logo

Eiropas mēroga muļķošana (22)

27.07.2015 Jānis Dombrava Latvijā

Mūs cenšas iežēlināt un biedēt, cenšas izmantot melus un cilvēku nezināšanu, lai tikai Latvija piekāptos un uzņemtu ieceļotājus no Āfrikas. Tik rupjā veidā tiek lobēts pasākums, kurš radīs ilgtermiņa apdraudējumu Latvijas pastāvēšanai kā nacionālai valstij.

Dažādos raidījumos un no politiķiem esam dzirdējuši demagoģiskus salīdzinājumus starp Āfrikas bēgļiem un latviešu bēgļiem Otrā pasaules kara laikā. Viņi aicina uz līdzjūtību pret tiem cilvēkiem, kuri bēg no kara… Bet vai sabiedrība tiek informēta, ka, piemēram, Eritrejā karš nav noticis piecpadsmit gadu, bet šodien Eritrejas pilsoņi ir vieni no aktīvākajiem „bēgļiem”, kuri brauc uz Eiropu? Arī Eiropas Komisijas sagatavotajos priekšlikumos par ieceļotāju sadali ES dalībvalstu vidū, īpaši tiek izcelti ieceļotāji no Sīrijas un Eritrejas. Diemžēl koalīcijas sēdēs esmu pārliecinājies, ka premjerministre un Iekšlietu ministrs nav iedziļinājušies šajā jautājumā un nezin, kas īsti notiek valstī, kuru piederīgos grib piespiest uzņemt Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp Latvijai.

Kas tad īsti ir Eritreja? Eritreja ir divreiz lielāka par Latviju un tajā dzīvo aptuveni 6,5 miljoni iedzīvotāji. Lielākās etniskās grupas ir 55% tigraji, 30% tigri. Puse iedzīvotāji ir musulmaņi, puse kristieši. Oficiālās valodas ir tigriņu, arābu un angļu valodas, bet plašu lietojumu saglabā arī tigru, beju, saho, afāru, blina, kunama, nara valodas. Daļa iedzīvotāju lieto arī itāļu valodu.

Vēsturiski Eritrejas teritorija ir bijusi pakļauta dažādām valstīm. 19.gadsimtā savā kontrolē to ieguva Itālija. Otrā pasaules kara laikā Eritreju savā kontrolē ieguva Lielbritānija. 1950.gada beigās Apvienotās nācijas nolēma, ka Eritrejai ir jābūt federācijā ar Sabiedroto valsti Etiopiju. Pēc tam, kad Etiopijas imperators 1962.gadā atlaida Eritrejas parlamentu un anektēja to, aizsākās Eritrejas neatkarības karš, kurš ilga 30 gadus. Neatkarības karā abām karojošajām pusēm palīdzēja gan rietumvalstis, gan sociālistiskā bloka valstis. Karš noslēdzās līdz ar PSRS norietu. 1991.gadā Eritrejā notika referendums par Eritrejas neatkarību, kur teju vienbalsīgi tika nobalsots par neatkarību. Pēc neatkarības iegūšanas Eritrejā varu sagrāba „Eritrejas Tautas atbrīvošanas fronte”. Pēc robežstrīdiem un sadursmēm uz valsts robežām, no 1998.gada norisinājās Eritrejas-Etiopijas karš, kurš noslēdzās 2000.gadā, kad tika uzsāktas miera sarunas un ANO komisija uzsāka darbu pie abu valstu robežu precizēšanu un demilitarizāciju.

