logo

Jaunas imigrācijas lobēšana nozīmē latviskas Latvijas iznīcību (2)

27.08.2013 Jānis Dombrava Latvijā

Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits šogad Saeimā rīkotajā seminārā sacīja: „Latviska Latvija ir vienīgā iespēja un pamats, kā valsts var pastāvēt ilglaicīgi. Ja Latvija nav latviska, tad tā nav vajadzīga.”

Abu pasaules karu un totalitāro režīmu īstenotās politikas rezultātā Latvijā iedzīvotāju etniskais sastāvs tika mākslīgi mainīts. Abos pasaules karos bojā gāja vairāki simti tūkstoši un arī bēgļu gaitās devās vairāki simti tūkstoši latvieši. PSRS īstenoto represiju un deportāciju rezultātā latviešu skaits Latvijā vēl vairāk saruka. Tai pat laikā tika īstenota masveida imigrācijas politika, kas pārkāpa starptautiskās konvencijas. PSRS okupācijas laikā Latvijā no citām PSRS republikām ieceļoja aptuveni miljons cittautieši. Šīs etniskās politikas rezultātā latvieši kļuva par minoritāti lielākajā daļā Latvijas pilsētu un pastāvēja drauds kļūt par minoritāti valstī kopumā.

Arī šodien okupācijas atstātās pēdas nav izdzisušas, Latvijā joprojām dzīvo liels skaits PSRS laika imigrantu, bet ir vērojami uzlabojumi. Saskaņā ar 2011.gada Tautas skaitīšanas rezultātiem Latvijā latviešu skaits ir sasniedzis 62,1% no iedzīvotāju kopskaita, tomēr joprojām Rīgā latviešu skaits ir tikai 46,3%, Daugavpilī – 19,8%, Rēzeknē – 47%. Citās lielākajās Latvijas pilsētās latviešu skaits ir tikai pavisam nesen pārsniedzis 50%. Jauns imigrācijas vilnis pabeigtu PSRS iesākto darbu izmainot Latvijas etnisko situāciju līdz latviešiem katastrofālam līmenim.

Ne tikai atsevišķi uzņēmēji, kuri ir cieši saistīti ar nekustamo īpašumu biznesu, ne tikai uzņēmēji, kuri nevēlas modernizēt savu uzņēmumu un maksāt darbiniekiem augstākas algas, bet diemžēl arī vairums politisko spēku lobē tālāku cittautiešu imigrāciju Latvijā. Vieni aktīvi iestājas par darbaspēka ievešanu, lai kompensētu „darba roku iztrūkumu”, citi lobē jauna nekustamā īpašuma burbuļa veidošanos, kura rezultātā ieceļo arvien vairāk imigranti. Jau nepilni desmit tūkstoši cittautieši ir izmantojuši Imigrācijas likumā iestrādāto normu iegūt uzturēšanās atļauju par iegādāto nekustamo īpašumu. Visaktīvāk šos īpašumus pērk Krievijas pilsoņi, tomēr arvien straujāk pieaug arī ķīniešu skaits, kas iegādājas nekustamos īpašumus un pārceļas šeit uz dzīvi.

Šādi jauni imigrācijas procesi nav savienojami ar latvisku Latviju. Latvijas etniskā situācija neļauj mums uzņemt vēl vairāk imigrantu, lai latvieši nekļūtu par minoritāti Latvijā, tāpēc politiķiem ir nepieciešams vistuvākajā laikā atcelt uzturēšanās atļauju tirdzniecību neskatoties uz nekustamā īpašuma tirgus lobiju. Arī citas imigrācijas formas nedrīkst atbalstīt, it īpaši pie apstākļiem, kad bezdarba rādītāji ir augstāki par 10%. Tā vietā uzņēmumiem, kuri ilgtermiņā prognozē „darba roku” iztrūkumu vajag jau šobrīd pakāpeniski pāriet uz efektīvāku un vairāk mehanizētu saimniecisko darbību. Paralēli no valsts puses ir jādara viss, lai veicinātu latviešu demogrāfiskās situācijas uzlabošanos un reemigrāciju.

Arī pēc iedzīvotāju skaita par Latviju mazākas valstis, piemēram, Īslande ir pierādījusi, ka var sekmīgi attīstīties un sasniegt augstu dzīves līmeni. Nav nekāds pamats domāt, ka Latvija to nespētu. Tautsaimnieciski attīstīta un latviska Latvija ir cieši savienojamas lietas. Mūsu uzdevums ir iet šo ceļu.

Jānis Dombrava
Saeimas deputāts, NA valdes loceklis

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Romans Par_Latviju

    28.08.2013 18:40

    "Pilnīga uzturēšanās atļauju piešķiršanas atcelšana negatīvi ietekmētu budžetu", - tā saka premjers V.Dombrovskis. Kauns un skumji, ka premjeram ir problēmas ar matemātiku un necieņa pret latviešu tautu ... Kādu negatīvu ietekmi tas var radīt, ja no 260000 atļaujām valsts kasē ieplūda tikai nepilns 1 miljons latu? Te pat zirgam jāsmejas!!!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.