logo

Godīga pārvaldība kā dadzis acīs

27.04.2018 Jānis Dūmiņš Nodaļās

Pirms nepilna gada notikušajās pašvaldību vēlēšanās Nacionālā apvienība Bauskas novadā ieguva pārliecinošu iedzīvotāju atbalstu, kas ļāva Bauskas novadu turpināt vadīt Raitim Ābelniekam. Bauskas novada domē ir ievēlētas astoņas politiskās partijas, kas daudzos jautājumos rada domes darba sadrumstalotību, kā rezultātā 26. aprīlī, Nacionālo apvienību pārstāvošais Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks ar 9 deputātu balsīm no 17 tika atbrīvots no amata.

Nacionālās apvienības Bauskas nodaļa uzskata, ka balsojums bija politisks, jo oponentiem nebija neviena pārliecinoša argumenta, kas norādītu uz R. Ābelnieka neatbilstību šim amatam. Kā galvenie argumenti tika minēti pašvaldības līdzekļu izsaimniekošana un deputātu priekšlikumu ignorēšana. Realitāte gan ir pavisam citāda, piemēram no kontrolējošām valsts iestādēm līdz šim nav saņemts neviens nopietns aizrādījums par novada vadības darbu, taisni otrādi – Bauskas novads kļuva par pirmo pašvaldību, kura saņēma Valsts kontroles Atzinības rakstu par veiksmīgu sadarbību. Ārkārtas domes sēdē R. Ābelnieks izteicās: “Ne es, ne mans vietnieks Voldemārs Čačs šajā darbā necenšamies gūt kādu labumu sev, neesam pašvaldības darbā iekārtojuši nevienu savu radu, vai draugu. Mūsu mērķis ir stiprs un sakopts novads ar labvēlīgu dzīves vidi mūsu iedzīvotājiem. Pašlaik izskatās, ka dažiem deputātiem godīga novada pārvaldīšana ir kā dadzis acī, laikam ir vēlme kaut ko “sashēmot””. Tāpat ir pieņemti virkne gan pozīcijas, gan opozīcijas deputātu priekšlikumi, tādejādi radot Bauskas novadā demokrātiskus pārvaldības principus.

Nacionālās apvienības Bauskas nodaļa pateicas visiem vēlētājiem un citiem atbalstītājiem, ar kuru atbalstu nepilnu piecu gadu laikā Bauskas novadā ir paveikts neticami daudz. Mūsu novads ir kļuvis par pievilcīgu dzīvesvietu mums pašiem un ar katru gadu pulcē arvien vairāk viesu. Bauska ir kļuvusi par festivālu pilsētu, kur plaši un daudzveidīgi pasākumi notiek no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Uzcelts jaunais Bauskas peldbaseins, ārpus pilsētas ierīkoti veloceliņi vairāku kilometru garumā, uzcelts gājēju tilts pāri Mūsas upei, daudzas pilsētas un lauku ciematu ielas noasfaltētas vai nobruģētas, pilnībā atjaunota Bauskas pils jaunākā daļa, ar laikmetam atbilstošām mēbelēm aprīkots Bauskas rātsnams, uzcelts piemineklis Vilim Plūdonim. Tāpat renovētas daudzas izglītības iestādes un piešķirtas brīvpusdienas audzēkņiem sākot ar pirmsskolu un beidzot ar vidusskolas 10. klasi. Izveidoti saistošie noteikumi, kas piešķir nekustamā īpašuma atlaidi uzņēmējiem, kuri izveidojuši jaunas darbavietas. Daudzi vērienīgi projekti ir iesākti un pēc to realizācijas dzīves vide Bauskas novadā uzlabosies vēl vairāk.

Nacionālās apvienības Bauskas nodaļas ievēlētie deputāti Raitis Ābelnieks, Voldemārs Čačs un Jānis Dūmiņš ir gatavi turpināt darbu gan iesaistoties jaunā priekšsēdētāja meklējumos, gan pildot partijas vēlēšanu programmas solījumus.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.