logo

Lai Latvija kļūtu par ģimenei draudzīgāko valsti Nacionālai apvienībai ir jāvada Labklājības ministrija – Imants Parādnieks NA kongresā

12.12.2017 Imants Parādnieks Latvijā

Labdien, draugi!

Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību, mums ir par ko būt gandarītiem, taču šoreiz gandarījums pat vairāk par to KĀ tas paveikts!

Šis gads bija īpašs tieši komandas un draugu apzināšanās ziņā. Tā tas bija uz pašvaldību vēlēšanām strādājot novados ar mūsējiem un sevišķi uz budžeta pieņemšanu – strikti iestājoties par mūsu noteiktām valsts vērtībpolitikas prioritātēm.

Katrs zinām cik svarīgi, cik nozīmīgi ir kad sarežģītos brīžos Tu izjūti sava drauga, sava tuvākā plecu, kurš paņem pie elkoņa, kad esi paguris un šķiet spēki izsīkuši, kad saņem redzīgu padomu tad, kad liekas – bezizeja…

Pat ar manu pārliecību un enerģiju reizēm ir par maz, lai noturētos uz nospraustā ceļa.

Kad budžeta pieņemšanas procesā notika cīniņš par ģimenes valsts pabalstu un jau pēc finansējuma izcīnīšanas bija iestājusies krīze Raivis Dzintars atrada izeju, piedāvājot Zālamana cienīgu kompromisu – ieviest piemaksas pie esošās pabalstu sistēmas ģimenēm kuras audzina vairāk par vienu bērnu, tādējādi summā panākot izvirzīto atbalsta apjomu – Latvijas simtgadē – 100 eiro par trešo un katru nākamo bērnu, par kuru tiek maksāts Ģimenes valsts pabalsts.

Ar prieku atzīstu, kļūdījos, uzskatot ka kompromiss nav iespējams – ka vai nu esošā Ģimenes valsts pabalsta sistēma vai izstrādātā reforma ar precīzi mērķētu atbalstu ģimenēm, kuras rūpējas par vairākiem bērniem vecumā līdz 20 gadiem.

Ir tik patīkami apzināties, ka tieši šādos brīžos Tev ir uz ko paļauties, novērtēju to, ka kaut arī ērtāk būtu bijis ieņemt citu pozīciju tieši Raivis noturēja fronti.

Jā tieši fronti – tas drūmākais, ka mums nākas darboties ļoti sarežģītos apstākļos, jo milzu enerģija un laiks tiek veltīts cenšoties ielauzties aizdarītās durvīs biklāk vai stiprāk klauvējot, lai pierādītu, ka jādara pašsaprotamas lietas. Tiek likti dažādi šķēršļi, nesniedzot informāciju, pat aizliedzot ierēdņiem un iestādēm pa tiešo komunicēt ar Parādnieku, jo tas var izvērsties ne tā kā to vēlas Labklājības ministrs…

Lai tur vai kā, bet Demogrāfisko lietu centrā ir tapusi visaptveroša ilgtermiņa programma – Māras solis – kā pamats turpmākajam ceļam virzībā uz ģimenei draudzīgāko valsti.

Tās ietvaros – Latvijas simtgades gads būs arī Latvijas Goda ģimeņu gads – godā ceļot gan tās ģimenes kuru daudzie bērni jau lieli izauguši – cita starpā Porziņģa ģimenē, Kristaps ir tieši trešais bērns, gan tās kuras šobrīd ir daudzbērnu ģimenes atbilstoši likumam, gan tās kuras par tādām var vēl kļūt. Jo trīs bērni retums dzimst visi uzreiz, kuplas ģimenes pamatus ieliek ar laulību, ar pirmo, ar otro bērnu. Ar plašu programmu, dažādu atbalstu, arī dodot iespējas lielākajām Latvijas ģimenēm apmeklēt Dziesmu un deju svētku koncertus, mēs valstiski stiprināsim mūsu sabiedrības pamatu – ģimeni.

Pēdējās divās nedēļās mūsu izveidotās un VARAM realizētās programmas Ģimenei draudzīga pašvaldība konkursa komisijas sastāvā klātienē apsekoju 9 pašvaldības-finālistes pa trim katra savā grupā. Vēlos īpaši izcelt finālistu Ozolnieku novadu un personīgi mūsu kolēģi Guntaru Akmentiņu, par ieguldījumu šajā darbā savā pašvaldībā.  Ozolniekos ir daudz labas lietas ģimeņu ar bērniem atbalstam, taču tas, ka pašvaldība pilnībā nodrošina apmaksātu ēdināšanu sākot no pirmsskolas līdz pat vidusskolas pēdējai klasei visiem novada bērniem, pie kam sedzot ēdināšanas izmaksas arī privātajos bērnudārzos ir katras pašvaldības parauga vērts.

Konkursa uzvarētājus jau zinu, bet lai tas paliek izziņošanai 14. decembrī, kad Rīgas Motormuzejā būs Ģimenei draudzīgs sumināšanas pasākums.

Vēlētos izcelt visus tos, kas pelnījuši atzinību par nopelniem un ieguldījumu ģimenēm ar bērniem draudzīguma veidošanā taču tam nepietiktu ar visu manai uzrunai atvēlēto laiku, tāpēc mēs Apvienības vadībā esam lēmuši atzinības par darbu izteikt pēc kongresa katram personīgi. Tomēr vēl kādu vēlos izcelt īpaši – jaunās Neretas novada komandas paveikto pašvaldību vēlēšanu laikā Kaspara Baltača vadībā, kurš cita starpā nāk no piecu bērnu ģimenes, saorganizējot varenu pasākumu visos novada pagastos – Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētkus. Tieši pašatdeve, entuziasms un sirsnība bija lieliskā rezultāta pamats, ko novērtēja novada ļaudis aicinot ieviest šo kā tradīciju un dodot savu uzticību ievēlot mūsu pārstāvjus domē.

Ir lietas, ko valstiski realizējam, bet ir ko var paveikt pašvaldības un tas ir tikai prioritāšu jautājums.

Nenogurdināšu ar plašu izklāstu par darāmiem darbiem, tik nosaukšu trīs svarīgas lietas, no visa daudzveidīgā klāsta, kas mums paveicamas, lai ģimenes patiesi sajustu rūpes visa mūža garumā:

  1. daudzbērnu ģimeņu bērniem augstākā izglītība ir bezmaksas, nodrošinot papildu finansējumu pie esošā budžetu vietu skaita;
  2. pensijas apmērs ir pieaugošs atkarībā no izaudzinātajiem bērniem, un bērna kopšanas atvaļinājuma laikā par vecāku tiek veiktas sociālās iemaksas no pilna Vecāku un bērna kopšanas pabalsta apmēra;
  3. bērna slimības laikā strādājoša māmiņa ja to vēlas, var saņemt no sociālā budžeta apmaksātus bērna aprūpētāja pakalpojumus, lai pati var turpināt darbu.

Kāds prātīgs vīrs ir teicis: “Mērķis bez plāna ir tikai vēlme”

Mums ir mērķis un mums ir plāns, taču lai Latvija kļūtu par ģimenei draudzīgāko valsti Nacionālai apvienībai ir jāvada Labklājības ministrija.

Mums IR jāvada Labklājības ministrija un punkts. Jo tas ir vienīgais ceļš KĀ to sasniegt!

Šai sakarā, arī atgādinot, ka šodien ir sestdiena, noslēgšu ar vispārīgu uzstādījumu, kas realizējams mums katram personīgi šodien, rīt, ikdienā un valstiski jau nākamgad – draugi latvieši –

LAIKS BĒRNIEM!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.