logo

Gerhards apliecina, ka ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

23.03.2018 Nodaļās

Rīga, 23.marts, LETA.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, aģentūrai LETA apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

Ministrs apstiprina, ka šodien esot saņemta Rīgas domes atbildes vēstule, kurā tiek norādīts, ka dome neplāno atcelt vai grozīt nolikumu, neskatoties uz demokrātijas principu pārkāpšanu. “Neatkarīgi no Rīgas domes vēstulē paustā, mana nostāja paliek nemainīga – nolikuma grozījumi ir jāatceļ, jo tie ierobežo deputātu tiesības pilnvērtīgi piedalīties domes sēdēs un pārstāvēt sabiedrības intereses. Nekādā gadījumā netiks pieļauta nolikuma grozījumu atstāšana esošajā redakcijā – ar manu rīkojumu grozījumi tiks apturēti, turklāt lēmums būs apstrīdams tikai Satversmes tiesā,” paudis Gerhards.

Kā ziņots, šodien norisinājās pirmā Rīgas domes sēde kopš nolikuma izmaiņu stāšanās spēkā, un deputāti tajā nedrīkstēja uzdot vairāk par trim jautājumiem. Šī kārtība arī tika strikti ievērota, tāpēc opozicionāri nevairījās slēpt savu neapmierinātību un atgādināt, ka šādā veidā tiekot ierobežota viņu vārda brīvība un demokrātija.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.