logo

Edvīns Šnore: ES kļūs prokrieviskāka (6)

29.06.2016 Edvīns Šnore Saeimā

Referenduma rezultāts Lielbritānijā ir ES vadības «nopelns». Pirmkārt jau EK ar Žanu Klodu Junkeru priekšgalā katastrofālās politikas rezultāts, mēģinot pārveidot ES, no nacionālu valstu savienības par federālu valsti, uzskata vēsturnieks, kinorežisors un Latvijas parlamenta deputāts no Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Edvīns Šnore.

«Britiem tas bija nepieņemami jau no paša sākuma. Jāatceras, ka Lielbritānija stingri iebilda pret Junkera kandidatūru EK vadītāja amatā. Arī Junkera politika migrācijas jautājumā bija absolūti tuvredzīga un nepareiza. Priekšlikumi, kas izskanējuši no EK, ir neprātīgi. Kā var ienākt prātā uzspiest migrantu sadali pa ES valstīm, vadājot viņus apkārt kā vergus pret pašu gribu, un sodīt valstis, kas neievēro obligātās migrantu kvotas? Šāda politika ne tikai nerisina problēmu, tā ir pretrunā elementārām cilvēktiesībām.»

Edvīns Šnore uzskata, ka pēc notikušā, ja negribam, lai ES izjūk pilnībā, Junkera kabinetam, kurā ir arī Valdis Dombrovskis, ir jāatkāpjas. Vēsturnieks nešaubās, ka Lielbritānijas izstāšanās no dalībvalstu bloka ir milzīgs zaudējums.

«Notikušā konsekvences mēs vēl īstam neapjēdzam. Lielbritānija ir piektā lielākā ekonomika pasaulē un otra lielākā ES. No ekonomiskā viedokļa tās izstāšanās pielīdzināma tam, ja no ES izstātos visas Ziemeļeiropas un Austrumeiropas valstis kopā.»

Jāņem vērā arī, ka Lielbritānija ir viena no piecām ANO Drošības padomes pastāvīgajām loceklēm, atzīmē Šnore. Tātad, līdz šim šajā organizācijā ES bija divas balsis, bet tagad paliks tikai viena. ES kļūs vājāka gan ekonomiski, gan ģeopolitiski. Viņš norāda, ka pēc Lielbritānijas aiziešanas visdrīzāk ES kļūs arī prokrieviskāka. Sankciju atcelšana pret Krieviju jau apspriesta Francijas un Itālijas parlamentos, arī ietekmīgi vācu politiķi to lobē. «Sagaidu, ka ideoloģiskā līmenī turpmāk smagāk virzīsies jautājumi, kas skar kopēju Eiropas vēstures izpratni un komunisma noziegumu nosodīšanu,» uzsver deputāts.

Edvīns Šnore raugās skeptiski uz minējumiem, ka Lielbritānija tomēr varētu neizstāties no ES kādu tehnisku procedūru dēļ, vai pēc jauna referenduma. Tajā pašā laikā viņš uzsver: «Ja šāds brīnums notiktu un briti galu galā paliktu ES, tā būtu milzīga mācība, ko varētu salīdzināt ar klīniskās nāves pieredzi, kad esi redzējis sevi mirušu no malas un tad atdzimsti no jauna.»

Visu rakstu var izlasīt apollo.tvnet.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Andris Doveiks

  01.07.2016 11:18

  BREXIT AFTERMATH – HERE’S WHAT WILL HAPPEN NEXT http://www.thedailysheeple.com/brexit-aftermath-heres-what-will-happen-next_062016

 • Andris Doveiks

  30.06.2016 11:00

  Vēl mazliet no rīta Paiders pielicis Referendums nebija pret brīvo tirgu http://nra.lv/viedokli/juris-paiders-3/177026-referendums-nebija-pret-brivo-tirgu.htm

 • Andris Doveiks

  29.06.2016 23:14

  Par referendumu Brexit arī Altajā dzirdējuši https://www.youtube.com/watch?v=aqzV77HStA8

 • Andris Doveiks

  29.06.2016 22:46

  Stupid Butt-Hurt Millennials https://www.youtube.com/watch?v=Bn_6sU7O43w Mēs taču neesam tādi :)

 • Andris Doveiks

  29.06.2016 22:15

  Nigel Farage in EuroParl on Brexit, MEPs not laughing now! https://www.youtube.com/watch?v=Y1ewRNSfyiI

 • Andris Doveiks

  29.06.2016 22:05

  1. Referendums juridiski ir konsultatīvs. Uz ES tas kaut kādā juridiskā mērā attieksies tikai tad, kad lēmumu pieņems Lielbritānijas parlaments (nezinu, cik tur tās istabas). Pašlaik ES intensīvi iejaucas Lielbritānijas iekšējās lietās. Tāpat kā to dara attiecībā pret daudzām ES valstīm, jo īpaši nacionāli domājošām. 2. ES parlamentāriešu reakcija pret citiem parlamentāriešiem, kuriem ir juridiski identisks mandāts, izrādījās aizvainotu prostitūtu cienīga. Diemžēl rodas iespaids, ka pēc būtības tas nav salīdzinājums, bet gan atbilstošs kvalifikācijas apzīmējums. Tā ir cīņa par vietu pie gaišākā Čaka ielas stūra, nevis cīņa par ES TAUTU interesēm. ES institūciju un atsevišķu politiķu, kā arī masu mēdiju nepamatotā un sasteigtā histērija tikai stiprina to brexitēju pārliecību, kuri balsoja svārstīgi. Patiesībā tieši ES tagad grūž ārā Lielbritāniju, nevis Lielbritānija izstājas. Vakar Junkers paziņoja, ka CETA vajadzētu parakstīt bez ratifikācijas valstu parlamentos. Cik starptautiskus līgumus ratificēja LPSR? Vai mēs pareizi mūkam no lāča? Vai mums vispār kāds vēl pakaļ dzenās, ja neskaita mūsu pašu ēnas? European Commission President Jean-Claude Juncker told EU leaders on Tuesday that CETA would fall within the exclusive competence of the EU executive and therefore didn't need to be ratified by national parliaments in the 28-nation bloc, sources in Brussels told the German news agency DPA. «Ja šāds brīnums notiktu un briti galu galā paliktu ES, tā būtu milzīga mācība, ko varētu salīdzināt ar klīniskās nāves pieredzi, kad esi redzējis sevi mirušu no malas un tad atdzimsti no jauna.» Hm, vai tādēļ latvieši vairs nevar balsot referendumos?

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.