logo

Koalīcijas līgums nedarbojas

15.08.2014 Aleksandrs Korņilovs

file40675653_4e860161Foto delfi

Kas ir koalīcija? Izsakoties saprotami, koalīcija ir sadarbība. Sadarbojoties politiskajiem spēkiem, veidojas koalīcijas valdība, kurā partijas ir kā sadarbības partneri, kuriem jāievēro vispārpieņemtās ētikas normas – savstarpēja cieņa, uzticība, koleģialitāte un godprātības princips. Šīm normām jāvalda ne tikai Ministru kabineta savstarpējā sadarbībā, bet arī attiecībās ar pilsonisko sabiedrību, medijiem un politisko opozīciju. Ministru kabinetam ar savu labo piemēru ir jāmazina gan sabiedrības sašķeltība, gan plaisa starp varu un sabiedrību.

Nacionālā apvienība (NA) ir organizācija, kas vienmēr izcēlusies ar stingru mugurkaulu un sava viedokļa aizstāvēšanu. Nenoliedzami, ka tieši tāpēc NA ir tas politiskais spēks, kurš daudziem nav izdevīgs. Kā pierādījums tam jāņem vērā, ka joprojām nav sakarīga izskaidrojuma, kāpēc ministriem, kuri pārstāv NA, Baibai Brokai un Romānam Naudiņam ir liegta pieeja valsts noslēpumam.

Jāņem vērā, ka arī koalīcijā ir vairākums un mazākums. Līdz šim koalīcijas līgums balstījās uz to, ka koalīcijas dalībniekiem ir jādomā un jārīkojas, tā kā domā partija, kurai ir lielāks skaits deputātu Saeimā un automātiski arī vairāk ministru valdībā. Tāpēc koalīcijā esošās «mazākumpartijas» lielākā vai mazākā mērā ir līdzīgas cilvēkam ar sasietām rokām. No tā izriet, ka koalīcijas līgums pēc būtības ir izdevīgs tikai tai partijai, kurai Saeimā ir lielāks deputātu skaits.

NA Daugavpils nodaļas vadītājs
Aleksandrs Korņilovs
Tālr. 29340155 info@ppak.eu

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.