Nenoliedzami Eritrejā apstākļi ir smagi un valsts vadība ir nedemokrātiska un var saprast iemeslus, kāpēc Eritrejas iedzīvotāji pamet Eritreju, tomēr vajadzētu kritiski vērtēt vai šie cilvēki ir uzskatāmi par bēgļiem. Ja runa ir par bēgļiem, tad loģiski šķiet, ka cilvēki emigrē uz tuvāko valsti, kur valda miers. Piemēram, vairāk kā 200’000 eritrejiešu bēgļi atrodas Etiopijā un Sudānā. Galvenokārt bēgļu gaitās viņi devās neatkarības kara laikā un pēdējā kara laikā, kad valsts karoja pret Etiopiju. Saprotama ir eritrejiešu bēgļu atrašanās Saūda Arābijā, Jemenā, pat Ēģiptē, bet tie, kuri mēģina nokļūt Eiropā ir uzskatāmi par ekonomiskajiem migrantiem, nevis bēgļiem. Par to liecina apstāklis, ka vislielākais eritrejiešu „bēgļu” skaits ir turīgajā Zviedrijā, Vācijā un Šveicē. Par to liecina apstāklis, ka šie „bēgļi” ir pabijuši vairākās Eiropas valstīs, meklējot, kur varēs vislabāk nopelnīt. Tomēr spilgtākais apliecinājums ir fotogrāfijas ar „bēgļu” laivām, kuras sasniedz Dienvideiropu, kāpēc tajās teju nav redzamas sievietes un bērni? Ļoti bieži „bēgļi”, kuri nonāk Eiropā ir vīrieši, spēka gados. Tas šķiet dīvaini, jo Latvijas pieredze liecina, ka bēgļu gaitās dodas sievietes ar bērniem vai visa ģimene kopā, nevis ģimene paliek bīstamajā zonā un vīrietis dodas uz drošāku vietu.

Līdzīgus piemērus mēs redzam Sīrijā, kur lielākā daļa bēgļu ir apmetušies tuvākajās reģiona valstīs, bet ir virkne cilvēki, lielākoties vīrieši spēka gados, kuri cenšas nokļūt, nevis tuvākajā drošajā valstī, bet bagātākajās Eiropas valstīs.

Būtisks ir apstāklis, ka arī Eiropas Komisija oficiālos dokumentos izvairās ieceļotājus no trešajām valstīm saukt par „bēgļiem”. Termins bēglis tiek pamatā lietots publiskajā komunikācijā, lai dažādu Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem būtu vieglāk akceptēt jaunu ieceļotāju uzņemšanu. Ja godīgi un atklāti tiktu teikts, ka visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāuzņem imigranti, kuri ir nelegāli ieceļojuši Itālijā un Grieķijā, tad pavisam noteikti šo piedāvājumu būtu neiespējami „pārdot” vēlētājiem. Tāpēc publisko attiecību speciālisti ir ieteikuši komunikāciju balstīt uz vārdiem „bēgļi, kuri bēg no kara”, „solidaritāte”, „palīdzība”, lai būtu vieglāk apmānīt sabiedrību.

Pat jautājuma virzība ir bijusi viena liela manipulācija. Tā vietā, lai Eiropas Savienības dalībvalstis pārrunātu vai tās vēlas, vai tām ir iespējas uzņemt ieceļotājus, kā tos uzņemt, kādas saistības valsts uzņemas pret viņiem, kā tiks izvēlēti uzņemamie ieceļotāji utml. Tā vietā tika piedāvāts katrai dalībvalstij uzņemt konkrētu ieceļotāju skaitu. Tālāk sekoja diskusija par to cik uzņemt, nevis vai valsts var uzņemt. Šajās sarunās ļoti negatīvi sevi parādīja Latvijas atbildīgie ministri, kuri atkāpās no Saeimas pieņemtās pozīcijas un piekrita uzņemt ieceļotājus. Vēl vairāk, viņi meloja. Viņi vairakkārt uzsvēra, ka visas valstis uzņems noteiktu skaitu ieceļotāju, bet šobrīd mēs redzam, ka Ungārija un Bulgārija neuzņems. Viņi teica, ka iestāsies par brīvprātīgu ieceļotāju uzņemšanu ES līmenī, bet mēs redzam, ka šobrīd ES dalībvalstīm ir sadalītas kvotas pēc Luksemburgas piedāvātās formulas. Tāpēc nav nekāda ticība šiem cilvēkiem, kuri šobrīd apgalvo, ka Latvijai nākotnē nebūs jāuzņem vēl vairāk ieceļotāji.

Atšķirībā no citām Eiropas valstīm, Latvijas sabiedrība nedrīkst pakļauties manipulācijām, kuras padarīs mūsu valsti vājāku. Sabiedrībai ir jāizdara spiediens uz politiķiem, kuri ir gatavi piekāpties tik būtiskā jautājumā un skaidri jāapliecina, ka Latvija nav gatava uzņemt jaunus ieceļotājus.

