logo

Jānis Dombrava devies uz Kijevu, lai izteiktu atbalstu ukraiņu centieniem dzīvot demokrātiskā sabiedrībā (4)

15.12.2013 Laila Ozoliņa Pasaulē

Pēc tam, kad Viļņā notikušajā Austrumu partnerības samitā Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs neparakstīja lielākās sabiedrības daļas gaidīto asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību, Ukrainā sākās opozīcijas protesta akcijas. Miermīlīgās akcijas jau vairākkārt ir centušies vardarbīgi izklīdināt Ukrainas varas pārstāvji, par šo rīcību saņemot nosodījumu no rietumvalstu puses.

Apzinoties Ukrainas un Latvijas sadarbību Austrumu partnerībā, Ukrainas Nacionālais kongress ir uzaicinājis Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” apmeklēt Kijevu, lai iepazītos ar situāciju Ukrainā. Nacionālā apvienība šā uzdevuma veikšanai ir deleģējusi Jāni Dombravu, Saeimas Ārlietu komisijas deputātu, kurš 15.decembrī apmeklē Kijevu. Tikšanās laikā iecerēts tikties ar opozīcijas pārstāvjiem (gan Ukrainas opozīcijas deputātiem, gan partiju līderiem), iepazīties ar tālākajiem notikumu attīstības scenārijiem, kā arī noskaidrot, vai Latvijai ir iespējams palīdzēt atrisināt pašreizējo sarežģīto situāciju Ukrainā.

Pirms došanās ceļā Jānis Dombrava teica: „Šajās nedēļās ukraiņu tauta ir pierādījusi, ka turpmāk nevēlas būt atkarīga no austrumu kaimiņa. Lai sasniegtu savu mērķi, Ukrainas opozīcija veido barikādes Kijevas ielās, līdzīgi kā to darīja latvieši Rīgas ielās 1991.gadā, lai visai pasaulei apliecinātu savu vēlmi pēc neatkarības. Tāpēc mēs nedrīkstam vienaldzīgi nolūkoties uz to, kas notiek Ukrainā. ”

Uz Kijevu J. Dombrava dodas kopā ar kolēģi no Lietuvas – Gintaru Songailu, Lietuvas Nacionālās apvienības (Tautininkų sąjunga) priekšsēdētāju, un līdzi ved sadarbības partijas – Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) – vadītāja Marta Helmes atbalsta vēstuli ukraiņu tautai.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
e-pasts: [email protected]

Jāņa Dombravas uzruna

Sveicināta ukraiņu tauta!

Pēc pēdējo nedēļu notikumiem ukraiņu tauta ir izpelnījusies eiropiešu cieņu, par centieniem miermīlīgā ceļā pastāvēt par savām vērtībām, tāpēc šo uzrunu es teikšu ukraiņu valodā.

Ikvienai tautai ir tiesības būt neatkarīgai, brīvai un lai valsts vara vienmēr sadzirdētu tautas viedokli. Tomēr šīs iespējas neviens nepasniegs uz paplātes. Lai izcīnītu patiesu neatkarību ir nepieciešams par to cīnīties un būt gataviem stāties pretī pārspēkam.

Pirms 22 gadiem latviešu tauta bija vienota savā prasībā par neatkarīgu Latviju. Rīgas ielās tika celtas barikādes, lai neļautu PSRS karaspēkam ieņemt stratēģiski svarīgos objektus. Miermīlīgi un neapbruņoti barikāžu aizstāvji droši stājās pretī OMON’am. Tautas gara spēks toreiz palīdzēja mums izcīnīt neatkarību.

Šodien neapbruņoti ukraiņi ceļ barikādes Kijevas ielās, lai varētu ietekmēt, kāda būs Ukrainas nākotne. Nedz rietumiem, nedz Krievijai nav teikšana par to kādai jābūt Ukrainai. Par Ukrainas nākotni var lemt tikai un vienīgi ukraiņu tauta. Tikai tauta var izlemt vai Ukraina ies kaimiņvalsts pavadā vai pati pieņems lēmumus.

Es ceru, ka Eiromaidens noslēgsies ar ukraiņu tautas uzvaru! Es ceru, ka Latvija, Lietuva, Igaunija un citas Eiropas valstis būs Ukrainas sabiedrotās.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • ezis x

  18.12.2013 02:55

  Kādreiz Ukraina bija Eiropas maizes klēts. Kāpēc tas nevarētu būt tā atkal?

 • Andra Kaupe

  16.12.2013 00:23

  Eiropa nav viendabīga, un ukraiņiem, protams, tas ir jāapzinās. Personīgi es redzu eiropeisku Ukrainu kā potenciālu mūsu sabiedroto situācijās, kad jāizšķiras starp iestāšanos par tradicionālām vērtībām Eiropas iekšienē un ultraliberālismu. Bet, lai nākotnē varētu rēķināties ar šādu sabiedroto, šobrīd mēs esam tie, kuriem jāatbalsta ukraiņus.

 • Andris Doveiks

  15.12.2013 23:23

  Mazliet par konsekvencēm... Back in time. Nav jautājums, kāda būs mūsu reakcija, ja atbrauktu Žirinovskis un uzmundrinātu Rīgas pensionārus, kuri bloķēja Valdemāra ielu. Policistus jau no Maskavas nolamāja. Back in future. Ko mēs darīsim, kad atbrauks van Rompejs un skaidros un pierādīs (!), ka Latvijas europeiskā Vienotība ir ne tikai 3x mazvērtīgāki zemnieki, praids un euro, bet arī pienākums pieņemt dažus simtus tūkstošu tušādainu bēgļu, par kuriem EU samaksās 6000 naudiņas gabalā? Varbūt mēs tādēļ gribam ievilkt UA, lai dažus gadus pēc iespējamās asociācijas ar EU, tie varētu būt mums saprotamākie ļoti krieviski runājošie ukraiņi?... Būtu labi, ja Latvijas varas partijas pārstāvim atrastos laiks tikties arī ar valdošajām partijām, un pietiku prāta nekāpt tribīnēs NEVIENA pūļa priekšā.

  • Jānis Iesalnieks

   16.12.2013 09:25

   Ja kāds atceras, tad Janis Dombrava balsoja pret eiro. Jānis Kijevā nav, lai slavētu ES (skatīt pievienoto uzrunas tekstu), bet gan lai atbalstītu ukraiņu centienus tikt vaļā no Kremļa ciešā apskāviena. Jebkurai Austrumeiropas valstij Kremļa ķetnas ir visbīstamākais ienaidnieks.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.