logo

Konstruktīvās iespējas RD pašvaldības nolikuma jautājumā ir izsmeltas – NA virzīs grozījumus likumā

21.05.2018 Pašvaldībās

Šodien Rīgas dome sanāca uz ārkārtas sēdi, lai lemtu par Rīgas pilsētas pašvaldības nolikuma grozījumiem, kas saistīts ar deputātu iespējām uzdot jautājumus domes sēdēs.

Tā kā šī jautājuma risināšana ir nesamērīgi ievilkusies, tad Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) deputātu frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis skaidroja: “NA uzskata, ka konstruktīva risinājuma iespējas pašvaldības nolikuma jautājumā starp Rīgas domes pozīciju un opozīciju ir izsmeltas. Tādēļ Rīgas domes NA deputātu frakcija ir uzsākusi darbu pie izmaiņām likumā “Par pašvaldībām”. Tajā tiktu noteikts konkrētāks juridisks ietvars pašvaldību nolikumu izstrādāšanai, kas nodrošinātu gan demokrātijas, gan kārtības garantijas pašvaldību darbā.”

NA Rīgas domes deputāti šo iniciatīvu ar attiecīgajiem priekšlikumiem virzīs pieņemšanai Saeimā sadarbībā ar NA Saeimas deputātiem.
N. Puntulis uzsver, ka starp Rīgas domes pozīcijas aroganci un opozīcijas cīņu par savām demokrātiskām tiesībām ir grūti rast risinājumu domes līmenī. Šādi likuma grozījumi atrisinātu iestrēgušo jautājumu, lai vairāk nebūtu plašu interpretāciju par domes sēžu darbības principiem.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālruņa nr.: 67105426

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.