logo

Ir īstais brīdis ieguldīt zinātnē

20.04.2020 Raivis Dzintars Latvijā

Foto: Kristaps Gulbis

Nacionālā apvienība šodien Sadarbības sanāksmē aicinās koalīcijas partnerus vienoties par papildus ieguldījumiem zinātnē, sniedzot atbalstu Latvijas zinātnieku darbam Covid 19 izpētē un apkarošanā, kā arī atbalstot perspektīvākās idejas, kas var dot izaugsmi tautsaimniecībai.

Tieši šobrīd vairāk kā nekad valsts vadītājiem jāspēj domāt kopsakarībās un saprast, kas ir krīzes pārvarēšanas un Latvijas izaugsmes stūrakmeņi. Valsts ir sākusi mērķtiecīgi sniegt atbalstu tiem, kuri krīzes laikā var palikt bez ienākumiem, bet vienlaikus jau tagad jāpieņem lēmumi, kas ļautu gudri ieguldīt, lai iespējami ātrāk atgrieztos uz izaugsmes takas.

Latvijas zinātnieki jau pēta Covid 19 genomu un strādā pie vakcīnas izstrādes. Valstij ir jādod lielāks atbalsts, lai zinātnieki varētu jauno vīrusu izpētīt, mazināt tā negatīvo ietekmi un atrast ceļus, kā to uzvarēt. Tāpat jāpiešķir līdzekļi, atbalstot perspektīvākos pētījumus, kas inovācijas un idejas transformēs ienākumos Latvijas tautsaimniecībai un valsts kasei.

Vienlaikus steidzami jāatgriežas pie diskusijas par bāzes finansējuma palielināšanu zinātnei, lai nodrošinātu uz rezultātu orientētas sistēmas izstrādi.

Par koalīcijas pirmās sarunas rezultātiem medijus varēsim informēt šodien pēc Sadarbības sanāksmes preses konferencē. Nacionālā apvienība ir apņēmības pilna aktīvi komunicēt ar visu koalīcijas partiju pārstāvjiem, lai panāktu rezultātu.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.