logo

Kaspara Gerharda uzruna Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas ikgadējā kongresā

23.04.2018

Sveicināti, igauņu draugi!

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” vārdā sirsnīgi sveicu Igaunijas Konservatīvo Tautas partiju ikgadējā kongresā. Man ir gods būt šeit, un es no sirds jums šodien vēlu izaicinošas un auglīgas diskusijas, lai varētu turpināt to labo darbu, ko jūs veicat parlamentā un pašvaldībās, kā arī metapolitiskās aktivitātes.

Šodien Eiropai ir divi galvenie apdraudējumi – Putina centieni atjaunot Krievijas impēriju un kreiso un liberālo ideoloģiju izplatīšanās Eiropā. Lai gan šie apdraudējumi var šķist atšķirīgi, taču tie izauguši no vienas saknes. Baltijas valstis atrodas pašā šo pašreiz konfliktējošo apdraudējumu robežšķirtnē. Gan Nacionālā apvienība, gan Igaunijas Konservatīvā Tautas partija stingri stāv frontē cīņā pret šiem draudiem, tāpēc ka mēs, kā teikts Bauskas deklarācijā, “apstiprinām mūsu valstu suverenitātes pārākumu pār starpvalstu organizācijām un pretojamies jebkādiem mēģinājumiem pievienot mūsu neatkarīgās nacionālās valstis”.

Cīņa pret abiem Eiropas nacionālo valstu ienaidniekiem nav tikai politiskās dienaskārtības jautājums. Tā ir misija un mūsu pienākums nākamo paaudžu priekšā. Tas ir izaicinājums, ko metis mūsu gadsimts, un mūsu valstīs nav citu nopietnu politisko spēku, kas gan gribētu, gan spētu stāties šim izaicinājumam pretī. Mums jāstrādā roku rokā ar citiem labas gribas spēkiem Eiropā un Rietumos, lai nosargātu mūsu civilizāciju.

Esiet droši, ka mēs stingri atbalstām Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas nostāju attiecībā uz valodu, Kremļa karu Ukrainā, migrācijas un patvēruma meklētājiem Eiropas Savienībā un uzbrukumu tradicionālajām un ģimenes vērtībām. Priecājos, ka varam no mūsu Ziemeļu kaimiņiem ņemt labu piemēru minētajos jautājumos, un esmu sevišķi iepriecināts, ka arī mūsu – Nacionālās apvienības – aktivitātes ir jums kalpojušas par iedvesmas avotu. Neatkarības dienas lāpu gājiena tradīcija ir dzimusi Latvijā, un prieks redzēt, ka tā izplatās arī pārējās Baltijas valstīs. Attēli ar tūkstošiem Igaunijas patriotu, kuri Tallinas ielās devās lāpu gājienā jūsu Neatkarības dienā, bija tiešām brīnišķīgi un iedvesmojoši.

Arī mūsu valstis tāpat kā mūsu partijas var mācīties viena no otras. Sadarbība un informācijas apmaiņa starp draudzīgiem kaimiņiem vienmēr nes ieguvumus. Kad Igaunijas Konservatīvā Tautas partija pēc nākamajām vēlēšanām būs valdībā, mūsu jau patlaban efektīvā sadarbība var kļūt daudz ciešāka arī valsts iestāžu līmenī.

Draugi,

Turpiniet veiksmīgo darbu Igaunijas parlamentā un ceru uz turpmāku sadarbību ar Igaunijas Konservatīvo Tautas partiju.

Paldies!

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.