logo

Gramzdā atklāj «Vārtus uz Latviju»

08.05.2017 Pašvaldībās

Foto: Iluta Dreimane

4. maijā Lietuvas pierobežā, Gramzdas pagastā, tika iestādīti divi simtgades ozoli un atklāti koktēlnieka Ģirta Burvja darinātie simboliskie „Vārti uz Latviju”.

Vēl pavisam nesen Skodas–Priekules autoceļa malā, iepretim Gramzdas luterāņu baznīcai, bija krūmiem aizaudzis laukums. Kopīgās talkās tas iztīrīts un arī labiekārtots. Tagad tur izvietots informatīvs stends par pagastu, kā arī koktēlnieka Ģirta Burvja veidotie vārti uz Latviju. Tās ir trīs izgaismotas aptuveni sešus metrus augstas sarkanbaltsarkanas laivas. Tie ir laivu cilvēki, kas simbolizē paaudzes un to ceļojumu cauri gadsimtiem līdz neatkarīgai Latvijai.

Jaunizveidotajā laukumā kā piemiņa no iepriekšējiem gadiem jau dižojas Kurzemes ozols. Līdzās tam vieta izraudzīta diviem Latvijas simtgades ozoliem, kas turpmāk sagaidīs iebraucējus no Lietuvas, simbolizējot  Latgali un Vidzemi.

Foto: Iluta Dreimane

Foto: Iluta Dreimane

Skulpturālo grupu Latvijas karoga krāsās simboliski atklāja Gaidis Bērziņš, Priekules novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Vija Jablonska un Gramzdas pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.