logo

Frakcijas viedoklis par bēgļu kvotām, aizsargjoslu likumu un Georga lentīšu ierobežošanu (1)

07.05.2015 Ilze Bertāne, Rihards Kols Eiropas Parlamentā

Frakcijas viedokli pauž deputāts Rihards Kols.

Šīsdienas Saeimas sēdē tika skatīti vairāki būtiski jautājumi. No Nacionālās apvienības puses vēlos izcelt dažus no tiem.

Pirmkārt, tas ir Patvēruma likums. Jaunais likums, ko izstrādājusi Iekšlietu ministrija, ir krietni plašāks par spēkā esošo likumu – tiek papildināti daudzu birokrātisko procedūru apraksti, patvēruma meklētajam paredzēta intervija, noteikta medicīniskā ekspertīze, piedāvāta juridiskā palīdzība utt. Vēlos uzsvērt, ka šie grozījumi būtībā ir tehniski, tāpēc šī likuma virzību NA atbalstīja.

Vairāk pievērsīšos, kādā kontekstā šis likumprojekts ticis izstrādāts. Jautājums par patvēruma meklētājiem šobrīd ir ārkārtīgi aktuāls, ņemot vērā nelegālo imigrāciju, kas tieši šobrīd nonākusi Eiropas Savienības dienaskārtības pašā augšgalā sakarā ar pavisam neseno traģēdiju, kad, apgāžoties laivai Lībijas krastos, bojā gāja ap 800 bēgļu. Lai risinātu šo jautājumu, izskanējis Eiropas Komisijas rosinājums noteikt katrai dalībvalstij bēgļu kvotas. Vakardien publiskajā telpā parādījās paziņojums, ka Latvija piekrītot kvotu sistēmai, kas paredz katrai ES dalībvalstij uzņemt imigrantus no Dienvideiropas valstīm.

Vēlamies uzsvērt, ka Nacionālā apvienība kategoriski iebilst pret šādu problēmas risinājumu – kvotu ieviešanu ES dalībvalstīm. Mēs uzskatām, ka Eiropas Savienību veido nacionālas valstis, tādēļ jautājumiem, kas skar imigrāciju, arī turpmāk būtu jābūt ekskluzīvā dalībvalstu kompetencē.

Mēs uzskatām, ka solidaritāte Eiropas valstu vidū bēgļu uzņemšanā var būt, bet ne attiecībā uz Latviju un Igauniju; tām būtu jābūt īpašam statusam, tāpēc ka nekādi tiesiskie akti mums neuzliek par pienākumu bēgļus uzņemt, un kas vēl būtiskāk – mums nav arī morāls pienākums to risināt, jo mēs joprojām cīnāmies ar okupācijas sekām. Ja šādi šis jautājums tiek virzīts, tad Latvija šo kvotu ir pilnībā izpildījusi ar šeit dzīvojošajiem 260 000 nepilsoņu.

Nacionālā apvienība uzskata, ka, risinot patvēruma meklētāju jautājumu, Latvija var sniegt tehnisku palīdzību, piemēram, varam sūtīt robežsargus un sniegt cita veida resursus, bet mēs kategoriski iebilstam jebkādām ES institūciju noteiktām kvotām. Latvijai pašai jāsaglabā tiesības pieņemt šādus lēmumus.

Otrkārt, vēlamies uzsvērt grozījumus Aizsargjoslu likumā, pie kura strādājis arī NA deputāts Einārs Cilinskis. Būtiskākais grozījums paredz atcelt ierobežojumus baltalkšņu audžu apsaimniekošanai virszemes ūdensobjektu aizsargjoslās, līdz ar to zemes īpašnieki varētu novākt brūkošās baltalkšņu audzes, un veidot mērķtiecīgi apsaimniekotas mežaudzes, kas līdz šim bija liegts. Šie grozījumi veicinās ilgtspējīgu meža attīstību, uzlabos upju un ezeru ūdens kvalitāti un apsaimniekošanu, tādēļ tiem būs būtiska, pozitīva ietekme uz tautsaimniecības attīstību.

Treškārt, vēlos runāt par tuvojošos 9. maiju, kuru svin daļa Latvijas iedzīvotāju un arī politiķu ar atšķirīgu vēsturisko izpratni. Runa ir par tā saucamajām Georga lentēm, kuras kļuvušas par šo svētku atribūtu. Ukrainas kontekstā Georga lentes ir kļuvušas par prokrieviskā separātisma un agresijas simbolu, kuru Latvijā 9. maijā un dienās ap šo datumu varam redzēt lepni piestiprinātu pie apģērba un automašīnām. Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju tas ir arī okupācijas simbols un redzēt to ikdienā nēsātu uz ielām, ir aizvainojoši, jo tiek izrādīta klaja necieņa pret vēstures notikumiem. Nacionālā apvienība plāno pēc šī datuma sniegt grozījumus divos likumos, lai būtiski ierobežotu Georga lentu lietošanu. Šie grozījumi būs kā papildinājums Nacionālās apvienības jau izstrādātajiem grozījumiem, kas paredz ierobežot Latvijai naidīgu organizāciju darbību.

Ar to arī vēlos noslēgt Nacionālās apvienības frakcijas viedokli. Paldies par uzmanību!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Andris Doveiks

    07.05.2015 19:49

    Tikko vilcienā viens melnis baltā kreklā iekāpa :) Cik ilgi NA domā varonīgi cīnīties ar sekām, akli ignorējot cēloņus? ES iepriekšējā migrantu paaudze ir koloniālās politikas sekas. Pašreizējā migrantu paaudze ir demogrāfiskās politikas sekas, t.sk. latvieši īrijās un norvēģijās aizpilda labklājībā izlaidušos aukstā kara uzvarētāju santahniķu vakances. Jaunākā migrantu paaudze ir ASV politikas sekas (patiesībā-mērķis), kas vērsts pret baltajiem cilvēkiem vispār un Eiropā konkrēti. Ar baltajiem cilvēkiem es nedomāju ādas krāsu, bet civilizāciju. Un ASV valdība ir tikai instruments. Tad lūk, lai glābtu balto civilizāciju un latviešus tai skaitā, NA un katram atsevišķi jāiestājas pret melno, brūno, sarkano, dzelteno un pat zilo bumbošanu viņu mītnes zemēs. Vai tā Lībija, Sīrija, Irāka vai... Ukraina austrumu galā. Vēl piebildīšu, ka latviešu kā brīvu cilvēku spēka avots nav ne barona pātaga, ne Livonija, ne ordeņa palīdzība savstarpējā izkaušanā. Tas ir senāks, un tīri tehniski nevar būt aiz jūras.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.