logo

Ināra Mūrniece NA kongresā: Mēs esam partija, kas jūt atbildību pret Latviju un kas sargā tās vērtības

12.12.2017 Latvijā

Mīļie domubiedri, tautieši,

Kopumā Latvijai šis ir bijis veiksmīgs gads. Ir izdarītas būtiskas lietas valsts nostiprināšanā un tās attīstībā. Ir iezīmēti nākamie lielie darbi. Bet iezīmējas arī noteikti apdraudējumi, kas mums visiem kopā būs jāpārvar. Mūsu vērtība ir Latvijas valsts.

Šāgada prioritāte ir bijusi valsts aizsardzība. Ir notikusi ļoti liela spēku koncentrācija, lai cilvēki Latvijā varētu justies droši. Pagājušā gada NATO samitā Varšavā nolēma, ka Baltijas valstīs un Polijā atradīsies paplašināta NATO spēku klātbūtne. Tādēļ šogad Latvijā ieradās pāri par tūkstoti karavīru ar bruņojumu, bruņutransportu un kaujas atbalsta transportu no Kanādas, Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Kanādas vadībā NATO alianse stiprina Latvijas, NATO un Eiropas Savienības austrumu robežas aizsardzību.

Vasarā, kad Krievija bīstami tuvu pie Baltijas valstu robežām rīkoja manevrus ZAPAD, mums tomēr bija drošības sajūta, jo NATO karavīru klātbūtne attiecībā pret Krieviju veic savu atturēšanas funkciju. Tas ir spēcīgs signāls Krievijai.

Kā Saeimas spīkere īsi pirms valsts svētkiem Saeimas namā biju uzaicinājusi viesoties Kanādas vadībā Latvijā bāzēto NATO valstu karavīrus, kā arī ASV karavīrus un, protams, Latvijas karavīrus, un pateicos viņiem par Latvijas drošības stiprināšanu. Viņi ir mūsu draugi!

Informatīvā kara apstākļos propaganda viltīgi grib sakūdīt mūs pret mums draudzīgajiem NATO spēkiem Latvijā. Neļausimies šai viltībai! Tikai kopā ar NATO sabiedrotajiem mēs esam reāls spēks, ko Kremlis ir spiests respektēt!

Joprojām turpinās militārais konflikts Ukrainā. Attiecībā uz Krieviju, jāpanāk, ka Eiropas Savienība saglabā vienotu un stingru nostāju un sankcijas netiek atceltas, kamēr tā nav izpildījusi Minskas vienošanās. Mēs gluži vienkārši nevaram atļauties atkal neuzkrītoši atkrist atpakaļ komfortablajās biznesa attiecībās ar Kremli.

Šis mūsu sabiedrībā ir vērtību laiks. Nākamais gads jo īpaši iezīmēs vērtību lomu un apzināšanos. Un ne tikai tāpēc, ka tas būs Latvijas simtgades, bet arī Saeimas vēlēšanu gads.

Vērtības jānostiprina ne tikai ārpolitiski, bet arī mūsu sabiedrībā, kur tradicionālās, gadsimtiem ilgi pastāvošās un stabilās vērtības grib sašķobīt pārprasts liberālisms.

Sabiedrības vērtībām ir jābalstās uz Satversmes vērtībām. Liela sabiedrības daļa cer tieši uz mums. Cer, ka konservatīvie politiskie spēki, ka mēs – Nacionālā apvienība – būsim tie, kas nosargās sabiedrības pamatus un vērtības.

Šķobīts tiek arī laulības institūts, mūsu priekšstati par to, kas ir sabiedrības pamatšūna – ģimene. Satversmē skaidri noteikts, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti! Tieši ar TB/LNNK atbalstu šāds grozījums tika nostiprināts Satversmē 2005.gadā.

Vēl viens jautājums, kas urda sabiedrību, ir tā dēvēto čekas maisu atvēršana. Nacionālā apvienība ir skaidri pateikusi: mēs esam PAR čekas maisu atvēršanu. NA ir izstrādājusi un sabiedrībai pieteikusi īpašu likumprojektu, kas paredz čekas maisu atvēršanu.

Noteikti jāatzīmē vēl viens šogad labi izdarītais darbs – panāktā vienošanās par pāreju uz izglītību valsts valodā. Esam gandarīti, ka Nacionālā apvienība spēja pārliecināt koalīcijas partnerus, šo soli beidzot īstenot. Bet cik lielu spēka piepūli – un cik gadus tas prasīja! Latviešu pašcieņa un pašapziņa, kas taču Latvijā būtu pašsaprotama!

Ar šo soli Latvija pamazām kļūs latviskāka un nostiprināsies kā nacionāla valsts.

Tas ir izšķirīgi, lai mūsu nācija ciešāk saliedētos ap tādām vērtībām kā Latvijas valsts, latviešu valoda, sarkanbaltsarkanais karogs, mūsu kultūra un identitāte.

