logo

“Ekonomistu apvienības 2010” vērtējumā Nacionālajai apvienībai ir labākais piedāvājums IZGLĪTĪBĀ un TAUTSAIMNIECĪBĀ

04.10.2018 apvienība, ekonomistu, pētījums, vērtējums Latvijā

Kā jau ierasts pirms katrām Saeimas vēlēšanām “Ekonomistu apvienība 2010” sadarbībā ar nacionālo ziņu aģentūru LETA vērtē partiju izstrādātās priekšvēlēšanu programmas. Apvienība izvērtēja 13. Saeimas priekšvēlēšanu 4000 zīmju un pieejamās (partiju mājaslapās publicētās) izvērstās programmas tām astoņām partijām, kuras pašlaik ir vēlēšanu aptauju līderes.

Ekonomistu apvienības publikācijā minēts, ka Nacionālās apvienības IZGLĪTĪBAS programma ieguva visvairāk punktu, jo plašajā programmā ir skaidri noteiktas problēmas un to risinājumi, partija ir definējusi skaidru ekonomikas attīstības virzienu. Tam pamatā ir uzsvars uz cilvēku spēju attīstīšanu, kas palīdzētu modernizēt tautsaimniecības sektorus. Partija iestājas par zinātnes finansējuma palielināšanu līdz 3% no IKP. NA ir definējusi, kā veicināt izglītības kvalitāti un novērst problēmas visos izglītības iestāžu līmeņos. Partijas plāns darbaspēka jautājumā ir koncentrēties uz reemigrācijas programmām un transporta nozares modernizāciju. Partija norāda precīzu stratēģiju, kā modernizēt mūsu ekonomiku un sabiedrību kopumā.

Partiju programmu IZGLĪTĪBAS sadaļas vērtējuma tabula:

Dalūtu 1./2. vietu un augstāko vērtējumu saņēmusi Nacionālās apvienības TAUTSAIMNIECĪBAS programma. Ekonomistu apvienības 2010 vērtējumā minēts, ka programma no izklāsta viedokļa ir veiksmīgi veidota un tajā iekļauts attiecīgās jomas situācijas raksturojums, izaicinājumi, gan arī piedāvāti risinājumi/apsolījumi turpmākai rīcībai. Minēts, ka vairākas ar tautsaimniecības attīstību saistītas nodaļas ir kvalitatīvi izstrādātas (piemēram, enerģētika un vide, informācijas tehnoloģijas, finanšu sektors, budžeta un nodokļu politika). Apvienība garajā programmā kā vienīgā ietver pasākumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas ierobežošanai. Apvienība piedāvā koncentrēt resursus atsevišķās Latvijas izaugsmei raksturīgas jomās/nozarēs. Tiek piedāvāta lielo ostu pārvaldības maiņa. Vienlaikus minēts, ka nav piedāvāts skaidrs risinājums administratīvi teritoriālās reformas jomā.

Partiju programmu TAUTSAIMNIECĪBAS sadaļas vērtējuma tabula:

Nacionālās apvienības izglītības programmu izstrādāja Raivis Dzintars ar Ritvara Jansona, Edmunda Teirumnieka un citu NA biedru palīdzību. Tautsaimniecības sadaļas izstrādāja NA finanšu ministra kandidāte Līga Leitāne ar Eināra Cilinska, Pētera Leiškalna, Jāņa Ratkeviča un citu biedru palīdzību.

Plašāk:

Nacionālās apvienības izvērstās programmas IZGLĪTĪBAS sadaļa.

Nacionālās apvienības izvērstās programmas TAUTSAIMNIECĪBAS sadaļas:

1. Finanšu sektors, budžeta un nodokļu politika

2. Reģionālā attīstība

3. Zinātne un inovācijas

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.