Jānis Dombrava

Saeimas deputāts

>> 4.augustā protestu akcija PRET jaunu imigrāciju

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Askolds Pocers

  01.08.2016 11:15

  Paldies valdošajām partijām (t.sk. arī šai), ka 25 gadu laikā Latvija ir padarīta par ļoti nepievilcīgu valsti ne tikai imigrantiem, bet arī cilvēkiem, kuriem šajā valstī bija dziļas saknes! Tā tik turpināt, un pie pirmās izdevības ekonomiskie bēgļi no šejienes notīsies. Paliks tikai čista latvieši.

 • Jēkabs Bear

  05.08.2015 10:38

  Kaut arī Eritrejā tiešām nav karš, tā ir totalitāra valsts, kurā iedzīvotāji nevar pat pamest savas mājas un jaunieši tiek brīvprātīgi piespiedu kārtā iesaukti armijā. http://www.theguardian.com/world/2015/jul/22/eritrea-migrants-child-soldier-fled-what-is-going

 • Kristaps Kronbergs

  04.08.2015 13:12

  Muljkiga taa cepshanas par tiem nabaga 250 begljiem..kaa tieshi vinji var apdraudet Latvijas..kaa neatkarigas valsts pastaveshanu ..kads var paskaidrot???..kaut arii tie buutu 2500...Drizaak Latvijas pastavashanu apdraud tie simti tuukstoshi..kuri ir aizbraukushi uz arvalstim..jo shajaa valstii vinji nav varejushi nodroshinat sev iztiku..vai buut laimigi un apmierinati ar dziivi!!! Jebkursh cilveks grib dzivot laimiigs..izticis un nebaidities ..vai tas buutu Latvieties vai Somalietis vai velns zin kas..kas ta mees buusim tie kas vinjiem to neljaus..no teemas..man ir slikti..un tapeec jums arii buus !!! Kapec nacionalaa apvieniba nerisina probelas ar visu to nabadzibu..kas te pastav? Mes esam eiropas dalja..un shados ..tados jautajumos ir japiekapjas..lai mees kko iegutu..mums viss ir slikti..jekura razhotne ir slikta..jo investors no Krievijas..parak piesarnjo gaisu..traucee tantei vai vel nezin kas..tgd atnaks beglji..visus nogalinas..izvaros un riigu par Meku parvertiis..ta vnk smiekliigi..Domaju ka mums vairak jauztraucas ka mees neiznidejam pashi sevi..nekaa ka kads muus..jo kaa jau tas vesturee ir pieradijies..neviens muus nevar iznidet..lai arii kaa visi ir to centushies dariit..! Vienigi mees pashi to varam izdarit..ar ar parak lielu ietekmi no politikjiem..kuriem ir izdevigi pieshkjit dzirksteli sev izdevigos briizhos..bet nospljauties par tautas interesem

 • Uldis Vipe

  30.07.2015 18:04

  Eiropai par laimi vēl ir gana daudz iespēju, bet laika gan vairs nav daudz, jo Eiropa kļūst aizvien nekonkurētspējīgāka globālā mērogā. Eiropai ir pilnībā jāpārskata pēckara sociālā politika un pārprastu cilvēktiesību prioritāte pār nacionālajām (visas Eiropas) interesēm. Eiropai ir pienācis laiks atcerēties krustnešu laikus, aizvērt plaši atvērtās durvis un samazinot dalību NATO, kuras mērķi ir globāli, izveidot savu ETO ar konkrētiem kontinenta aizsardzības mērķiem pret pašreizējiem reālajiem apdraudējumiem, ko rada noziedzība, terorisms un arī nelegālā migrācija.

 • Roberts Stanevics

  30.07.2015 16:46

  pirmkaart, protams ka latvijai buus jauznem veel un veel un veel immigrante nakamajos gados... te ir jasaprot viena niansee Like · Reply · 25 mins Nevis vai eiropa ir gatava uznemt tos imigrantus.. Eiropai nav citu iepeeju.. Dienakts laikaa tiek izglaabti 2-5 tukstosh imigrantu vidusjuuraa (francijas,spanija ,italija) ... 24 stunduu laikaa tie 5 tuukstoshi cilveku, meenesha laikaa tie ir 150 tuukstoshi 10 gadu laikaa tie ir gandriiz 15 miljoni cilveeku kuriem nav ko zaudeet ,, un vinji peldees un meeginaas tik uz eiropu . Prieksh viniem tas ir " EUROPE OR DIE " , (var pastiities dokumentaalo filmu youtubaa) ... p.s. 2014 gadaa vissaa eiropaa tika AKREDITEETAS Rezidences 1 miljonam imigrantu, kas ir 1no 7 cilveekiem , kursh dabon eiropas utureeshanaas un stradaashanas atlaujas... .... Gada laikaa imigrantu skaits sasniedz vairaak nekaa 2 miljonus cilveekuu Te arii ir atbilde, protams latvija uznems imigrantus un nekur neliksies, te politiki jau neko nelemj !

