logo

Gaisa spēku izpalīgu atceres brīdis Brāļu kapos

20.09.2013 Pašvaldībās

Arī šogad, 19. septembrī, atceres pasākumā Brāļu kapos Nacionālās apvienības jaunieši kopā ar domubiedriem godināja to 41 jauniešu, Gaisa spēku izpalīgu, piemiņu, kuri pirms 69 gadiem gāja bojā aviācijas uzlidojuma laikā kazarmām Māras dīķa krastā. Neskatoties uz gadu nastu, piemiņas brīdī ar klātesošajiem kopā bija arī to dienu aculiecinieki – gaisa spēku izpalīgi. Savās atmiņās par traģiskās dienas notikumiem dalījās arī Alfrēds Žīgurs, grāmatas “Latviešu gaisa spēku izpalīgs” autors un LNNK deputāts 5. Saeimas laikā.

Savas zemes un pilsētas jauno aizstāvju piemiņu godināja Rīgas domes Nacionālās apvienības VL – TB/LNNK frakcijas pārstāvji. Pieminot patriotisko Rīgas aizstāvju piemiņu Rīgas domes deputāts Aleksandrs Kiršteins īpaši uzsvēra to brīvprātīgo izpalīgu pašaizliedzību, kuri, nesasniedzot iesaukšanas vecumu, pieteicās pilsētas sargu rindās. Šo jauniešu patriotismam ir jākalpo par piemēru arī mūsdienu jaunatnei.

1944. gada vasarā tika izveidotas Gaisa spēku izpalīgu vienības. Mobilizācijai tika pakļauti 16-17 gadus jauni zēni. Iesauca 3614 jauniešus, bet 525 pieteicās brīvprātīgi, pat viltojot dzimšanas datus.

Ik gadu arī Nacionālā apvienība piemin traģēdiju, kad 1944. gada 19. septembrī pēc nodevēja signālraķetes norādes Gaisa spēku izpalīgu kazarmās, Rīgā, Mazā Nometņu ielā 16, eksplodēja aviācijas bumba.

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.