logo

Konference „Energoefektīvā Latvija”

14.11.2013 Latvijā

Energoefektivitātes jautājumiem veltīto konferenci “Energoefektīvā Latvija” atklāja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle. Savā ievadrunā deputāts uzsvēra energoefektivitātes lielo un dažbrīd nenovērtēto nozīmi. “Energoefektivitāte ir viens no svarīgākajiem enerģijas avotiem pasaulē, jo investīcijas tajā jau 2011. gadā bija līdzvērtīgas ar investīcijām atjaunojamajos enerģijas resursos un fosilajā enerģijā,” tā R. Zīle. Deputāts klātesošos arī informēja, ka piecu gadu laikā vien Starptautiskās Enerģētikas aģentūras dalībvalstis uz energoefektivitātes rēķina ir ietaupījušas vairāk nekā 300 miljardus eiro. Pēc R. Zīles domām, arī Latvijai energoefektivitātes jautājums ir īpaši nozīmīgs.

Turpinot par energoefektivitātes nozīmi, R. Zīle konferences dalībniekus iepazīstināja ar datiem par ASV: “Energotaupības ziņā var pieminēt ASV, kura 2012. gadā patērēja mazāk enerģijas nekā 1999. gadā, lai arī tās ekonomika tagad ir par 25 procentiem lielāka,” tā Roberts Zīle. “Pēc dažu pētnieku secinājumiem, ASV ap 2020. gadu, pateicoties energoefektivitātei un slānekļa gāzes apgūšanai valsts teritorijā, varētu importēt uz pusi mazāk naftas nekā 2010. gadā!”

R. Zīle arī uzsvēra energoefektivitātes nozīmi ekonomikas izaugsmē, cita starpā pieminot, ka pasaulē pēdējo sešu gadu laikā tieši energoefektivitātes pasākumos ieguldītas investīcijas 6.5 miljardu dolāru vērtībā.

Turpinājumā iespējams iepazīties ar konferences runātāju uzskates materiāliem.

2._Petersone_ES maja_2013 11 …

Anžela Pētersone. Jaunā energoefektivitātes direktīva un tās ieviešana Latvijā PDF

3._cssversus ee Blumberga

Dagnija Blumberga. Potenciālais konflikts starp siltumenerģijas pieprasījumu un piedāvājumu masveida siltināšanas gadījumā PDF

4._2013_11_01_Krauklis_Reinbe…

Māre Reinberga. Ervīns Krauklis. Dzīves cikla un atmaksāšanās periodu analīze: Ērgļu arodvidusskolas dienesta viesnīcas piemērs. PDF

5._2013-10-29 ESKO projekti L…

Raivo Damkevics. ESKo principu piemērošanas daudzdzīvokļu māju renovācijā Latvijā PDF

6._Saving Baltic building sto…

Saving Baltic buildings through EPC+Ecosystem PDF

7._LKA_EE seminars ES maja_01…

Gunta Špengele. Mājokļu renovāciju finansēšana – riski un iespējas. PDF

8._EE viens no reģionu attīs…

Andra Feldmane. Ēku energoefektivitāte – viens no reģionu attīstības instrumentiem. PDF

Konferenci „Energoefektīvā Latvija” rīkoja partija Apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK  sadarbībā ar Eiropas Konservatīvo un reformistu aliansi (Alliance of European Conservatives and Reformists – AECR) un biedrību “Sabiedriskās Domas attīstības centrs — Domā!”.

Pasākums rosināja diskusiju starp enerģētikas nozares ekspertiem, zaļās ekonomikas politikas veidotājiem, pētniekiem un politikas veidotājiem par ekonomisko pamatojumu energoefektivitātei un nepieciešamajām izmaiņām tiesiskā regulējuma nodrošināšanā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.