logo

E. Krusts: Ne vienmēr jaunība kā lielums ir pozitīva

01.06.2021 Elīna Bērziņa Jauniešiem

Edvarts Krusts kandidē Jelgavas pilsētas pašvaldības vēlēšanās

Kāpēc jauniešiem ir jākandidē vēlēšanās?

Patiesībā es domāju, ka jauniešiem nav jākandidē, jo ne vienmēr jaunība kā rakstura lielums ir pozitīvs politikai. Sabiedrībā bieži dzirdam, ka mūsdienās jaunieši tiek vairāk mudināti iesaistīties politikā un būt sabiedriski aktīviem, kas, no vienas puses, ir labi, jo sabiedriskā aktivitāte ir jāpalielina – jauniešiem ir jāspēj izteikt savu viedokli un atdot balsi par nākotnes vīriem. Savukārt, no otras puses, es ieteiktu nekandidēt, jo tam ir vairāk jānobriest, jāiepazīst un jāizprot politikas pamatprincipi, jāizveido sava uzskatu sistēma un tikai tad jāvirzās politikā iekšā, kas sniegs labākus rezultātus. Protams, ir jaunieši, kuri ir gatavi un nobrieduši šim, tad ir ieteicams kandidēt un sniegt savas zināšanas, bet kopumā jaunietim vajag pamatus, lai spētu darboties politikā.

Kāpēc tu šogad nolēmi kandidēt pašvaldību vēlēšanās?

Es Nacionālajā apvienībā darbojos kopš 2016. gada, un ir tikai loģiski, ka es nolēmu kandidēt Jelgavas pašvaldības vēlēšanās. Tas ir nākamais solis manā politiskajā partijas karjeras izaugsmē, jo es vēlos savas vērtības, iegūtās zināšanas un pieredzi, kā arī spējas pārbaudīt praktiski, kļūstot par deputātu. Man šobrīd ir sajūta, ka dotajā brīdī esmu pietiekoši nobriedis, kā arī ieguvis daudz politisko zināšanu, kļūstot par noderīgu Jelgavas domē.

Vai darbošanās politiskajā partijas jauniešu organizācijā kā biedram sniedz lielāku ieguldījumu un vēlmi iesaistīties politikā vairāk nekā pirms tam?

Jaunietis, kas ir politiski aktīvāks par vidējo jaunieti, pats sevi mudina iesaistīties šāda veida organizācijās, piemēram, “Jaunieši Latvijai”, kas ir Nacionālās apvienības jauniešu organizācija. Tā ir ideāla vieta, kur sevi realizēt, jo šai partija nav alternatīvas, kas būtu līdzīgi noskaņota. Šāda veida organizācijas vairāk izglīto jaunieti par politiku, par politiskajiem procesiem, jo, iestājoties tajā, jaunietis nokļūst vidē, kur runā tikai par un ap politiku, tāpēc tas cilvēks gribot negribot “apaug” ar jaunām zināšanām.

Kādam ir jābūt topošajam deputātam?

Nav vienotas atbildes uz šo jautājumu, bet es domāju, ka topošajam deputātam ir jābūt godīgam, kompetentam šajā jomā, darbīgam un atklātam.

Ko par tavu izvēli kandidēt pašvaldību vēlēšanās domā radi, draugi  vai citas personas, ar kurām tu ikdienā komunicē?

Varbūt ir kādi cilvēki, kas ir nedaudz izbrīnīti, jo to nedara katrs jaunietis. Bet kopumā šie cilvēki mani pazīst un jau sen ir informēti par to, ka es esmu politiski aktīvs, tāpēc viņi to uztver kā pašsaprotamu un gaidītu lēmumu.

Vai tu turpināsi iesaistīties politikā, ja tomēr netiksi ievēlēts šajās vēlēšanās?

Protams, ka jā! Visticamāk, ka ar pirmo reizi nekas nesanāks, tāpēc ir tikai un vienīgi loģiski iet un turpināt iesākto. Es nespēju iedomāties nevienu politiķi, kurš darbotos politikā tikai vienu vēlēšanu dēļ.

Ko tu ieteiktu jauniešiem, kas ir ieinteresēti politikā un nākotnē vēlētos kandidēt vēlēšanās?

Vispirms nobriest tam – iegūt zināšanas, pieredzi, prasmes -, ja radīsies bailes kandidēt, tad liela iespēja, ka tu nespēsi izturēt to darbu, ko dara deputāts pēc ievēlēšanas, tāpēc, ka tas ir daudz grūtāks nekā priekšvēlēšanu process vai gatavošanās iekāpšanai politikā.

Dzīves moto, kuram var sekot citi jaunieši līdzi:

“Mosties! Celies! Strādā!”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.