logo

J. Dombrava (NA) aicina sodīt I. Pimenovu (S) par PSRS totalitārā režīma noziegumu attaisnošanu (1)

23.10.2017 Latvijā

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) Saeimas deputāts Jānis Dombrava šodien, 23.10.2017., vērsies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai ar aicinājumu atkārtoti izskatīt jautājumu saistībā ar Saskaņas Saeimas deputāta Igora Pimenova (S)  rīcību, slavinot komunistisko režīmu un cenšoties attaisnot PSRS totalitārā režīma pastrādātos noziegumus. Vienlaikus J. Dombrava aicina komisijas deputātus V. Orlovu, A. Latkovski, A. Adamoviču, I. Biti, G. Kūtri, A. Meiju, R. Melgaili, A. Siliņu, Z. Tretjaku un J. Vucānu, kuri pirms gada attaisnoja I. Pimenova rīcību, atzīt, ka ir kļūdījušies, un piemērot sodu I.Pimenovam.

Jau vēstījām, ka 2016. gada 6. oktobrī J. Dombrava (NA) vērsās Saeimas Mandātu, ētikas un iesnieguma komisijā, aicinot izvērtēt Saeimas deputāta Igora Pimenova (S) publiskos izteikumus 2016. gada 5. septembra Latvijas Radio 1 raidījumā “Krustpunktā”, kur viņš slavināja PSRS totalitāro režīmu. Neskatoties uz acīmredzamo pārkāpumu, 2016. gada 26. oktobrī komisijas vairākums balsojot pieņēma lēmumu, ka Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumi 12. Saeimas deputāta I. Pimenova rīcībā nav konstatējami. No visiem klātesošajiem komisijas deputātiem tikai R. Dzintars (NA) un J. Kursīte-Pakule (NA) balsoja par to, ka I. Pimenovs ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksu.

Šobrīd Igors Pimenovs ir iesniedzis priekšlikumus likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, kur viņš aicina nepiemērot administratīvo sodu nedz par klaju komunisma ideoloģijas sludināšanu, nedz par bijušās PSRS un Latvijas PSR simbolikas, tajā skaitā karogu, ģērboņu un himnu izmantošanu. Kā priekšlikuma pamatojumu viņš min: “Ar iesniegtajiem priekšlikumiem no likumprojekta minētajām normām ir izslēgti vārdi, ar kuriem tiek apliecināta komunisma ideoloģijas pielīdzināšana nacionālsociālisma ideoloģijai. Šāda attieksme balstās uz aplamiem priekšstatiem un apzinātu vēstures notikumu sagrozīšanu, bet nostiprināta tiesiskajās normās, maldina sabiedrību un aizvaino tos, kuri Otrajā pasaules karā cīnījās pret nacistiem un smagās kaujās viņus uzvarēja. Pirmkārt tā aizvaino to Padomju Armijas veterānus, kuri piedalījās karā, kā arī partizānu un pagrīdnieku piemiņu.”

J. Dombrava informē: “I. Pimenovs ir ne tikai pārkāpis Latvijas Satversmi un Saeimas kārtības rulli, bet arī aizskar lielu sabiedrības daļu, kuri paši vai viņu ģimenes locekļi ir cietuši PSRS totalitārā režīma represijās. Ar iesniegtajiem priekšlikumiem un to pamatojumu I. Pimenovs rīkojas pretēji Satversmei un vairākām Saeimas, kā arī Eiropas Savienības deklarācijām, kuras atzīst, ka komunistiskais un nacistiskais režīms ir bijuši vienlīdz noziedzīgi. Ar saviem priekšlikumiem I. Pimenovs cenšas nevis nosodīt, bet attaisnot komunistiskā režīma, okupācijas karaspēka un diversantu grupu pastrādātos noziegumus. Uzskatu, ka viņš ir pārkāpis vairākus Saeimas ētikas kodeksa punktus. Komisijai būtu jāpieņem lēmums sodīt Saeimas deputātu I. Pimenovu par PSRS totalitārā režīma slavināšanu.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • ezis x

    27.10.2017 03:52

    Cik zemu Latvija ir noslīdējusi, ka Saeima caur tās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju atzīst asiņainā Komūnistu/boļševiku režīma slavināšanu un tās simbolikas publisku izstādīšanu par akceptējamu. Man trūkst vārdu...

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.