logo

Gundars Sebris: Vai haoss pašvaldībā kavēs Talsu Valsts ģimnāzijas attīstību?

10.07.2020 Gundars Sebris Pašvaldībās

Talsu Valsts ģimnāzija (TVĢ) ir skola ar bagātu vēsturi – tā dibināta 1919.gadā, 1933.gadā ieguvusi Valsts ģimnāzijas statusu, kas tika atjaunots 1996.gadā.

Talsu Valsts ģimnāzija ir viena no trim ģimnāzijām Kurzemē, tā piedāvā skolēniem apgūt padziļinātas zināšanas trīs izglītības virzienos: matemātikas un inženierzinātņu, medicīnas un vides zinātņu, valodu un sociālo zinātņu.

Par skolas augsto mācību kvalitāti liecina arī fakts, ka 95 procenti no TVĢ absolventiem turpina tālākizglītību augstskolās, tehnikumos un koledžās.

Lai nodrošinātu mūsdienīgu mācību vidi, TVĢ attīstībai ir iespēja izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) sniegtās iespējas. Talsu novada pašvaldībai maksimāli plānotais ERAF finansējums ir 3 673 940 eiro.

Lai apgūtu finansējumu 2020.gadā un pilnvērtīgi realizētu projektu, nepieciešams atjaunot Talsu Valsts ģimnāzijas ēku (pabeigt iepirkuma procesu un noslēgt līgumu ar būvnieku līdz 31.07.2020.), kā arī izsludināt iepirkumus līdz 14.08.2020. ģimnāzijas mācību vides uzlabošanai, kas paredz iegādāties 23 mācību telpu tāfeles, mēbeles un aprīkojumu dabaszinību kabinetiem, mēbeles atjaunotajai skolas ēkas daļai, kā arī aktu zāles skaņas, gaismas un video konferenču aprīkojumu.

Tātad finansējums ir, atliek tikai pašvaldībai izdarīt savu darba daļu – izpildīt nosacījumus, lai Eiropas fondu naudu varētu izmantot.

Taču ilgstošais haoss Talsu novada pašvaldības vadībā un politiķu nespēja savstarpēji sastrādāties rada bažas, vai izdosies plānoto projektu īstenot.

Pašvaldības darbs norit lēni un neefektīvi, šobrīd konkrētais ERAF projekts nav noslēgts, līdz ar to nav iespējams uzsākt investīciju piesaisti.

Kopš maija vidus, kad no amata gāzts līdzšinējais Talsu pašvaldības domes priekšsēdētājs Dainis Karols, jauns priekšsēdētājs joprojām nav ievēlēts.

Jāpiebilst, ka pašvaldība jau vairāk nekā gadu strādā bez izpilddirektora. Pēc administratīvi teritoriālās reformas Talsu novads iedzīvotāju skaita ziņā kļūs par vienu no lielākajiem novadiem Latvijā.

Lai rūpētos par jauniešu izglītības iespējām novadā, ir būtiski jaunajā pašvaldības deputātu koalīcijas līgumā ierakstīt izglītības iestāžu attīstības plānu, tajā skaitā atbalstot Talsu Valsts ģimnāzijas attīstību.

Mūsu skolas pedagogi un skolēni ir pierādījuši, ka protam kvalitatīvi darīt savu darbu. Tagad būtu kārta pašvaldībai!

Publicēts: https://www.la.lv/gundars-sebris-vai-haoss-pasvaldiba-kaves-talsu-valsts-gimnazijas-attistibu

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.