 • Uldis Ziediņš

  29.07.2015 23:54

  Apstājos pie teikuma "Latvijas sabiedrība nedrīkst pakļauties manipulācijām, kuras padarīs mūsu valsti vājāku". Nezināju, ka mēs esam tādi mīkstie.

 • Elvijs Millers

  29.07.2015 20:32

  Ir jāievieš obligāts inteliģences tests ar minimālo nepieciešamo inteliģences koeficentu 130.Cilvēktiesību pārkāpums? Tikpat labi Krievijas ''Melno sarakstu" varētu definēt kā cilvēktiesību pārkāpumu,bet šādi to traktējot tas būtu valsts suverinitātes aizskaršana.Nepietiek,kārtojot formalitātes teikt:"Es tā kā gribu strādāt".Tas būtu,eigēnikas,nacionālisma gudrā brāļa pamatakmens.Šādu ideju atmetot mēs paudzes laikā nesagaidīsim procentuāli lielāku patentu birumu uz kopējo valst fona.Latvijas saule,Japānas saule...Palūklojieties uz taisno! Saule spīd visiem vienādi spoži...Tomēr nē? Tad lai kāds trakais sponsorē dziļurbuma veikšanu Dienvidkurzemē,varbūt tur atradīsies platīna iegulas.

 • Agris Boruks

  29.07.2015 15:39

  Nacionālai apvienībai beidzot būtu jāsaprot kā šie bēgļi vai kā nu jūs viņus gribiet saukt ir un Būs! un nākotnē būs vēl vairāk ka 250 gabali. Tas nozīmē ka NA vajadzētu darīt visu iespējamo lai viņus integrētu latviskā vidē! Lai viņi par vietējo valodu uzskatītu Latviešu valodu, tajā arī komunicētu, mācītu bērnus un runātu darbā. Šobrīd no NA puses notiek cīņa lai tie neintegrētos, kļūtu par krievvalodīgiem, par trešo diasporu kura kopā ar krievvalodīgajiem cīnīsies pret mūsu valsti. Jūs gribiet pilnu Latviju ar maziem melniem jauniem Aijobenesiem? Es īstenībā gaidu atbildi no kāda NA runasvīra par šo.

 • trafix 1

  28.07.2015 19:04

  Jāni,tev,protams,ir taisnība. Tomēr V un SC ir cittautu kungu vergi,ZZS ir komuņakas un bijušie gauļaiteri,kuri zaga toreiz un tagad ar. Kā iedomājaties ar šo nospiedoša vairākuma nomenklatūru tirgoties ???

 • Elkukalns W

  28.07.2015 18:54

  Pēdējā laikā īpaši aktivizējusies sabiedrības daļa, kuras spilgts pārstāvis ir Freiberga kungs. Lai ko darītu vai '' ne darītu'' apvienība, viss ir slikti, par maz un nepareizi. Neskatoties uz to, ka TB/LNNK ir vienīgie, kas kaut ko dara. Varētu jau uzaicināt Freiberga kungu dalīties pieredzē un konstruktīvos priekšlikumos, bet baidos, ka tas ir bezjēdzīgi. Jācenšas nepievilt tos, kam nav vienalga! Tukšās mucas un komunālo dzīvokļu fani lai grab tālāk, tās ir viņu tiesības un aicinājums!

 • Inars Sinicins

  28.07.2015 12:44

  Nedomāju, ka kāds Eiropā vēlas šos bēgļus. Neviens nespēj pirmais pateikt: nē, meklējam alternatīvas, ko darīt. Eiropā ir pietiekami daudz partiju, kuras domā tāpat kā NA. Jāvienojas par kādu alternatīvu. Galu galā tā nav tikai latviešu kā nācijas izdzīvošana, tā ir baltās rases pastāvēšana. Visi kaut reizi esam redzējuši dokumentālus kadrus par siseņu koloniju pārvietošanos. Tās pārrunas par kvotu dalīšanu vienkārši ir smieklīgas. Runājam par simtiem, bet caur žogu lien, ar pleznām kājās katru dienu atpeld tūkstoši. Skatieties Eiropas nacionālās televīzijas un jūs tur to redzēsiet.

