logo

Jāsamazina PVN pārtikai

17.08.2014 Aleksandrs Korņilovs

Visiem labi zināms, ka dažām produktu un pakalpojumu grupām var būt atšķirīga pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme. Bieži vien masu medijos parādās informācija par politiķu spekulācijām ap PVN pārtikai.

Kāpēc PVN pārtikai būtu jāsamazina tieši tagad? Jāņem vērā, ka Krievijas noteiktais 12 mēnešu embargo Eiropas Savienības (ES) un Latvijas precēm ietekmēs ļoti daudz uzņēmējus, jo īpaši zivju un piena nozarē. Tāpēc jādomā par nodokļu atvieglojumiem uzņēmējiem, kuru darbība ir atkarīga no eksporta uz Krieviju. Neviens uzņēmējs īsā laikā neizveidos jaunus kontaktus, lai momentāni uzsāktu savas produkcijas eksportu uz citām valstīm. Lai izvairītos no uzņēmumu slēgšanas un automātiski bezdarba līmeņa augšanas, valstij ir jārada apstākļi, kas šajā laikā sniegtu uzņēmējiem kādus atvieglojumus un visupirms tiem jābūt tieši saistītiem ar nodokļiem.

Vēl cits aspekts – Latvijā PVN pārtikai ir viens no augstākajiem ES. Pārtikai ir tāda specifika, ka bez tās nav iespējams iztikt. Jāņem vērā, ka Latvijā ir ļoti liels skaits mazturīgu iedzīvotāju, tostarp pensionāru. Lai viņiem palīdzētu būtu jāpalielina valsts budžets, taču pastāv visas iespējas iet citu ceļu – nosakot zemāku PVN likmi pārtikai, automātiski samazināsies preces cena, līdz ar ko cilvēkiem samazināsies izdevumi. Šāda rīcība vistiešākā veidā iespaidotu mūsu mājsaimniecību labklājību un uzlabotu mājsaimniecību ekonomisko situāciju.

NA Daugavpils nodaļas vadītājs
Saeimas vēlēšanas kandidāts
Aleksandrs Korņilovs

info@ppak.eu

 

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.