logo

I. Dzērve: Zināšanas var iegūt tikai darot, nevis sēžot malā

31.05.2021 Elīna Bērziņa Jauniešiem

Ivo Dzērve kandidē pašvaldību vēlēšanās Kuldīgas novadā

Kāpēc jauniešiem ir jākandidē vēlēšanās?

Jaunietis, kurš kandidē vēlēšanās, vairāk izprot politikas būtību un iegūst pieredzi. Īsti zaudēt viņš neko nevar, jo tas ir viens no palīgiem lielās dzīves uzsākšanai, tādējādi iepazīstoties ar dažādu jomu pārstāvjiem, kas rada priekšstatu pašam jaunietim par to, kādu dzīvi viņš vēlas.

Kāpēc tu šogad nolēmi kandidēt pašvaldību vēlēšanās?

Es sēdēju lekcijā, man iezvanās telefons. Redzot nepazīstamu numuru, nodomāju, ka atkal telemārketinga darbinieki zvana un vēlas kaut ko piedāvāt, bet beigās pacēlu un mani uzrunāja Nacionālās apvienības mēra amata kandidāte Kristīna Ansone, kura  piedāvāja man kļūt par deputāta kandidātu. Viņa minēja, ka bija pamanījusi manu aktivitāti, kas lika piezvanīt un piedāvāt man šo iespēju. Es bez lielas vilcināšanās nolēmu piedalīties, jo, kā iepriekš teicu, te nav ko īsti zaudēt, tikai jāiet uz priekšu!

Vai darbošanās politiskajā partijas jauniešu organizācijā kā biedram sniedz lielāku ieguldījumu un vēlmi iesaistīties politikā vairāk nekā pirms tam?

Noteikti, ka jā! Es, darbojoties Nacionālās apvienības jauniešu organizācijā “Jaunieši Latvijai”,  esmu saticies ar tādiem jauniešiem, kuriem ir vienāds skatījums uz dažādām problēmām, ir tādi, kuri ļoti “deg” par politiku. Es, smeļoties no visiem to motivāciju, beigās saprotu, ka es arī varu būt tāds. Šis viss veido vienu lielu un stipru komandu, kas turpmākajā dzīvē var sniegt atbalstu un pat “gāzt kalnus”.

Kādam ir jābūt topošajam deputātam?

Topošajam deputātam ir jābūt ar stipru mugurkaulu, apzinīgam, jo šobrīd priekšvēlēšanu kampaņas laikā ir jāsaprot, ko soli un ko tu saki, ne tikai “mētājies ar vārdiem”, jāpiemīt labām manierēm, spējai labi uzstāties publikas priekšā, lai beigās neradītu par sevi sliktu priekšstatu.  Protams, visam ir vajadzīgas iemaņas un zināšanas, bet tās var iegūt, tikai un vienīgi darot, nevis sēžot malā un noskatoties kā to dara citi.

Ko par tavu izvēli kandidēt pašvaldību vēlēšanās domā radi, draugi  vai citas personas, ar kurām tu ikdienā komunicē?

Cilvēki, kuri ir informēti par to, ka es kandidēju pašvaldību vēlēšanās, ir pozitīvi, atbalstoši vai neitrāli noskaņoti, līdz šim neesmu saskāries ar neapmierinātiem iedzīvotājiem, kuriem es šķistu nepiemērots pašvaldības deputāta kandidāts. Lielākoties tā neitralitāte ir no maniem vienaudžiem, jo tiem politiskā dzīve nav tik svarīga, kas ir diezgan skumji. Kad es viņiem pasaku, ka es kandidēšu pašvaldību vēlēšanās, tad viņiem vismaz rodas doma, ka vajadzētu aiziet un nobalsot par mani.

Vai tu turpināsi iesaistīties politikā, ja tomēr netiksi ievēlēts šajās vēlēšanās?

Ja arī netikšu ievēlēts šajās pašvaldību vēlēšanās, tad es noteikti turpināšu iesāktās gaitas politikā, jo šī ir tikai pieredze, jo nekad viss iecerētais nesanāk ar pirmo reizi, tāpēc padoties es netaisos.

Ko tu ieteiktu jauniešiem, kas ir ieinteresēti politikā un nākotnē vēlētos kandidēt vēlēšanās?

Ja tu esi gatavs lekt politikā iekšā, tad noteikti tev vajag saņemties! Politika nav nekas tāds, kur tu varētu būt klusa pele, jo tu pārstāvētu sabiedrības intereses. Bet es ieteiktu vispirms pamēģināt darboties politiskās partijas jauniešu organizācijā, kas arī ļaus vairāk saprast, vai tomēr politika ir tas, ko tu vēlies.

Dzīves moto, kuram var sekot citi jaunieši līdzi:

Neapstāties pie pirmās sakāves!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.