logo

Lāpu gājiens notiks, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus

15.10.2020 Latvijā

Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, valsts svētku lāpu gājiena tradīcijai jāturpinās. Taču skaidrs ir viens – šogad lāpu gājienu aizvadīsim pavisam citādā formātā nekā ierasts, un dalībnieki savā starpā fiziski netiksies. 

Lai mēs būtu gatavi pielāgoties ar epidemioloģisko situāciju saistītiem ierobežojumiem, ko pašlaik grūti paredzēt, lūdzam ikvienu, kurš plāno piedalīties lāpu gājienā, pieteikties: https://ej.uz/Lapu_gajiens_aptauja

Raivis Dzintars: “Nav nekādu šaubu, ka valsts svētku lāpu gājiens 18. novembrī šajos apstākļos būs stipri atšķirīgs no citiem gadiem. Vienkopus nevarēs pulcēties ne tuvu tik daudz cilvēku kā citkārt, kad mūsu pasākumā piedalījās tūkstošiem dalībnieku. Lai nepārtrauktu vienu no skaistākajām valsts svētku tradīcijām, būs jāmeklē jauni radoši risinājumi, kas pilnībā atbilstu tajā brīdī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām.

Tieši tāpēc šoreiz uz pasākumu nevarēsim aicināt neierobežotu cilvēku skaitu. Pastāvīgi sekojam atbildīgo iestāžu un ekspertu rekomendācijām. Esam izsludinājuši pieteikšanos, lai ierobežotu dalībnieku skaitu un varētu iepriekš apzināt un nodrošināt, ka valsts svētku tradīcija tiek turpināta drošā veidā, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus.

Tas nebūtu pareizi, ka pirmo reizi kopš okupācijas laikiem 18. novembris būtu aizliegtie svētki.

Taču esmu pilnībā pārliecināts, ka Latviju mīloši cilvēki ir pietiekoši radoši un atbildīgi, lai svētku sajūtu un tradīcijas apvienotu ar jebkādiem ārēju apstākļu noteiktiem šķēršļiem un ierobežojumiem.”

Lāpu gājiens ir viena no Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku tradīcijām, kas aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Jau kopš 2005. gada tā dalībnieku skaits iesniedzas vairākos tūkstošos, bet kopš 2013. gada pārsniedz 10 000 dalībnieku. Pamazām tas ir kļuvis par daudzās ģimenēs ļoti gaidītu notikumu, emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra tradīciju.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.