Mēs visi esam lepni, ka Latvijā aktīvi norit lielformāta Latvijas karogu izvietošanas kustība. Biedrība “Latvijas karogs”, kuras valdes priekšsēdētājs ir Rihards Kols, ir panākusi, ka monumentāli karogi jau plīvo Rīgā uz AB dambja, kā arī Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos. Ar karogu mēs iezīmējam Latviju gan mūsu valsts teritorijā, gan cilvēku apziņā. Mēs apliecinām, par ko mēs iestājamies, ko mīlam, kam esam uzticīgi un ko aizsargāsim.

Vakar lielformāta Latvijas karogu pacēla arī Liepājā. Nacionālās apvienības biedri Jūrmalā ir uzsākuši cīņu ar pilsētas domi, par tiesībām šādu karogu novietot arī Jūrmalā. Īpašs sveiciens Jūrmalas nodaļai! Šai kustībai ir jāiet plašumā!

Vēlos izcelt sasniegto demogrāfiskās situācijas uzlabošanā. Imants Parādnieks kā Demogrāfisko lietu centra vadītājs šajā programmā ir ieguldījis daudz laika un spēka, un tā kā lielais Kristaps pāri visiem politiskajiem šķēršļiem uz pleca ir iznesis trešā bērna atbalsta politiku. Un arī šajā jomā pieteikti nākamie soļi.

Godātie domubiedri!

Mēs jau esam Saeimas priekšvēlēšanu laikā. Politiskā diskusija un arī diskusijas parlamentā ir kļuvušas daudz asākas. Publiskajā telpā sāk parādīties nomelnojošas publikācijas, cīņa par vēlētāju prātiem sāk uzņemt apgriezienus.

Visvairāk sitīs tos, kas ir pie varas un kas šajā laikā ir paveikuši darbus, kuri pozitīvi ietekmēs valsts attīstību arī turpmāk nākotnē. Politiskā konkurence pieaug. Līdz pat vēlēšanām Nacionālo apvienību kritizēs, mēs saņemsim pārmetumus – gan pelnītus, gan izdomātus. Taču mēs to pārdzīvosim, jo mums ir labo darbu saraksts.

Nebūsi naivi, zinām, ka būs mēģinājumi ietekmēt mūsu vēlēšanas ar dezinformācijas un populisma kampaņām un kiberuzbrukumiem no ārvalstu puses, ar ko jau saskārušās Rietumvalstis.

Vēlēšanām nākamajā gadā ir augstas likmes. Vēlētāju atbildība ir augstāka nekā jebkad, jo izšķirsies, vai Latvijas simtajā jubilejā valstī pie varas nokļūs Latvijai, NATO un Eiropas Savienībai nedraudzīgi politiskie spēki, vai tomēr pratīsim nosargāt Latvijas virzību mūsu izvēlētajā virzienā.

Vēlēšanu tuvums licis sarosīties ar varas pienākumu nepārbaudītiem un grūti prognozējamiem politiskiem spēkiem. Citās varas partijās, savukārt vērojama fragmentācija un pārgrupēšanās.

Uz šī fona Nacionālā apvienība ir viens no nedaudzajiem veiksmīgajiem un pozitīvajiem piemēriem Latvijas politikā. Mums nav laika tukšiem strīdiem, mūs vieno vērtības, idejas un darbs Latvijai.

Kopš Nacionālajā apvienībā apvienojās TB/LNNK ar “Visu Latvijai!” – esam strādājuši kā saliedēta komanda. Arī šodien – šajā kongresā – varam pāriet no divu līdzpriekšsēdētāju vadības modeļa uz vienu priekšsēdētāju, jo apvienībā ir sen pazudis tēvzemiešu – “vislatviešu” dalījums. Arī es vairs nevaru par daudziem pateikt – kurš ir nācis no vienas vai otras partijas.

Mēs zinām un protam strādāt kopā: Saeimā, valdībā, ministrijās, Eiroparlamentā, pašvaldībās, partijas nodaļās. Mēs sakām paldies saviem atbalstītājiem un sadarbības organizācijām!

Vissirsnīgākais paldies par degsmi, ideālismu, sirdsgudrību un pragmatisku ikdienas darbu!

Mūsu spēks ir mūsu idejas un komandas gars. Mēs esam partija, kas jūt atbildību pret Latviju un kas sargā tās vērtības! Tā ir bijusi arī mūsu loma, strādājot valdības koalīcijā.

Bez Nacionālās apvienības valdībā un koalīcijā šīs vērtības nez vai tiktu pienācīgi nosargātas un stiprinātas. Tāpēc mums ir jābūt valdības kodolā – arī pēc 13. Saeimas vēlēšanām.

Mēs visi esam stipri un apņēmības pilni – un es to zinu – mēs nosargāsim Latviju! Latvijas valsts – tā ir mūsu virsvērtība! Latvijai ir jābūt mūžīgai!

Paldies!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.