logo

Izglītības, kultūras un sporta komiteja noraida NA frakcijas iesniegtos priekšlikumus

27.11.2014 Evija Vaikina Pašvaldībās

Šodien Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā tika apspriests lēmuma projekts 2015. gada budžetam. Ņemot vērā to, ka iepriekš Rīgas dome jau bija palielinājusi atalgojumu vispārizglītojošo skolu direktoriem, Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – NA) Rīgas domes deputātu frakcija iesniedza priekšlikumus palielināt sporta, mūzikas un mākslas skolu direktoru atalgojumu par 150 EUR mēnesī. Šis priekšlikums no valdošās koalīcijas puses netika atbalstīts. Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadība solīja rast risinājumu nākamā gada budžetā visu izglītības iestāžu vadītājiem, taču budžeta projektā šis palielinājums netika iekļauts.

Koalīcija neatbalstīja arī otru NA priekšlikumu – piešķirt 130 000 EUR apmērā brīvo finanšu līdzekļu palielinājumam Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs par 5 EUR uz vienu izglītojamo. Brīvie finanšu līdzekļi pirmsskolas izglītības iestādēs tiek izlietoti saimnieciskām vajadzībām. Šobrīd šis finansējums ir tikai 25 EUR uz vienu bērnu, kas prasa vecāku līdzfinansējuma piesaisti.

Tā kā nākamā gada budžets ir veidots, neņemot vērā daudzus būtiskus izglītības attīstības jautājumus, NA frakcijas pārstāvji Dainis Locis, Jānis Atis Krūmiņš un Nauris Puntulis Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē atturējās balsot par piedāvāto 2015. gada budžeta projektu.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.