logo

Edvīns Šnore EDSO PA nosoda Krievijas agresiju un aicina Ukrainai sniegt militāru palīdzību

23.02.2015 Latvijā

19. un 20.februārī Austrijas galvaspilsētā Vīnē notika Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentu Asamblejas (PA) ziemas sesija. Tās ietvaros notika plašas debates par situāciju Ukrainas austrumos un EDSO lomu tās risināšanā.

Latvijas delegāciju EDSO PA vadīja Edvīns Šnore, kurš, uzstājoties delegāciju vadītāju debatēs, nosodīja Krievijas Federācijas rīcību, okupējot Krimu un nepārtraukti paužot melus attiecībā uz pašreizējo karastāvokli Ukrainas austrumos, kā arī cenšoties savas valsts EDSO PA delegācijā iekļaut deputāti no Krimas. VIDEO.

Savukārt, uzstājoties EDSO PA visu komiteju apvienotajā sesijā, Šnore teica šādu uzrunu:

Cienījamie kolēģi,

Puškova kungs (Krievija) mums nupat teica, ka Ukrainas spēki šodien esot apšaudījuši Doņecku. Ja mēs atveram ziņas, pat krievu ziņas, mēs melns uz balta lasām, ka EDSO novērotāji ziņo, ka atbildīgi par šo apšaudi ir nevis Ukrainas spēki, bet gan Krievijas atbalstītie separātisti.

Krievija pastāvīgi cenšas izkropļot realitāti Ukrainā. Tā cenšas apmānīt pasauli, stāstot, ka Krievija nav karojošā puse šajā konfliktā. Bet mēs visi labi zinām, ka Krievija ir dalībniece šajā karā un izskatās, ka Putina kungs nemaz negrib mieru. Viņš grib pakļaut Ukrainu vienalga, ko tas viņam prasītu. Pat ja būtu jānoslīcina Ukraina asinīs.

Mēs nedrīkstam to pieļaut!

Pagājušajā gadsimtā jau bija reize, kad pasaule stāvēja un skatījās, kā Kremlis apzināti nomērdēja badā septiņus miljonus ukraiņus. Ukraiņu tauta ir gājusi cauri neaprakstāmām ciešanām. Mums tagad ir jāpalīdz viņiem, lai netiktu zaudētas jaunas dzīvības.

Es vēršos pie EDSO locekļiem un īpaši pie Lielbritānijas un ASV, valstīm, kuras garantēja Ukrainas teritoriālo nedalāmību, parakstot Budapeštas memorandu, palīdziet Ukrainai cīnīties pret ārējo agresiju, piegādājiet Ukrainai militāro palīdzību, kas tai tik ļoti ir vajadzīga. Ja Putinu tagad neapstādinās, asinsizliešana turpināsies. Un visas nevainīgās dzīvības, kuras tiks zaudētas, būs arī uz mūsu sirdsapziņas, ja mēs kārtējo reizi tikai stāvēsim malā un skatīsimies, kā ukraiņi iet bojā!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.