 • Janis Asarins

  28.07.2015 08:31

  Es iestājos par to, ka nevar būt ne runas ne par viena imigranta uzņemšanu Latvijā, kamēr vien kaut viena tiesu vara Eiropā ignorēs mūsu valsti! Iesākumā tiesiski korekti būtu jāizskata Latvijas pilsoņiem atņemto bērnu jautājums!

 • Arturs P

  28.07.2015 07:09

  Piemērs no Ungārijas: https://www.youtube.com/watch?v=Ax6Kd0KSryM Cik saprotu, šādus bēgļus arī Latvijai nāksies izmitināt...Problēma ir, ka liela daļa no viņiem ir reliģiski fanātiķi un pat dzīvojot bēgļu nometnē izcēlas savstarpējs reliģisks konflikts + protestējot par dzīves apstākļiem tiek demolēta apkārtne kliedzot barā "Allahu Akbar"(Dievs ir varens). Man ir ļoti lielas šaubas, ka tā uzvedās latviešu bēgļi kara laikā, pilnīgi cita kultūra.

  • Mārtiņš Roze

   28.07.2015 09:57

   Bēgļi - cilvēki , kas cenšas saudzēt savu dzīvību, savu ģimeni. Šim statusam jeb izpratnei par pēc būtības nau pielīdzināmi nebūt tik daudz cilvēku. Cilvēki , kas pamet mitnes zemes ir paši savu problēmu līdzautori un savas kultūras īpatnību uzturētāji. Nebūsim naivi - 1. Neesmu sastapis strādājot skandinārijā nevienu āfrikas pārstavi, kas cenšas pielāgoties esošajai kulturvidei. 2. Āfrikas parstāvjiem nav tāda pati izpratne par darbu , kā Ēropas ziemeļos dzīvojošajiem 3. Mums pietiek čigānu , kas sūdzas, ka mēs viņus nesaprotam. Ar Romu tautības parstavjiem ir līdzīgs stasts. 4. Cilvēki aizbraucot no savas zemes paņem līdzi visu tradīciju un ieradumu kopumu, kas raksturīgs videi no kuras tie cēlušies. Secinājums - sasniedzot pietiekošu šo cilvēku skaitu noteiktā vietā un laikā notiks konflikts. Vai mums vajag konfliktus. Viņu dievus, karus pie mums jau rīt !!!!! Lai brauciet vien atpakaļ, iemācās sadzīvot savā starpa.

 • Marija Fadoul

  27.07.2015 22:50

  Raksta autors (autori) un, visticamāk, visa Nacionālā apvienība kopā, esiet liekulīgi, šaurpierīgi domājoši indivīdi. Pirms savu ''gudrību'' laišanas pasaulē esiet runājuši kaut ar vienu bēgli? Jūs ziniet cik grūtnieču, bērnu un jauniešu ir noslīkuši, nošauti, badā nomiruši, mēģinot beidzot nokļūt drošībā? Mana draudzene, kā reiz ir no Eritrejas un zinu ko cilvēki tur pārcieš. Starp citu, daudzi bēg uz Eiropu, lai pēc tam varētu nokļūt Etiopijā, piemēram, bet pretēji jūsu rakstītajam, jo skaidrāks par skaidru - neziniet par ko runājiet - pāri robežai uz Etiopiju tikt nav iespējams. Un vai Etiopijā ir daudz labāk? Vai tur nenotiek politiska izrēķināšanās ar opozicionāriem? Muļķības. Es nezinu cik neizglītotiem, bezsirdīgiem un cietpaurīgiem cilvēkiem jābūt, lai vajātu nelaimē iedzītus cilvēkus! Ne jau no labas dzīves viņi pamet savu māju, savu ģimeni, savu zemi, lai dotos nezināmajā, lielākoties nāvē, vēl pirms pirmās robežas šķērsošanas. Paraugāties uz pasauli, neaizmirstot par mīlestību, jebšu cilvēks cilvēkam vilks? Man kļūst skumji, klausoties šajā ažiotāžā ap bēgļiem un viņu uzņemšanu Latvijā.. tik daudz naida un paštaisnības.

