logo

Jaunievēlētais Krustpils mērs Gundars Kalve (NA) pauž savu redzējumu par novada attīstību

11.07.2013 Pašvaldībās

Krustpils mērs Gundars Kalve

Gundars Kalve – cilvēks, ko daudzi pazīst kā aktīvu zemessargu, Latvijas patriotu un lielas zemnieku saimniecības īpašnieku, nu ir kļuvis ne tikai par deputātu Krustpils novada domē, bet arī par domes priekšsēdētāju. Lai gan līdz šim viņam nav pieredzes politikā, Gundars Kalve skaidro, ka izjūt vajadzību strādāt visu novada iedzīvotāju labā: „Novada līmeni es tomēr uzskatu par lauku politiku. Man iepriekš bija aicinājumi no savas partijas piedalīties Saeimas vēlēšanās, uz tiem es atbildēju, ka nē. Jo, manuprāt, katrā lietā un vietā jābūt savam intelektam, zināšanām, pieredzei. Manuprāt, politiķim Rīgā, Saeimā jābūt ar attiecīgu izglītību tieši politoloģijā. Mans novads ir lauku līmenis, un te es redzēju, ka mana artava varētu būt ar labu pienesumu.”

Viena no aktuālākajām problēmām novadā ir bezdarbs, tādēļ nepieciešams nodrošināt darbu novada iedzīvotājiem, lai viņiem nebūtu jābrauc prom no novada vai pat no valsts. Gundars Kalve gan uzskata, ka pašlaik prioritāte ir nevis jaunu darba vietu radīšana, bet esošo saglabāšana, jo daudzas novada saimniecības ir uz izdzīvošanas robežas. Jaunais Krustpils novada priekšsēdētājs uzsver – nepieciešams darīt visu, lai šīs saimniecības turpinātu darbu: „Tie ir tie nišas produkti, kurus mēs varam reklamēt, tās ir dažādas izstādes, kur produkciju vest, varbūt arī ārpus Latvijas robežām. Piemēram, Skandināvijā, konkrēti Somijā, arī Igaunijā ir ļoti skaidrs valstiskais redzējums, ko darīs mazās saimniecības, kuras ir uz izdzīvošanas robežas – būt vai nebūt. Ja mēs dzīvojam pēc principa – meklējiet paši iespēju, visdrīzāk, ka tādas nebūs. Ja mēs piedāvāsim šīm saimniecībām pārstrukturizēt savu ražošanu vai ieņemt vēl kādu brīvu vietu tirgū, tad ir ticamība, ka tās saglabāsies.”

Viena no nozīmīgākajām jomām novada attīstībā ir izglītība. Nesen iedzīvotājus satrauca iespējamā Krustpils pamatskolas nodošana Jēkabpils pilsētai, par ko runāja iepriekšējā domes vadība. Gundars Kalve atzīst, ka bažām nav pamata, un uzsver – katrā pagastā ir jābūt skolai: „Mēs kā politiskais spēks uzskatām, ka katrā pagastā jābūt savai skolai. Savai skolai jābūt Variešu pagastā, un savai skolai jābūt arī Krustpils pagastā. Tādēļ nav nekādu pretrunu. Cits jautājums ir par skolas tālāko attīstību. Dzimstība ir samazinājusies no 1995.gada līdz šim brīdim. Skaidrs, ka arī šajā skolā bērnu skaits samazināsies, bet, ja tas nebūs dramatisks kritums, tad ap 2016.gadu mēs plānosim investēt diezgan lielus līdzekļus arī šajā skolā.”

Lai pašvaldība labāk spētu veikt savas funkcijas, Gundars Kalve plāno veikt dažas izmaiņas saistībā ar novada administrāciju: „Atsevišķi darbinieki tiks pārcelti uz citiem amatiem. Šobrīd ir runa par to, ka varētu mainīties sabiedrisko attiecību speciālists. Šo vakanci iegūs profesionālis, jo mums ir noteikums, lai šajā jomā strādātu cilvēks ar pieredzi, ar labām darba iemaņām. Iepriekšējais sabiedrisko attiecību speciālists darīs tās funkcijas, kuras viņam jau ir pamatizglītībā un augstākajā izglītībā iegūtas. Šis cilvēks, visticamāk, pārcelsies uz novadā esošo nekustamo īpašumu apsaimniekošanu.” Būtisku štatu palielināšanu Gundars Kalve neplāno, tomēr atzīst, ka novada administrācijā varētu nākt klāt vēl aptuveni pusslodze.

Par vienu no prioritātēm domes priekšsēdētājs uzskata nepieciešamību pārvarēt plaisu starp novada administrāciju un pārējiem iedzīvotājiem. Tādēļ Gundars Kalve tuvākajā laikā plāno apmeklēt skolas, pagastu pārvaldes, bibliotēkas un citas iestādes, lai pārrunātu jautājumus, kas būtu jārisina citādāk.

Sandra Paegļkalne (Vidusdaugavas TV)

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.