logo

Gaidis Bērziņš izsaka neizpratni, kāpēc bezdarbniekiem tiek rīkoti kursi krievu valodas apguvei un kas par to maksā

31.08.2017 Latvijā

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš nosūtījis vēstuli labklājības ministram Jānim Reiram, kuram kā Nodarbinātības valsts aģentūras darbu pārraugošās institūcijas vadītājam lūdzis skaidrot situāciju, kāpēc neformālās izglītības programmu sarakstā bezdarbnieku sociālo un profesionālo pamatprasmju apguvei  tiek piedāvāti arī šādi kursi krievu valodas apguvei: krievu valoda (bez priekšzināšanām) un krievu valoda (ar priekšzināšanām).

“Laikā, kad īpaši jāpievērš uzmanība latviešu valodas apmācībai personām, kuras dzīvo Latvijā un joprojām to neprot, bet Latvijas informatīvajā telpā arvien vairāk izjūtam Krievijas ietekmi, ir jādara viss, lai stiprinātu Latvijas valsti un mūsu pamatvērtības, īpaši jau valodu. Man nav saprotams, kāpēc bezdarbniekiem būtu jāmācās krievu valoda, tāpēc esmu vērsies LM ar aicinājumu skaidrot, ar kādu mērķi šādi kursi tiek organizēti un no kādiem līdzekļiem tie tiek finansēti,” saka G. Bērziņš.

G. Bērziņš ir arī lūdzis sniegt informāciju, kādas ir bijušas krievu valodas kursu izmaksas no 2017. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 30. augustam.

 

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.