logo

Ināra Mūrniece: “Pārņemsim spēku, kas ļāva sākt dzīvi no jauna, kad šķita, ka pasaule sabrukusi”

25.03.2020 Ināra Mūrniece Latvijā

Foto: Ernests Dinka, Saeima

Godātā Latvijas tauta!

Šoreiz – 71. gadadienu kopš baisās 1949. gada 25. marta dienas, kad notika masveidīgā Latvijas un visas Baltijas iedzīvotāju deportācija, mēs atzīmējam ārkārtas apstākļos.

Pieminam bez gājiena un svinīgas ceremonijas, katrs atsevišķi noliekot ziedus. Taču mēs skaidri apzināmies to spēku, kas izsūtītajiem tālu no mājām, drausmīgos apstākļos ļāva izdzīvot un pārciest drūmos laikus.

Pašreizējā sarežģītajā situācijā visi kopā atcerēsimies notikušo un pārņemsim spēku no tā sīkstā latviešu zemnieka, kurš gribēja būt saimnieks savā sētā un nestājās kolektīvajā saimniecībā.

Pārņemsim spēku no latviešu lauku sievietes – nacionālo partizānu atbalstītājas un uzmundrinātājas. Spēku, kas palīdzēja nacionālajiem partizāniem vēl desmit gadus pēc kara pretoties okupācijas varai.

Pārņemsim to cilvēku spēku, kuri izbēga no izvedējiem un pievienojās partizāniem, tostarp arī sieviešu un bērnu spēku.

Pārņemsim spēku, kas ļāva sākt dzīvi no jauna izsūtījumā, kad šķita, ka pasaule sabrukusi. Spēku, atraujot kumosu sev, to saglabāt bērniem. Neatlaidību, kas ļāva saglabāt tautas dzīvo spēku, izaudzināt jaunu paaudzi.

Nometnēs ieslodzītie baltieši un ukraiņi bija vislielākais bieds GULAGA pārvaldniekiem. Mūsējie pretojās arī tur.

Mīļie tautieši! Pārņemsim šo spēku! Būsim organizēti, saliedēti, izturēsim, pārvarēsim arī šo situāciju un droši skatīsimies nākotnē! Mūsu spēks ir milzīgs, tas ir paaudzēs rūdīts.

Dievs, svētī Latviju!

 

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Murniece

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.