logo

Gaidis Bērziņš par NA izaicinājumiem nākamgad

12.12.2017 Latvijā

Dāmas un kungi!

Kolēģi!

Domubiedri!

Par dažiem Nacionālās apvienības izaicinājumiem.

Neapšaubāmi lielais NA izaicinājums – vēlēšanas, mūsu uzdevums nostiprināt NA ietekmi Saeimā un valdībā. Ir jārēķinās ar riskiem, gan ārējo ietekmi, gan nežēlīgu konkurentu cīņu.

Līdz tam ir un būs vēl citi izaicinājumi:

Pāreja uz izglītību valsts valodā

NA daudzu gadu garumā mērķtiecīgi ir virzījusies uz šī mērķa sasniegšanu. Visu cieņu Šadurska kungam par izpratni un vēlmi šo mērķi sasniegt. Mums atšķiras redzējums dažās lietās par to, kā tas būtu jādara. Piemēram, nav saprotams, kā tas var būt, ka daudzi pedagogi joprojām nezina valsts valodu atbilstošā līmenī. Un tagad būtu jānosaka pārejas periods, lai šie pedagogi spētu apgūt valsts valodu! Tiešām mums tas nav saprotams un pieņemams! Taču mums ir svarīgi, lai pāreja uz izglītību valsts valodā beidzot notiek! Un mēs noteikti būsim IZM sadarbības partneri un galvenais šīs iniciatīvas virzītājspēks!

Čekas maisu atvēršana

Daudz un sen par to ir runāts. Beidzot tas ir jāizdara. NA tuvākajā laikā virzīs attiecīgu likumprojektu. Nav svarīgi, kādā veidā notiks kartotēku publiskošana, bet svarīgi, ka tas notiks jau 2018.gadā. Iespējams, ka tas rezultāts, ko sagaidām, nebūs tāds, tomēr vienreiz un uz visiem laikiem padomju okupācijas seku paliekas būs apzinātas.

Migrācija

NA vienmēr ir iestājusies pret nekontrolētu migrācijas procesu. Nepārprotami ir skaidrs, ka darba roku trūkums ir aktuāls jautājums. Tomēr tas nekādā ziņā nedod tiesības atvērt Latvijas durvis jebkuram viesstrādniekam, daudzi no kuriem, visu pirmām kārtām mestos izkonkurēt mūsu pašu cilvēkus. Darba roku trūkums mums cita starpā uzdod pienākumu palīdzēt tautiešiem, kuri izlēmuši vai vēl domā par atgriešanos dzimtenē, nodrošinot iespēju bērniem apmeklēt bērnu dārzu (t.sk. Rīgā un ne tikai krievu valodā), saņemot izprotošu attieksmi no skolēnu pedagogiem, saņemot iespēju nopelnīt daudz maz konkurētspējīgu atalgojumu (un ne aploksnē)…

Neraugoties uz to, ka ir mēdiji, kas negrib to dzirdēt un pasniedz to savā mērcē, mums ir jārāda sabiedrībai, ko TM ir izdarījusi, lai sakārtotu maksātnespējas jomu. Uz to norādīja gan Saeimas atbildīgā komisija, gan vairākas nevalstiskās organizācijas. Cita starpā man joprojām nav skaidrs, kāpēc sabiedrībai nav tiesības zināt mēdiju patiesā labuma guvējus. Varbūt, ka ir pienācis brīdis to noteikt ar likumu.

Stambulas konvencija, kuras virzīšanas laikā tiks sists pie krūts, un ar lielu pārliecību apgalvots, ka konvencijas ratifikācija darīs galu vardarbībai. Neminot ne vārda, ko Latvija savā tiesiskajā regulējumā jau ir ieviesusi, apsteidzot dažu labu vecās demokrātijas citadeli, cīņa ar šo sērgu. Tai pat laikā Satversmē nostiprināto pamatvērtību nīdēji berzēs rokas cerībā graut ģimeni kā fundamentālu jebkuras tautas vērtību.

Uzbrukumi mūsu pamatvērtībām ir redzami ik uz soļa – daudzi cilvēki iespējams, nepazinoties ar mērķi vienkāršot kopā dzīvošanu paraksta dažādus aicinājumus par Kopdzīves likumu, taču daudzi no tiem neapzinās, ka tiecoties saņemt vienkāršu pakalpojumu no valsts institūcijām, tie patiesībā palīdz Satversmes nostiprināto pamatvērtību nīdējiem. Kā gan citādi, piemēram, var izskaidrot faktu, ka idejas autori aicina kopdzīves faktu reģistrēt pie notāra, kas būtu dārgāk, nekā šobrīd laulības reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā.

Atgādināšanas vērts ir Valsts Prezidenta nesaprotamais gājiens iedzenot sevi, šahistu terminoloģijā runājot, pata situācijā ar aicinājumu automātiski piešķirt pilsonību nepilsoņu bērniem. NA pozīcija bija izšķirošā, lai nepieļautu nekādas diskusijas par šo pilsonības institūta degradējušo soli. Taču, ja kādam šķiet, ka šāda iniciatīva atkārtoti netiks virzīta nākamajā Saeimā, tad nelolojam ilūzijas – priekšlikums nekur nav izzudis, tas parādīsies.

 Atbalsts demogrāfijai 2019. gadā

Naudas 2019.gada budžetā dažādām prioritātēm gandrīz nav, taču NA demogrāfijas pasākumiem tā ir jāatrod! Un mēs to atradīsim! Atbalsts demogrāfijas pasākumiem būs arī turpmāk!

Nobeigumā vēlētos pateikties visiem kolēģiem, kuri līdz šim man bija devuši uzticību pildīt līdzpriekšsēdētāja pienākumus. Tas bija liels gods un reizē izaicinājums! Šobrīd aicinu atbalstīt Raivi, kā vienīgo partijas priekšsēdētāju!

Paldies!

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.