  • Daina Toka

   27.07.2015 23:42

   Kas par muļķībām Marija Fadoul! Kāds šajā gadījumā sakars ar Latviju? Nu lai tad bagātās valstis uzņem šos *bēgļus*, Latvija ir nabadzīga valsts, kurai bagātās valstis atkal kaut ko grib uzspiest! Starp citu, arī es, strādājot Norvēģijā, redzu, kas notiek ar šiem bēgļiem, te to ir šausmīgi daudz! Slinki bez gala, strādat neprot un liela daļa pat nemaz negrib strādāt, man ir nācies apmācīt šāda tipa cilvēkus, teikšu kā ir, var novest līdz baltkvēlei, un tas viņu uzsvars, ka baltie ir muļķi ko var apcelt, nokāst, jo tie muļķi tak dos, ja vajadzēs līdzekļus, lai dzīvotu labi! Lieli dzīves aktieri ir liela daļa no šiem iebraucējiem… Es jau saprotu, pati acīmredzot esat saistījusies ar kādu no šādu valstu pārstāvjiem, bet tas nenozīmē, ka viņi automātiski ieņem *žēlojamā* pozīciju! Atveriet acis, paskatieties kā dzīvo cilvēki Latvijā, īpaši vecie cilvēki, trūcīgās ģimenes, vientuļās mātes, slimie cilvēki, manuprāt viņi drīzāk ir pelnījuši mūsu valsts uzmanību un atbalstu, nevis šie *melnie*, kuri meklē tikai, kur tiem būs labāk!

 • Ints Karklins

  27.07.2015 21:58

  Latvijā apmēram 40% no iedzīvotajiem ir bēgļi,kur vēl vairāk. Latvija ir paraugs integrācijai Pasaules mērogā! Mēs tā esam integrējuši cittautiešus ka mūsu jaunieši nevar atrasti darbu bez krievu val zināšanām. Vai nav absurdi?

 • Anri Grambergs

  27.07.2015 12:53

  Palasot ES un EP dokumentus, tiešām runa neiet par bēgliem no karadarbības zonām, karadarbība ir pieminēta tikai, kā viens no iespējamajiem migrācijas iemesliem. Kā galvenie tiek minēti - labāku dzīves apstākļu meklēšana un izglītības iespējas.

 • Rūdolfs Elksniņš

  27.07.2015 11:18

  Kāpēc TM neizvērtē vai šis lēmums par bēgļu uzņemšanu nav tieša veida sadarbošanās ar cilvēku kontrabandistiem? Faktiski, attiecīgās personas, sākot ar Mogerīni būtu jāsauc pie atbildības Starptautiskajā krimināltiesā.

 • Arvis Freibergs

  27.07.2015 10:39

  Ko Nacionālā apvienība dara vai ir izdarījusi, lai t.s.bēgļus Latvijā ne uzņemtu? Ir labi māt ar katrdziņiem un iet pie Brīvības pieminekļa, spriest par tiesu sakārtošanu un maksātnespējas administratoriem, bet šajā Latvijai vusbūtiskākajā jautājumā Nacionālo apvienību nemana. Ar sociālo tīklu rakstiem nepietiks. Vai bailes tikt izmestiem no valdības?

  • Jānis Dombrava

   27.07.2015 10:48

   Kopš tika uzsāktas diskusijas par šo jautājumu Nacionālā apvienība ir stingri pastāvējusi, lai ES ministru prezidentu sanāksmēs un iekšlietu ministru sanāksmēs būtu uzsvērts, ka Latvijai ir jāpiemēro izņēmumu statusu, ņemot vērā vēsturisko migrāciju. Šādu pozīciju izdevās arī ietvert Latvijas nacionālajā pozīcijā, kura jūnijā tika apstiprināta Saeimā. Jāatzīmē, ka arī Eiropas Parlamenta līmenī R. Zīle ir aktīvi iestājies pret kvotu uzspiešanu dalībvalstīm. Par to vairāk ir iespējams izlasīt citās publikācijās. Jāpiemin, ka šai jautājumā vienai partijai ir grūti sasniegt rezultātu, tāpēc aicinu arī Jums būt aktīviem.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.