo, problēmām, kā arī citām lietām, kas lielā vai mazā mērā skar viņus. Šis citādākais skatījums sniedz arī labus risinājumus dažādās problēmsituācijās. Tās ir jaunas asinis politikā, kas atsvaidzina politikas dzīvi, dodot jaunas zināšanas, spēku un enerģiju citiem gan politikā iesaistītajiem cilvēkiem, gan arī sabiedrībai kopumā. Jaunieši ar savu degsmi var lietas risināt daudz ātrāk un kreatīvāk, kas ir liels pluss viņiem, izvēloties kandidēt vēlēšanās un arī iesaistīties politikā.

Kāpēc tu šogad nolēmi kandidēt pašvaldību vēlēšanās?

Par kandidēšanu pašvaldību vēlēšanās es domāju jau gadu iepriekš, jo esmu nolēmis politikā iet dziļāk, ko arī saistīšu ar savu nākotnes profesiju. Pašvaldību vēlēšanas ir labs starta punkts politikas dzīvei, jo konkrētā pašvaldība sniedz iespēju izteikties par tās teritorijas problēmām, lietām, kas būtu jāuzlabo un uzklausīto iedzīvotāju vēlmēm.  Sākot ar mazumu, ir iespēja izaugt un varbūt pat turpināt politikas gaitas jau Saeimā. Pašvaldību vēlēšanas ir piemērotas tiem jauniešiem, kas pirms tam ar politisko dzīvi nav saskārušies, bet vēlas iesaistīties politikā, jo tā ir tā vieta, kur tevi pazīst, redz tavu aktivitāti un pats vairāk izproti tās problēmas.

Vai darbošanās politiskajā partijas jauniešu organizācijā kā biedram sniedz lielāku ieguldījumu un vēlmi iesaistīties politikā vairāk nekā pirms tam?

Viennozīmīgi, jā! Pēdējā brīža aktivitātes Nacionālās apvienības jauniešu organizācijā “Jaunieši Latvijai” mani pabīdīja uz priekšu un uzmundrināja šajā priekšvēlēšanu procesā. Politiskās aktivitātes liek vairāk aizdomāties par politiku, tās nozīmi un nepieciešamību, kā arī iesaistīties tajā arvien vairāk, jo tajā brīdī esi informācijas apritē, kas vairs tevi, partijas jauniešu organizācijas biedru, nepadara vienaldzīgu. Jauniešu aktivitāte ne tikai mani priecē, bet pašu vairāk motivē, kas ir vislielākais ieguldījums manas personiskajai izaugsmei.

Kādam ir jābūt topošajam deputātam?

Deputāts ir tas cilvēks, kas aizstāv visu citu cilvēku intereses un cenšas risināt problēmas, kas skar sabiedrību, tāpēc noteikti tam ir jābūt komunikablam. Lai spētu padarīt to vidi sabiedrībai labāku, viņam ir jāspēj atrast valodu ar ikvienu no iedzīvotājiem. Kā arī tam ir jābūt ne tikai skaistam runātājam, bet arī harizmātiskam un darītājam, kas sniegs sabiedrībai lielāku labumu un pašam deputātam gandarījumu par paveikto.

Ko par tavu izvēli kandidēt pašvaldību vēlēšanās domā radi, draugi  vai citas personas, ar kurām tu ikdienā komunicē?

Maniem radiem un draugiem tas nav brīnums, ka es nolēmu šogad kandidēt, jo viņi vienmēr ir mani uzskatījuši par cienīgu deputātu, pat iedodot iesauku “deputāts”. Darbojoties skolas pašpārvaldē, es esmu ieguvis vērā ņemamu atpazīstamību savā pagastā un ārpus tā , tādējādi saņemot pozitīvas atsauksmes par savu darbu un par kandidēšanu pašvaldību vēlēšanās. Es no saviem līdzcilvēkiem saņemu lielu atbalstu un veiksmes vēlējumus, kas sniedz man lielāku pārliecību par saviem spēkiem.

Vai tu turpināsi iesaistīties politikā, ja tomēr netiksi ievēlēts šajās vēlēšanās?

Šīs vēlēšanas man būs liela pieredze, kas sniegs izpratni par to, kā notiek priekšvēlēšanu process, kā topošajam deputātam ir jārīkojas utt. Ja ar pirmo reizi nesanāks, tad es “nemetīšu plinti krūmos” un ar visiem spēkiem centīšos lauzties politikā iekšā.

Ko tu ieteiktu jauniešiem, kas ir ieinteresēti politikā un nākotnē vēlētos kandidēt vēlēšanās?

Galvenais nebaidīties un būt pārliecinātam par saviem spēkiem, jo tādus cilvēkus sabiedrība vienmēr pamanīs, kas ir gatavi riskēt un palīdzēt citiem. Tas ir izaicinājums, kurš nav pirmais un ne pēdējais, galvenais ir saņemties un spert soli uz priekšu!

Dzīves moto, kuram var sekot citi jaunieši:

“Kas neriskē, nedzer šampanieti!”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.