logo

Edvīns Šnore vēršas prokuratūrā par naida runu Latvijas Radio 4

14.06.2016 Latvijā

Deputāts Edvīns Šnore (NA) uzrakstījis iesniegumu ģenerālprokuroram, lūdzot izvērtēt Latvijas Radio 4 izskanējušo aicinājumu noslepkavot tos 12 000 Latvijas iedzīvotājus, kuri ManaBalss.lv portālā parakstījušies zem iniciatīvas par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Š.g. 9. maijā Latvijas Radio 4 programmā “Doma laukums” tika atskaņoti klausītāju viedokļi par minēto ManaBalss.lv iniciatīvu. Kāda zvanītāja pauda sekojošo: “Man liekas, daudz vieglāk ir iznīcināt tos 12 000 cilvēkus, kuri parakstījās, nekā pieminekli.”

Reaģējot uz šo frāzi, LR4 raidījuma vadītāja Jana Jermakova rezumēja: “Nu redziet, cik spēcīga aizstāvība ir mūsu piemineklim.”

Audio ieraksts ir pieejams LR4 mājas lapā un šeit: https://youtu.be/Q41SErw9YmE

Tā kā iniciatīvu parakstījušo personu vārdi un uzvārdi ir publiski pieejami Internetā, šāds publiski pausts aicinājums uzskatāms par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt miesas bojājumus, norāda Šnore.

Viņš arī vērsies NEPLP ar lūgumu izvērtēt raidījuma vadītājas Janas Jermakovas rīcību, ne tikai nenorobežojoties, bet pat paužot pozitīvu attieksmi pret ēterā izskanējušo viedokli par 12 000 cilvēku iznīcināšanu.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.